Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Wszystkie psy, niezależnie od rasy czy trybu życia, narażone są na atak pasożytów. Robaczyca stanowi zaś poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia czworonoga. Dlatego właśnie tak ważne jest systematyczne odrobaczanie psa. W sklepach zoologicznych dostępne są różne preparaty odrobaczające dla zwierząt domowych. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza tabletki Drontal.
Drontal dla psów to nowoczesny preparat odrobaczający w formie tabletek. Każda pastylka zawiera aż trzy substancje czynne: febantel, pyrantel oraz prazykwantel. Dzięki temu lek doskonale radzi sobie ze zwalczaniem inwazji mieszanych, wywołanych przez:
Tabletki Drontal można podawać już przy pierwszym odrobaczaniu, gdy szczenię ukończy 2 tydzień życia. Preparat doskonale sprawdzi się w przypadku psów, które niechętnie przyjmują jakiekolwiek środki doustne ze względu na ich smak i zapach. W przeciwieństwie do wielu innych preparatów tego rodzaju, tabletki Drontal w kształcie kosteczek mają wyborny mięsny smak i aromat. Dzięki temu zwierzaki chętnie zjadają je solo lub wymieszane z jedzeniem. Tabletkę można ukryć w kawałku mięsa lub pokruszyć i wymieszać z karmą.
Tabletki Drontal to jedyny preparat o takim składzie, dostępny bez recepty w sklepach zoologicznych i w lecznicach weterynaryjnych. Dzięki niemu możesz samodzielnie odrobaczyć psa w domu, oszczędzając mu tym samym mnóstwa stresu związanego z wizytą u weterynarza. Mimo to przed podaniem tabletki psu warto skonsultować jej dawkowanie ze specjalistą. Dozę preparatu należy dobrać stosownie do wagi i wielkości czworonoga.
Zalecane dawkowanie tabletek odrobaczających Drontal:
Na każde dodatkowe 5 kg masy ciała przypada kolejne pół tabletki. Ich dawkowanie nie sprawia trudności. Każda pastylka jest nacinana tak, aby z łatwością można było przełamać ją na pół.
Preparatu nie należy stosować u psów o masie mniejszej niż 2 kg, a także u suk ciężarnych do 7. tygodnia ciąży.
Częstotliwość odrobaczania psa zależy od trybu jego życia oraz warunków bytowania. Zwierzaki mieszkające w domach i mieszkaniach należy odrobaczać przynajmniej 2 razy w roku. Jeżeli zwierzak jest przy okazji psem pracującym, bierze udział w polowaniach lub wystawach, wtedy tabletki Drontal podaję się częściej, mniej więcej co 3 miesiące.
Jeszcze częściej odrobacza się psy podwórkowe, mieszkające w kojcach. W ich przypadku dawkę preparatu należy podawać co 4-6 tygodni. Ta zasada tyczy się również zwierzaków mieszkających w dużych skupiskach, takich jak schroniska czy hotele dla psów.
Pasożyty wewnętrzne bytują w jelitach czworonoga, skąd przechwytują większość najcenniejszych składników odżywczych. W efekcie do komórek ciała psa wchłania się jedynie niewielka ilość substancji pokarmowych, co prowadzi do poważnych niedoborów i znacznego osłabienia organizmu. W przypadku szczeniąt obecność pasożytów w przewodzie pokarmowym może doprowadzić nawet do zaburzenia wzrostu i dalszego rozwoju.
Co więcej, pasożyty bytujące w jelitach psa wydalają liczne toksyny, zatruwające jego organizm. Są to głównie produkty przemiany materii, które pasożyt wydala wprost do organizmu swego żywiciela. Prowadzi do wielu chorób i dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Obecność pasożytów osłabia również układ odpornościowy psa. W efekcie zwierzę staje się bardziej podatne na różnego rodzaju infekcje i zakażenia, z którymi w normalnych warunkach mógłby sobie poradzić.
Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
W salonie pojawiła się choinka, z kuchni dochodzi zapach wigilijnych dań, a w tle słychać kolędy – Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Dla nas to czas radości, wytchnienia od...
Psie sporty podbijają serca miłośników czworonogów. Jednym z najpopularniejszych jest niezaprzeczalnie dog agility. Bo w końcu, któż może się oprzeć widokowi ukochanego psa, radośnie przemierzającego tor przeszkód? Co sprawia, że...
Badanie ultrasonograficzne (czyli w skrócie USG) jest najszybszym i absolutnie bezinwazyjnym sposobem, aby sprawdzić, czy w organizmie pupila nie dzieje się nic złego. To, czego normalnie nie widać gołym okiem,...