10 rzeczy, które sprawiają psom przyjemność

10 rzeczy, które sprawiają psom przyjemność

Psy na co dzień dbają o nasz nastrój i nasze samopoczucie. W końcu futrzak merdający ogonem i czekający na nas, gdy wracamy z pracy, jest w stanie zdziałać cuda. Czy jednak i my pamiętamy o tym, by naszym milusińskim sprawiać drobne przyjemności? Oto parę sprawdzonych sposobów na to, jak w prosty sposób zadbać możemy o naszego czworonoga.

Jakie zabawy lubią psy?

1. Jak najczęściej zabieraj zwierzaka na wyprawy w nieznane

Jedną z rozrywek sprawiających psu największą przyjemność są spacery. Czworonogi nasze mogą uwielbiać swój ciepły domowy kącik z wygodnym posłaniem oraz dobrze znany im przydomowy ogród. Gdy jednak pojawia się szansa wyjścia na zewnątrz i zanurzenia się w świat fascynujących zapachów, dźwięków, a nawet smaków, z całą pewnością nie zrezygnują one z takiej możliwości. Oczywiście długość wypraw zawsze dostosować powinniśmy do indywidualnych możliwości zwierzaka, a więc do jego wieku, rasy, charakteru i kondycji fizycznej. Tak też aktywnym psiakom dobrze zrobi długa, intensywna wycieczka, psim seniora zaś przejażdżka samochodem i wylegiwanie się w oddalonym od domu parku. Zwierzaka lubiącego miejski zgiełk jak najbardziej zabrać możemy natomiast do przyjaznej psom kawiarni. Niezależnie od wyboru lokalizacji milusiński zachwycony będzie tym, że dotrzymuje nam towarzystwa i chłonie nowe bodźce.

2. Zaakceptuj to, że psiak lubi robić użytek ze swego nosa

Okazuje się, że wielką przyjemność sprawiają psom nawet bardzo proste rzeczy. I tak niezwykłą frajdą dla psiaka jest wwąchiwanie się w świat, który go otacza. Pies wychodząc na spacer, nie tylko załatwia swe fizjologiczne potrzeby. O ile respektujemy jeszcze to, że zwierzak na zewnątrz musi też się wyhasać, o tyle w ogóle zapominamy o tym, że potrzebuje on również sczytać informacje z okolicy. Trawnik dla psiego nosa jest codzienną gazetą i na przestudiowanie jej musimy zwierzakowi dać szansę. By umożliwić psiakowi realizację swych planów, zaopatrzmy się w cierpliwość oraz długą smycz lub smycz regulowaną tak, aby w miejscach do tego odpowiednich dać zwierzakowi nieco więcej wolności.

↓ REGULOWANA SMYCZ DLA PSA ↓

3. Pozwól psu stać się twym prawdziwym życiowym towarzyszem

Nie bez powodu pies często nazywany bywa najlepszym przyjacielem człowieka. Zdecydowana większość psiarzy uwielbia czas spędzany ze swymi pupilami – długie spacery, wspólne zabawy i przytulanie się do zwierzaka. Psiaki oczywiście cenią sobie to wszystko, ale do pełni szczęścia potrzebują one czegoś jeszcze. Psy znakomicie czują się wtedy, gdy w stopniu jak największym towarzyszyć mogą nam w naszym życiu. Ważne są więc dla nich i te momenty, w których leżeć mogą tuż obok nas, gdy czytamy książkę, oglądamy telewizję, przygotowujemy jedzenie lub pracujemy na komputerze. Jak najczęściej pozwalajmy więc zwierzakowi i na takie bycie z nami.

4. Zostań prawdziwym przewodnikiem stada

Jak zostało już wspomniane, psy uwielbiają spędzać z nami czas, by czuć się w pełni bezpiecznie, potrzebują one jednak widzieć w nas kogoś więcej, niż tylko właściciela czy towarzysza. Najlepiej mają się te czworonogi, których opiekunowie przyjęli na siebie rolę mądrych, przyjaznych, ale i konsekwentnych przewodników stada. Relacja taka pomaga psu odnaleźć swe miejsce w rodzinnej strukturze i rozeznać się w regułach życia domowego. Chaos panujący w otaczającym zwierzaka świecie, który to przede wszystkim tworzony jest przez nasze niezdecydowanie bądź brak konsekwencji, niepotrzebnie naraża psa na stres i zdenerwowanie.

