Choroby skóry u psów

Choroby skóry u psów

Choroby skóry, czyli dermatozy zdarzają się u psów dosyć często. Wiele z tych schorzeń ma podobne objawy, dlatego czasami konieczne są dokładniejsze badania, by wykryć prawdziwą przyczynę problemów ze skórą u psa. Głównymi objawami są: zaczerwienienia, świąd, wyłysienia, strupy i krosty. Psy najczęściej cierpią z powodu: alergii pokarmowej, alergii wywołanej przez pchły, świerzbowca, grzybic skóry, zapalenia skóry wywołanego przez bakterie oraz schorzeń o podłożu hormonalnym.

Grzybica u psa

Problemy ze skórą u psów, wywołane alergią pokarmową

Coraz więcej psów cierpi z powodu alergii pokarmowej, czyli wrażliwości na niektóre składniki diety, przejawiającą się autoimmunologiczną reakcją organizmu. Dokładniej mówiąc, uczula zawarte w pokarmie białko. Najczęściej jest to białko z mięsa kurzego, z mleka, jajek i z pszenicy. Alergia pokarmowa może pojawić się u psów w każdym wieku.

↓ KARMA DLA PSA WSPOMAGAJĄCA STAN SIERŚCI I SKÓRY ↓

Alergiczne pchle zapalenie skóry u psów

Alergiczne zapalenie skóry jest dosyć powszechnym schorzeniem, które występuje u psów. Przyczyną, jak łatwo się domyśleć, są pasożytujące na ciele zwierzęcia pchły. Podczas ugryzienia, wprowadzają do skóry swą ślinę, w której znajdują się działające alergizująco substancje. Wystąpienie objawów tego schorzenia nie zależy przy tym od liczby pcheł, ale od wrażliwości psa.

Świerzbowiec u psów

Świerzbowce psie są pasożytniczymi roztoczami, które drążą kanaliki w skórze zwierzęcia. Najbardziej nimi są osobniki, które żyją w złych warunkach i są osłabione. Zaatakowane przez świerzbowce psy zwykle odczuwają silny świąd, więc intensywnie się drapią, co zwiększa objawy choroby: zaczerwienienia skóry, krosty i wyłysienia. W skrajnych przypadkach dochodzi do wyniszczenia organizmu i śmierci.

Grzybice skóry

Choroby skóry u psów wywołane przez pasożytnicze gatunki grzybów są uciążliwe i często trudne do wyleczenia. Objawy mogą być stosunkowo łagodne i ograniczające się kilku niewielkich zmian, ale mogą obejmować również całe ciało. Grzybice psie stanowią również zagrożenia dla człowieka, który może się od psa zarazić, dlatego podczas leczenia pupila trzeba zachować ostrożność i dbać o higienę.

Ropne zapalenia skóry u psów

Ropne zapalenia skóry u psów towarzyszą często infekcjom bakteryjnym. Objawami charakterystycznymi są zmiany ropne, sączące wyłysienia, krosty, strupy oraz świąd.

Problemy ze skórą u psów, wywołane zaburzeniami hormonalnymi

Wiele problemów ze skórą u psów spowodowane jest zaburzeniami w pracy gruczołów dokrewnych i związanych z nimi zaburzeń hormonalnych. Najczęściej dermatozy towarzyszą niedoczynności lub nadczynności tarczycy, chorobom jąder i jajników oraz cukrzycy.

WITAMINY DLA PSA WSPOMAGAJĄCE SIERŚĆ I SKÓRĘ ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu