co-zrobic-gdy-otrzymamy-niechciane-zwierze-w-prezencie

Co zrobić, gdy otrzymamy niechciane zwierzę w prezencie?

Z pewnością każdy lubi dostawać prezenty. Zdarza się jednak, że upominek jest nie tylko rozczarowaniem, ale także niemałym problemem. Jeśli otrzymaliśmy w prezencie zwierzę, jesteśmy w szczególnie trudnej sytuacji. Domowy pupil to nie tylko wierny przyjaciel, ale przede wszystkim żywa istota potrzebująca naszej troskliwej opieki przez wiele lat. Nie każdy może pozwolić sobie na tak poważne zobowiązanie. Co zrobić, jeśli dostaliśmy w prezencie zwierzę, którego nie możemy zatrzymać?

Najlepiej nie przyjąć kłopotliwego prezentu!

Jeśli od początku wiemy, że nie będziemy mogli należycie zająć się zwierzakiem, najlepiej odmówić przyjęcia prezentu. Nie martwmy się, że sprawimy przykrość obdarowującemu. W tej sytuacji musimy mieć na uwadze przede wszystkim dobro domowego pupila. Nie powinniśmy jednak zostawiać ofiarodawcy samego z problemem. Zaproponujmy pomoc i zaangażujmy się w działania, które umożliwią przekazanie żywego prezentu w dobre ręce.

Jak znaleźć nowego właściciela dla zwierzaka?

Poszukiwania nowego opiekuna dla zwierzaka powinniśmy rozpocząć od sąsiadów, znajomych i rodziny. Często już w najbliższym otoczeniu udaje się znaleźć osobę, która z chęcią przygarnie milusińskiego. Warto poprosić też znajomych, aby popytali w swoim otoczeniu, czy ktoś nie chce zająć się zwierzakiem. W ten sposób znacząco poszerzymy krąg osób, do których dotrze informacja o naszym podopiecznym. Co jednak robić, gdy nikt ze znajomych nie może zaopiekować się naszym zwierzakiem? W takiej sytuacji warto zamieścić odpowiednie ogłoszenie w lokalnej gazecie. Nie zaszkodzi też zapytać okolicznych hodowców, czy nie byliby zainteresowani adopcją. Wiadomość o zwierzaku możemy również pozostawić w gabinecie weterynaryjnym. Jeśli i to nie przyniesie efektu, warto poszukać nowego właściciela dla pupila przez internet. Komunikat powinniśmy opublikować nie tylko na stronach z ogłoszeniami, ale także na portalach skierowanych do miłośników zwierząt. W ten sposób z pewnością dotrzemy do wielu potencjalnie zainteresowanych osób.

Gdzie oddać niechciane zwierzę?

Często najlepszym rozwiązaniem okazuje się zwrócenie zwierzaka do hodowli, z której został zakupiony. Hodowca z pewnością doskonale zadba o milusińskiego, a także łatwiej niż nam będzie mu znaleźć osobę chętną do kupna zwierzaka. Musimy zdawać sobie jednak sprawę, że nie zawsze zwrócenie pupila do hodowli jest możliwe.

Oddanie zwierzaka do schroniska to ostateczność. Należy dołożyć wszelkich starań, aby do tego nie doszło. Pamiętajmy też, że zanim zgłosimy się do schroniska, możemy spróbować skorzystać z pomocy fundacji i stowarzyszeń zajmujących się niechcianymi zwierzakami. Być może uda się znaleźć dla naszego podopiecznego dom tymczasowy, w którym z pewnością będzie czuł się dużo lepiej niż w schronisku. Warto wiedzieć, że nie jesteśmy bezradni także, gdy chcemy oddać podopiecznego innego niż pies i kot. Obecnie działa wiele stowarzyszeń adopcyjnych, które przygarną niechcianą świnkę morską, królika czy papugę.

Czasem warto spróbować…

Zwierzę potrafi wywrócić całe domowe życie do góry nogami. Żywy upominek to jednak nie tylko dodatkowe obowiązki. Wiele osób nie potrafi oprzeć się urokowi nowego podopiecznego. Zwierzę może odmienić nasze życie na lepsze i dostarczyć nam przez lata mnóstwo radości. Zastanówmy się, czy na pewno musimy oddać żywy prezent. Nieplanowany pupil może się bowiem okazać dla nas pomyślnym zrządzeniem losu. Warto rozważyć pozostawienie zwierzaka w domu, jeśli jesteśmy w stanie się nim odpowiednio zaopiekować. Zawsze należy jednak zachować zdrowy rozsądek i nie dać się ponieść emocjom. Przemyślmy, czy mamy wystarczająco dużo wolnego czasu, aby zapewnić nowemu podopiecznemu właściwe warunki do życia i rozwoju.

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu