Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Prezentujemy nowe karmy Beaphar Nature dla królików: dla zwierząt dorosłych i juniorów. Zostały one tak opracowane, by jak najlepiej odpowiadać wymogom żywieniowym tych zwierząt. Swym składem naśladują więc naturalną dietę, do której króliki są przystosowane. Nowe karmy Beaphar można kupić we wszystkich stacjonarnych sklepach zoologicznych Kakadu i Internetowym Sklepie Zoologicznym Kakadu.
W toku ewolucji wytwarza się związek między budową układu trawiennego i metabolizmem zwierzęcia, a rodzajem przyjmowanego przez niego pokarmu. Królik miniaturowy jest typowym zwierzęciem roślinożernym. Ale to nie wszystko. Dieta jego dzikich przodków składa się głównie z różnorodnych traw i ziół, młodych pędów roślin, liści i gałązek krzewów, kory, wykopywanych spod ziemi bulw i korzeni roślin. Od czasu do czasu zwierzęta wzbogacają ją opadłymi na ziemię owocami i podkradanymi z pół uprawnych warzywami.
Naturalny pokarm królików jest zatem dość ubogi w składniki odżywcze i cechuje się dużą zawartością włókna i cukrów złożonych, a małą cukrów prostych i skrobi. W porównaniu z innymi rodzajami pożywienia, jest również ciężko strawny. Oznacza to, że ich układ pokarmowy musiał się przystosować do jego trawienia i przyswajania. Przede wszystkim jest on królików jest bardzo długi w stosunku do ich masy ciała. Jest taki dlatego, że obróbka spożytego jedzenia trwa bardzo długo – enzymy trawienne muszą mieć czas na jego rozłożenie. Ale nawet to nie wystarcza.
Włókno zawarte w pożywieniu opiera się działaniu soków trawiennych, zwierzęta korzystają więc z pomocy pewnych bakterii, które żyją w jego jelitach i potrafią przetwarzać włókno na prostsze, łatwiej przyswajalne składniki. Mimo to i tak wiele cennych składników odżywczych jest wydalanych z kałem, dlatego króliki zjadają swe odchody, by jeszcze raz poddać je procesom trawienia.
Bakterie jelitowe wymagają odpowiednich warunków do rozwoju. Może im zapewnić tylko dieta z dużą ilością włókna i uboga w skrobię i cukry proste.
By sprostać specyficznym, wymienionym wyżej, wymaganiom żywieniowym królików, w skład nowych karm Beaphar Nature wchodzą rośliny o dużej zawartości włókna. Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim tymotka łąkowa. Jest to bardzo cenna roślina o dużych walorach smakowych. Pozyskuje się ją w Kanadzie, w środowisku, które gwarantuje identyczną zawartość składników odżywczych w każdej partii.
W karmach Beaphar znajdziemy ponadto: kupkówkę pospolitą, włośnicę zieloną, kostrzewę łąkową, kostrzewę czerwoną, kostrzewę owczą, życicę trwałą, rajgras jednoroczny, wełniaka miód trawy, babkę lancetowatą, babkę średnią, wykę siewną, grzebienicę pospolitą, wiechlinę łąkową, koniczynę białoróżową, koniczynę czerwoną, koniczynę białą, krwawnik pospolity, kminek zwyczajny, trybulę leśną, przytulię właściwą, krwiściąg lekarski, wiechlinę roczną, tymotkę łąkową, mozgę trzcinowatą, stokłosę bezostną, pięciornik, szałwię łąkową, mietlicę pospolitą, komonicę zwyczajną i marchew zwyczajna.
Produkty zawierają również inne składniki, jak ekstrakt z pestek winogron, będący doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, cykoria – bogate źródło cukry złożonego inuliny, jabłko zawierające wielocukry, pektyny i witaminy i yuccę Schidigera, która ogranicza rozwój bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemną woń odchodów; działa także przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
Karmy Beaphar dla królików wzbogacone są także o dodatek spiruliny, która jest glonem o dużej zawartości biologicznie czynnych enzymów, bioflawonoidów, kwasu foliowego, nienasyconych kwasów tłuszczowych i wielu innych niezwykle wartościowych składników.
Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Wiele mówi się o tym, że podstawą diety gryzonia powinno być siano, czyli mieszanka suszonych traw oraz ziół. A co ze świeżą trawą? Czy ją także można serwować gryzoniom? Podpowiadamy,...
Czy można bawić się z szynszylą? Jak najbardziej! Co prawda zabawa z gryzoniem nie do końca przypomina tę z psem czy kotem, ale może dostarczyć równie wiele frajdy, a przy...
Gryzoń gryzoniowi nie równy. W sklepach zoologicznych znajdziemy wiele różnych gatunków gryzoni, od popularnych chomików po rzadkie myszy kolczaste. Każdy z nich ma swoje wymagania. Wybór odpowiednich akcesoriów dla gryzoni...