5. Zaprzęgnij psa do działania

O ile my wysoko cenimy sobie możliwość odpoczynku od pracy, o tyle nasi czworonożni pupile dobrze czują się wtedy, gdy mają coś do roboty. Przodkowie udomowionych psiaków samodzielnie polowali, chronili stado i opiekowali się młodymi. Niestety, psom mieszkającym w domach i wiele godzin spędzającym w samotności, monotonia dnia codziennego potrafi porządnie dać się we znaki. By wskrzesić naturalną psią skłonność do pracy, a tym samym poprawić humor i psychiczną kondycję pupila, regularnie uczyć możemy go nowych komend i sztuczek. Cennym dla zwierzaka doświadczeniem jest też zaangażowanie go w zdobywanie pożywienia. Gdy jesteśmy w domu, z psem bawić możemy się więc w poszukiwanie pochowanych smakołyków. Wychodząc do pracy, zwierzakowi zostawmy zaś pobudzającą instynkt łowczy miskę łamigłówkę.

↓ KONGI DLA PSA ↓

6. Kup psu wygodne posłanie

Choć psy lubią działać i konstruktywnie spędzać czas, cenią też one sobie wypoczynek. Czworonogi śpią zazwyczaj 14-15 godzin na dobę. Nic więc dziwnego, że wygodne posłanie potrafi sprawić psom prawdziwą przyjemność. Z racji tej, że to właśnie legowisko gwarantuje milusińskiemu komfortowy relaks, należycie dobrane musi być ono pod względem rozmiaru, kształtu i twardości. Dodatkowo posłanie chronić ma też zwierzaka przed chłodem bądź przegrzaniem i ulokowane musi być w takim miejscu, które jednocześnie gwarantuje wypoczynek i daje poczucie uczestnictwa w domowym życiu.

LEGOWISKO DLA PSA

7. Pozwól psiakowi na zabawę z czworonożnymi kompanami

Nie tylko my spragnieni bywamy towarzystwa innych ludzi. Również psiaki, choć większość czasu spędzają ze swymi właścicielami, lubią spotkania w gronie innych czworonogów. Pies wchodząc w kontakt z przedstawicielami swego gatunku, ma szansę ekscytująco spędzić czas, wyhasać się porządnie, nasycić swe zmysły czy przećwiczyć swe komunikacyjne i społeczne zdolności. Takie socjalizacyjne zgromadzenia mogą bądź to przyjmować formę wspólnych spacerów, bądź też wypraw na psie wybiegi.

8. Spraw zwierzakowi coś do gryzienia

Zdarza się, że dla psich właścicieli prawdziwym utrapieniem bywa skłonność ich pupili do żucia czy gryzienia przypadkowo odnalezionych przedmiotów. Oczywiście psie zamiłowanie do robienia użytku ze swego pyska może przyjmować patologiczną kompulsywną formę. W wielu przypadkach jednak w grę wchodzi tu raczej realizacja instynktu. Gryzienie skutecznie rozładować potrafi kumulujące się w zwierzaku napięcie. Gryząc, pies jest też w stanie zadbać o swe szczęki i zęby oraz podarować sobie chwilę przyjemnej zabawy. Jeśli więc chcemy zatroszczyć się o zwierzaka i sprawić mu przyjemność, zaopatrzmy go w rozmaite naturalne gryzaki » i zabawki do żucia.

↓ GRYZAKI DLA PSA ↓

9. Nie zapominaj o ulubionych psich przysmakach

Choć podstawę psiej diety stanowić powinna dobrze zbilansowana karma, nie zapominajmy i o tym, że nasi czworonożni towarzysze lubią też od czasu do czasu wziąć na ząb smakowity przysmak. Chcąc upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu – a więc zadowolić zwierzaka i zadbać o jego zdrowie – sięgajmy po takie dodatkowe specjały, które są w pełni naturalne i w składzie swym nie zawierają cukru, sztucznych barwników, aromatów czy konserwantów. Ponadto wysokiej jakości psie przysmaki naprawdę mogą pomóc nam zadbać o psie zdrowie. Wystarczy sięgnąć po takie specjały, w których znajdują się prebiotyki wspierające układ pokarmowy, chondroityna i glukozamina chroniące stawy, czy substancje wspomagające odporność bądź wzmacniające zęby i dziąsła. Niezależnie od tego, po jakie przysmaki sięgamy, zadbajmy jednak o to, by psy czerpały z nich nie więcej niż 10% swego dziennego zapotrzebowania energetycznego.

PRZYSMAKI DLA PSA

10. Na co dzień troszcz się o zdrowie zwierzaka

Najważniejszą rzeczą, jaką robić możemy dla naszego psiaka, jest regularna troska o jego zdrowie. Wspomniane przyjemności należycie cieszyć będą bowiem zwierzaka dopiero wtedy, gdy ten będzie czuł się dobrze. Psiak na co dzień musi mieć więc w swej misce dobrze zbilansowaną karmę, codziennie zażyć musi on też odpowiednią dawkę ruchu. Ponadto kluczem do zachowania dobrego zdrowia są też zabiegi pielęgnacyjne oraz regularne wizyty weterynaryjne.

↓ SUCHA I MOKRA KARMA DLA PSA
{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title


Zdjęcie: © Marissa Roseillier — istockphoto.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Terrarystyka
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu