{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

10 najlepszych pomysłów na spędzenie czasu z psem podczas kwarantanny

Izolacja w domu wcale nie musi wiązać się z nudą. Warto poszukać kreatywnych sposobów na spędzanie czasu z pupilem. Co robić z czworonożnym przyjacielem w czasie pandemii koronawirusa? Oto nasze pomysły na spędzanie czasu z psem podczas kwarantanny!

Co zrobić z psem w czasie kwarantanny?

1. Nauka psa różnych sztuczek

„Podaj łapę”, „daj głos”, „wytrzyj łapki”, „zamknij szafkę” – to tylko niektóre fantastyczne sztuczki, jakich możemy nauczyć pupila. Nauka sztuczek to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonały sposób na fizyczne i umysłowe zmęczenie psiaka. Z pewnością sprawi mnóstwo radości zarówno nam, jak i naszemu podopiecznemu (poczytaj więcej o tym, jak nauczyć psa podstawowych komend KLIK).

↓ PRZYSMAKI TRENINGOWE DLA PSA ↓

2. Zabawy węchowe z psem

Węszenie to jedna z ulubionych psich rozrywek. Używając swojego nosa, czworonogi poznają otoczenie, relaksują się i wyciszają emocje. Najprostszym sposobem na wykorzystanie węchowych zdolności czworonogów w zaciszu domowym jest zaangażowanie ich w wyszukiwanie ukrytych przekąsek. Smakołyki możemy pochować w szafkach czy poukrywać za meblami. Można także zorganizować psu inne zabawy węchowe, np. grę w trzy kubki (polegającą na wybieraniu kubka, pod którym ukryty został smakołyk).

3. Tor przeszkód dla psa

Jeśli nasz pupil jest zapalonym sportowcem, przygotujmy dla niego domowy tor agility. Do jego stworzenia możemy wykorzystać krzesła i koce. Kto wie, może, gdy pandemia ustanie, zaczniemy ćwiczyć z psiakiem profesjonalnie.

4. Łamigłówki logiczne z psem

Nasz pupil jest prawdziwym psim prymusem? Rozwijajmy jego intelekt. Wykorzystajmy gotowe zabawki interaktywne lub stwórzmy je samodzielnie. Schowajmy przysmaki zwierzaka w macie węchowej, foremkach po muffinkach czy rolkach po papierze toaletowym. Przygotujmy dla psiaka łamigłówki rozwijające pamięć, koncentrację, zręczność i zdolność rozwiązywania problemów.

↓ INTERAKTYWNE ZABAWKI DLA PSA ↓

5. Zabawa w chowanego z psem

Zabawę w chowanego większość osób doskonale pamięta z dzieciństwa. Ta niezwykle prosta gra świetnie rozwija spostrzegawczość. Czemu więc nie zaproponować jej psiakowi? Poprośmy któregoś z domowników o przytrzymanie czworonoga, a sami poszukajmy kryjówki. Czworonożny odkrywca na pewno będzie zachwycony.

6. Masaż psa

Masaż doskonale rozluźnia, zmniejsza napięcie, łagodzi lęk. Warto skorzystać z jego terapeutycznej mocy w okresie pandemii. Zafundujmy psiakowi odprężający masaż na poprawę humoru np. za pomocą gumowej rękawicy do czesania psa ».

7. Taniec z psem

Jeśli naszego psiaka wprost rozpiera energia, na pewno chętnie przyłączy się do tańca. Włączmy ulubioną muzykę i opracujmy układ choreograficzny, w którym nasz pupil będzie grał główną rolę.

8. Fitness z psem

Mamy ochotę na ćwiczenia? Zaprośmy psiaka do wspólnego treningu. Ćwiczenia na piłce czy macie, podskoki i przysiady pozwolą rozładować energię czworonoga.

9. Psia uczta

Psiaki uwielbiają towarzyszyć nam w kuchni. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by przygotować ucztę specjalnie dla nich. Domowe ciasteczka, warzywne gryzaki, mięsne klopsiki czy smakowite sosy – pomysłów na oryginalne domowe przekąski dla psów nie brakuje.

10. Wspólny wypoczynek z psem

Wiele psów bardziej od wymyślnych zabaw ceni sobie po prostu czas spędzony z opiekunami. Pozwólmy więc pupilowi towarzyszyć nam, gdy oglądamy telewizję czy wypoczywamy. Czas pandemii to okazja do pogłębienia więzi, jaka łączy nas z podopiecznym.

Choć opieka i nieustanne spędzanie czasu z psem podczas kwarantanny jest sporym wyzwaniem, w tym trudnym okresie to właśnie towarzystwo pupila może okazać się na wagę złota. Nie ma bowiem lepszego lekarstwa na frustrację, smutek i lęk niż ogrom psiej miłości.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: canva.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Trackbacks/Pingbacks

  1. Jak opiekować się psem w czasie pandemii koronawirusa? | Sieć sklepów zoologicznych Kakadu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu