Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Niektóre czworonogi to urodzeni pływacy, którzy sporty wodne mają we krwi. Bez wahania wskakują do jeziora i płyną w pogoni za piłką lub frisbee ». Oczywiście nie wszystkie psy mają naturalny talent do pływania, a wiele z nich odnosi się do wody wyjątkowo niechętnie. Na szczęście, je również można przekonać do pływania i aportowania w wodzie. Zwykle wystarczy odrobina cierpliwości oraz odpowiednia zachęta w postaci kolorowej, pływającej zabawki.
W sklepach zoologicznych Kakadu znajdziemy wiele akcesoriów przeznaczonych do zabawy z psem w wodzie. Warto podkreślić, że pływające akcesoria dla czworonogów nieco różnią się od tych zwykłych. Na czym polegają różnice? Chodzi tu przede wszystkim o dobór materiałów. Pływające zabawki wykonuje się z tworzyw odpornych na działanie wody, takich jak guma, plastik czy kauczuk. W związku z tym nie nasiąkają wodą i nie toną, tylko unoszą się na jej powierzchni. Wykorzystanie tego typu materiałów chroni zabawkę również przed brudem oraz śliną psa.
Ogromne znaczenie ma też kolorystyka pływających zabawek. Większość z nich przybiera niezwykle jaskrawe barwy, które dobrze rzucają się w oczy. Oczywiście nie jest to żadna fanaberia producentów akcesoriów dla psów, ale świadomy zabieg mający ułatwić czworonogom odnalezienie takiej zabawki. Nasz pupil mógłby mieć problem z dostrzeżeniem czarnej czy brązowej piłki, natomiast żółtą lub pomarańczową zauważy nawet z większej odległości.
Rynek zoologiczny oferuje szeroki wybór gadżetów, które doskonale sprawdzą się podczas letniego wypadu nad jezioro. Pływające zabawki dla psów dostępne są w wielu ciekawych kształtach, wzorach i kolorach. Najbardziej klasyczną wersją zabawki tego typu jest gumowa piłka, choć i tutaj znajdziemy wiele wariacji na jej temat. Do wyboru mamy zwykłe, gładkie piłki, ale również i takie z gumowymi kolcami lub sznurkiem, umożliwiającymi przeciąganie się z psem. Znajdziemy piłeczki święcące oraz takie, które zapiszczą, gdy pupil ściśnie je w zębach. Alternatywę dla piłek stanowią niezawodne frisbee, które również dostępne są w wersjach przystosowanych do zabawy w wodzie (sporawdź, jakie frisbee wybrać dla psa KLIK). Krótko mówiąc, każdy znajdzie coś dla siebie. Zadowoleni będą także ci miłośnicy pływania, dla których zwykłe piłki czy frisbee to za mało. W sklepach zoologicznych Kakadu znajdziemy też kauczukowe i nylonowe zabawki w kształcie patyka, kości oraz różnych kolorowych zwierzaków, na przykład kaczki.
↓ PŁYWAJĄCE ZABAWKI DLA PSA ↓
Od kształtu i wielkości gadżetu zależy to czy pies będzie chciał się nią bawić. Oczywiście nie chodzi tu o walory estetyczne, bo te liczą się głownie dla nas. Psu natomiast może chodzić o coś zupełnie innego. Otóż, jeżeli zabawka będzie za duża dla pupila lub trudna do pochwycenia, pies może się zniechęcić i zaniechać dalszej zabawy. Warto zatem dostosować wielkość akcesorium do gabarytów naszego ulubieńca.
Poza prawidłowym żywieniem to właśnie aktywność na świeżym powietrzu jest czynnikiem mającym największy wpływ na zdrowie i kondycję naszego czworonoga. Przy czym aktywność nie oznacza tylko spacerowania z psem na smyczy po to, aby mógł załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Chodzi tu o coś więcej. Każdy właściciel powinien zapewnić pupilowi solidną porcję ruchu. Może to być wspólny trening, bieg, zabawa, aportowanie czy też właśnie pływanie. Zabawa w wodzie to doskonały sposób na utrzymanie zwierzaka w dobrej kondycji, a przy tym ogromna frajda dla pupila.
Skoro pływanie to samo zdrowie, to jak zachęcić do tego psa, który dosyć nieufanie spogląda w stronę wody? Wielu właścicieli mylnie zakłada, że każdy pies ma naturalną umiejętność pływania i żaden trening czy nauka nie są mu potrzebne. To oczywiście nieprawda. Każdy pies jest inny i może się zdarzyć, że nasz pupil wcale nie zechce tak od razu wskoczyć do jeziora w pogoni za zabawką. W takiej sytuacji powinniśmy stopniowo oswajać psa z wodą, a do pływania zachęcać go wspólną zabawą. Naukę pływania rozpoczynamy blisko brzegu, tam gdzie jest płytko, a pupil wciąż ma stały grunt pod łapami. Na tym etapie ważne jest, aby zwierzak przekonał się, że w wodzie nie czyhają na niego żadne niebezpieczeństwa, a pluskanie się w jeziorze to świetna zabawa i przyjemność.
Gdy nasz ulubieniec przejdzie pomyślnie ten etap nauki, możemy przenieść się na nieco większą głębokość, na której pies będzie musiał oderwać łapy od dna. Możemy oddalić się trochę od mielizny i zachęcać pupila, aby do nas przypłynął. Tutaj dobrze jest mieć do pomocy drugą osobą, która będzie szła tuż obok psa i pomoże mu w razie potrzeby. Na przykład, gdy zwierzak przestraszy się tracąc grunt pod nogami lub nie będzie potrafił znaleźć odpowiedniego tempa, nasz pomocnik może przytrzymać psa za brzuch. Taka oparcie pomoże psu się uspokoić i skupić na pływaniu. Dopiero, gdy nasz ulubieniec jest z wodą za pan brat i pewnie sobie w niej radzi, możemy zabrać się za aportowanie.
↓ PŁYWAJĄCE ZABAWKI GRYZAKI DLA PSA ↓
Zdjęcie: Fotolia.pl
Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Pielęgnacja sierści psów rasy Husky nie jest tak skomplikowana i pracochłonna, jak mogłoby się wydawać. Będąc właścicielem takiego czworonoga wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zabiegach, takich jak wyczesywanie oraz szczotkowanie...
Decydując się na kupno lub przygarnięcie psiaka musimy się do tego należycie przygotować. Obok miski, posłania i obroży, to właśnie smycz należy do grona akcesoriów, bez których nasz nowy pupil...
Sierść naszego domowego czworonoga wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Szczotkowanie nie tylko sprawi, że psiak będzie prezentował się jak z wybiegu, ale przede wszystkim zapobiegnie ono powstawaniu kołtunów, usunie brud, martwy naskórek,...