Akcesoria do biegania z psem

Akcesoria do biegania z psem

Akcesoria do biegania z psem to zestaw trzech elementów, niezbędnych zarówno do właściwej amortyzacji wstrząsów podczas biegu, jak i do zwiększenia możliwości ciągnięcia przez psa oraz do ochrony kręgosłupa przed potencjalnym obciążeniem. Pierwszą funkcję spełnia amortyzator, czyli smycz z pofałdowaną budową, która może się naprężać i rozprężać w zależności od siły uciągu. Drugie zadanie spełniają szelki dla psa, które pozwalają na ciągnięcie całym ciałem. Trzecim elementem jest pas biodrowy », do którego podpina się amortyzator.

Smycz do biegania z psem

Canicross i dogtrekking, czyli bieganie z psem

Ciągnięcie bagażu przez psy podczas biegu może się łatwo skojarzyć z psami ciągnącymi sanie. To słuszne skojarzenie, ponieważ canicross ma swoje korzenie w historii zaprzęgów w Skandynawii. Dlatego w akcesoriach do biegania z psem znajdują się szelki do ciągnięcia, wykorzystuje się je bowiem również w psich zaprzęgach. Dogtrekking natomiast wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, z rejonu Gór Skalistych, gdzie miłośnicy wspinaczki pokonywali trudne tereny z psami. W obu dyscyplinach potrzebne jest podobne wyposażenie, chociaż zawodnicy pokonują różny dystans i poruszają się po odmiennych typach terenów.

Rywalizacja w dogtrekkingu polega na pokonaniu szlaku w jak najszybszym tempie, a dystans może wynosić 40-50 kilometrów. W Polsce taką odległość uznaje się za dystans długi, ale np. w Czechach długim dystansem określa się trasy na 100 kilometrów. W przeciwieństwie do dogtrekkingu, w canicrossie określanym także jako CaniX maksymalna trasa biegu zamyka się w 12 kilometrach. Zwykle jednak uczestnicy biegają na dystansie dwóch do pięciu kilometrów. Czynnikiem decydującym o zwycięstwie w canicrossie jest czas, w którym dotarło się do mety. Do uprawiania dogtrekkingu czy canicrossu wybiera się zwykle rasy psów ze skłonnościami do ciągnięcia, a wszystkie akcesoria do biegania mają sprzyjać i wzmacniać ciągnięcie przy jednoczesnym odciążeniu kręgosłupa i zapewnieniu bezpieczeństwa.

Dodatkowe akcesoria do biegania z psem

Do osprzętu zaliczanego do niezbędnych przy bieganiu z psem mogą kwalifikować się takie przedmioty, jak podręczna apteczka, poidło na wodę », dokumenty i telefon komórkowy. Zwykle lista zawierająca wymagane wyposażenie do zabrania udostępniana jest przez organizatorów zawodów. W przypadku dogtrekkingu może to być także mapa i kompas, więc uczestnik musi mieć większy bagaż niż w przypadku canicrossu, także ze względu na dłuższy dystans do pokonania. Istotną sprawą jest ubiór, uczestnik powinien przygotować się do zawodów w przemyślany sposób. Im dłuższy dystans, tym lepiej wziąć ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy i termos. W canicrossie stawia się już bardziej na lekkie ubranie z dużą ilością kieszeni i schowków, np. może to być kamizelka bezrękawnik z wewnętrznymi kieszeniami, w których schowamy telefon komórkowy i książeczkę zdrowia psa.

↓ PRZENOŚNE POIDŁA DLA PSA ↓

W poradnikach dla początkujących biegaczy poza zakupieniem odpowiednich akcesoriów do biegania z psem znajdziemy kilka wskazówek, od czego należy zacząć. Najpierw wybieramy krótkie trasy i zwiększamy odległość powoli. Istotne jest zmienianie tras, nie wolno biegać po tym samym szlaku, ponieważ pies musi pozostać czujny, nie może wpaść w rutynę. Pies realizuje komendy człowieka, musi więc je rozpoznawać. Dlatego na początkowym etapie biegacze uczą pupili poleceń „wolno”, „naprzód”, „lewo”, „szybko”, popierając słowa kierowaniem psem za pomocą amortyzatora lub rączki. Daną komendą wprowadza się przez dłuższy czas, nie dodaje się nowych, dopóki pies w pełni nie zrozumie tej, którą chcemy go nauczyć. Przygotowanie do biegania zajmuje wiele czasu, wymaga współpracy z psem i cierpliwości.

↓ AKCESORIA DINGO DO BIEGANIA Z PSEM ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Tekst: Ewelina Salińska
Zdjęcie: © melounix — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu