{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Co trzeba zabrać jadąc na urlop z psem?

Wyjazd na urlop z psem wymaga odpowiednich przygotowań. Musimy pamiętać, że obecność pupila dostarczy nam kilku dodatkowych obowiązków, a najważniejszym z nich będzie zapewnienie mu bezpieczeństwa podczas całego wyjazdu. Co powinno znaleźć się w wyjazdowej wyprawce dla psa? Jak zorganizować wspólną wyprawę, by urlop okazał się przyjemny zarówno dla nas, jak i dla pupila?

Wakacje z psem

Czy wyjazd na urlop z psem to dobry pomysł?

Lato i związany z nim sezon urlopowy to dosyć newralgiczny moment, jeśli chodzi o opiekę nad domowymi czworonogami. Niektórzy na czas wyjazdu pozostawiają pupila pod opieką rodziny lub przyjaciół, jeszcze inni korzystają z usług pet sitterów albo hoteli dla zwierząt. To dobre rozwiązanie, ale dłuższa rozłąka z ulubieńcem nie służy dobrze żadnej ze stron. A przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować wyjazd tak, aby pies mógł nam towarzyszyć.

Dziś nie jest to już tak trudne, jak jeszcze kilka lat temu. Obecnie coraz więcej hoteli czy pensjonatów zezwala na pobyt gości wraz czworonogami. Psy mogą wejść także do większości restauracji i kawiarni oraz bez problemu poruszać się po wielu szlakach turystycznych. Dzięki temu unikamy rozłąki i oszczędzamy sobie stresu związanego z zamartwianiem się o to, czy aby na pewno pozostawiliśmy pupila w dobrych rękach. Wspólny wyjazd z psem na urlop może być także wspaniałą przygodą zarówno dla nas, jak i dla zwierzaka.

Jak przygotować się na urlop z psem?

Wyruszając na wakacje z psem musimy pamiętać o odpowiednim ekwipunku. Co może nam się przydać? W bagażu pupila powinna znaleźć się przede wszystkim aktualna książeczka zdrowia psa, poświadczająca wykonanie wszystkich niezbędnych szczepień i odrobaczenia. Może przydać się w razie wizyty u weterynarza, ale o jej okazanie proszą także niektóre hotele i agroturystyki. Równie ważna jest adresówka dla psa » z naszym numerem telefonu. Jeśli pupil zgubi się, to jego znalazca będzie mógł szubko się z nami skontaktować.

↓ ADRESÓWKA DLA PSA↓

Na wyjazd z psem warto zabrać także standardowe elementy wyprawki, takie jak kaganiec, obroża lub szelki oraz smycz. Wszystkie one będą nam potrzebne podczas spacerów i wędrówek po szlakach turystycznych. Pamiętajmy, że w niektóre miejsca zwierzak może wejść tylko w kagańcu. Będą to zwłaszcza środki transportu publicznego, niektóre restauracje oraz parki narodowe.

Poza tym przydadzą nam się także miski dla psa. Pupil na pewno poczuje się pewniej i bezpiecznej jedząc ze swoich ulubionych miseczek. Pamiętajmy też o zabraniu odpowiedniego zapasu karmy i smakołyków. Jeśli nasz ulubieniec jada konkretny rodzaj karmy, to lepiej zabrać zapas niż kupować cokolwiek, gdy okaże się, że nie ma jej w miejscowych sklepach. Co więcej, taka nagła zmiana jadłospisu może skończyć się sensacjami żołądkowymi u pupila. Lepiej nie ryzykować i odmierzyć odpowiednią ilość sprawdzonej karmy do woreczka.

↓ PRZENOŚNE MISKI I POIDEŁKA DLA PSA ↓

Co jeszcze warto zabrać na wyjazd z psem?

Psy to wspaniali towarzysze podróży. W nowych miejscach odnajdują się dużo lepiej niż koty, chętnie biorą udział w naszych eskapadach i razem z nami eksplorują każdy nowy zakątek. Jednak nawet one potrzebują czegoś, co pozwoli im poczuć się bezpieczniej na nieznanym terenie. Dlatego warto zabrać coś, co pachnie dla psa swojsko i znajomo, na przykład jego kocyk lub legowisko. Nie zaszkodzi spakować też kilku zabawek, które pies wyjątkowo lubi. Dzięki nim pies poczuje się jak w domu i zaoszczędzi nam wielu potencjalnych problemów.

LEGOWISKO DLA PSA

Obowiązkowym elementem wakacyjnej wyprawki dla psa jest także apteczka. Podczas wędrówek mogą przydarzyć się różne rzeczy, więc lepiej być na nie przygotowanym. W apteczce powinien znaleźć się środek odkażający, gaziki oraz bandaże. Jeśli pupil przyjmuje jakieś leki bądź suplementy to je także zapakujmy. Warto mieć pod ręką także narzędzie do usuwania kleszczy oraz ewentualnie spray na pchły i komary (poczytaj więcej o najlepszych  sro9dkach przeciw pchłom i kleszczom dla psa KLIK »). Jeśli w planach mamy długie piesze wędrówki nie zaszkodzi zapakować także kilku podstawowych przyborów do pielęgnacji, takich jak suchy szampon czy szczotka do sierści. Jeśli pupil wytarza się w błocie, będziemy mogli szybko doprowadzić go do porządku.

↓ SZELKI I MATY SAMOCHODOWE DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Trackbacks/Pingbacks

  1. Wakacje z psem | Sieć sklepów zoologicznych Kakadu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu