Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Mokre plamy na psim posłaniu, ślady moczu na podłodze, kanapie i pościeli – brzmi znajomo? Jeśli tak, to Twój pupil prawdopodobnie boryka się z problemem nietrzymania moczu. Ta kłopotliwa dolegliwość pojawia się przeważnie u psów starszych lub po zabiegach sterylizacji, choć bywa również oznaką poważnych chorób układu moczowego. Jak sobie z tym radzić? Na szczęście jest dosyć proste rozwiązanie.
Problem z utrzymaniem moczu może pojawić się u psa w każdym wieku i zwykle wiąże się z chorobami nerek i dróg moczowych, a także układu rodnego lub hormonalnego. Częstą przyczyną niekontrolowanego oddawania moczu jest, na przykład zapalenie pęcherza, ale nie można wykluczyć również cukrzycy czy niewydolności nerek. Jednak przeważnie problem ten pojawia się wraz z wiekiem psa. Organizm zwierzaka w podeszłym wieku nie funkcjonuje już tak sprawnie jak kiedyś, w związku z czym pupil może posikiwać w domu lub nawet moczyć się pod siebie.
Niekontrolowanie pęcherza i cewki moczowej może pojawić się jako skutek uboczny po zabiegu kastracji. Ryzyko wystąpienia schorzenia jest znacznie większe u suk, a wiąże się ze spadkiem poziomu estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych. Estrogeny wpływają na prawidłową pracę zwieracza cewki moczowej, zatem gdy po sterylizacji ich stężenie gwałtownie spada, może pojawić się problem.
Przyczyną nietrzymanie moczu mogą być też problemy behawioralne, takie jak lęk separacyjny » czy też nuda i próba zwrócenia na siebie uwagi właściciela. Jeśli zaobserwujemy, że nasz pupil nie kontroluje pęcherza powinniśmy przede wszystkim skonsultować problem z weterynarzem. Leczenie farmakologiczne często załatwia problem. Jeśli dolegliwość okaże się przewlekła, wtedy warto zaopatrzyć się w specjalne pieluchy dla psów, które pozwolą nam utrzymać czystość w domu i zadbać o higienę pupila.
Pieluchy przeznaczone dla psów znajdziemy w sklepach zoologicznych. Większość z nich do złudzenia przypomina zwykłe pampersy dla niemowląt. Produkty dla czworonogów mają jednak nieco inny kształt, bardziej odpowiadający budowie anatomicznej psów. Nie zapominajmy, że nasz pupil ma jeszcze ogon, który przecież też musi się gdzieś zmieścić. Niektórzy właściciele, chcąc trochę zaoszczędzić, kupują swoim psom pampersy przeznaczone dla dzieci. To jednak nie jest najlepszy pomysł. Czworonogi zbudowane są zupełnie inaczej, a niedopasowana pielucha może być niewygodna i zwyczajnie krępować ruchy pupila. Pieluchy dla psów bardzo dobrze chłoną wilgoć, zapewniają czworonogom komfort i optymalną higienę.
Pampersy przeznaczone dla samców mogą być nieco bardziej subtelne i mniej zwracać na siebie uwagę (poczytaj również o pieluchach dla suczek KLIK). Nie przypominają zwykłych pampersów, ponieważ obejmują jedynie dół brzucha psa. Można dopasować je do wymiarów każdego czworonoga dzięki paskom i rzepom. Są zatem bardzo stabilne, nie przesuwają się ani nie spadają podczas chodzenia czy biegania. Większość pieluch dostępnych w sklepach nadaje się tylko do jednorazowego użytku, ale znajdziemy również majtki dla psa » z wymiennymi wkładami.
Dzięki pieluchom pies nie będzie mógł znaczyć terenu lub brudzić w domu pod naszą nieobecność. Pampers to też dobre rozwiązanie na czas podróży, kiedy nie jesteśmy do końca pewni zachowania pupila. Szczenięta lub starsze psy mogą mieć problem z utrzymaniem moczu do kolejnego postoju.
Łatwo się domyślić, że pieluchy dla psów, podobnie jak te dla niemowląt, mogą różnić się rozmiarami. Zanim kupimy pampersy dla pupila, warto najpierw go zważyć i zmierzyć obwód jego brzucha. Producenci pieluch dla psów zwykle zamieszczają na opakowaniach tabele z parametrami, dzięki którym łatwiej dobrać rozmiar pampersów do wymiarów naszego zwierzaka. Przeważnie mamy do wyboru rozmiary od XS do L.
Zdjęcie: Fotolia.pl
Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Kompletując wyprawkę dla psa myślimy przede wszystkim o misce, smyczy, obroży lub szelkach. Bywa, że w ferworze zakupów sięgniemy jeszcze po jakąś zabawkę czy gryzak, by pupil miał się czym...
Obroża to jeden z podstawowych elementów psiej wyprawki. Bez niej nie sposób wyobrazić sobie wspólnego życia z pupilem. Wygodna i odpowiednio dobrana zapewnia psu bezpieczeństwo podczas spacerów, a nam umożliwia...
W chwile spędzane wspólnie z pupilem wkradła się rutyna? Spacery nie cieszą naszego czworonoga tak jak dawniej? To jednoznaczny sygnał, że pora coś zmienić. Świetną rozrywką dla nas i naszego...