Wyprawka dla kota

Wyprawka dla kota

Koty są wspaniałymi zwierzakami, które zyskują na popularności. Podobno zajmują już pierwsze miejsce wśród ulubionych domowych pupili. Z pewnością są mniej wymagające od psów, ponieważ nie trzeba z nimi wychodzić na spacer, ani specjalnie je szkolić. Co nie oznacza, że nie musimy się odpowiednio przygotować do tego, by stały się członkiem naszej rodziny. Przede wszystkim musimy nabyć kilka niezbędnych akcesoriów dla kota.

Karma dla kota

Spośród wszystkich produktów, które zmuszeni jesteśmy nabyć, najważniejsza jest oczywiście karma dla kota. O tym, że powinna przede wszystkim być dobrej jakości, nie trzeba chyba wspominać.

Wybierając jedzenie dla naszego przyszłego pupila musimy kierować się jego wiekiem i kondycją fizyczną. Na przykład dla kociego dziecka kupujemy karmę dla kociąt, dla dorosłego zwierzaka karmę dla kotów dorosłych, a dla seniora karmę dla kocich seniorów.

W sklepach zoologicznych znajdziemy mnóstwo różnorodnych karm dla kotów, zarówno mokrych jak i suchych. Przed zakupem, najlepiej zorientować się, jeśli jest to możliwe, w upodobaniach kulinarnych kota, który ma stać się członkiem naszej rodziny. Koty mają bowiem swoje upodobania smakowe i nie zawsze chcą jeść wszystko. Szczególnie ważne jest to w przypadku kociąt, u których gwałtowna zmiana diety może wywołać silny roztrój żołądka.

Miski dla kota

Ponieważ karmę trzeba w czymś podawać, kolejnym niezbędnym artykułem są miski dla kotów. Polecam trzy sztuki. Jedną przeznaczymy na wodę, drugą na karmę suchą, a trzecią na mokrą.

Zgodnie ze sztuką prawidłowego żywienia kotów, woda i sucha karma powinny zawsze być dla kota dostępne. Do tego potrzebujemy dwóch misek. W trzeciej będziemy serwować naszemu pupilowi karmę mokrą, mięso i tym podobne przysmaki.

Na rynku zoologicznym dostępny jest szeroki wybór misek dla kota. Są wśród nich zestawy dwóch misek połączonych ze sobą – jedna na wodę, druga na jedzenie. Moim zdaniem nie są one zbyt wygodne w użyciu, lepiej kupić oddzielne miski

Kuweta dla kota

Kolejnym niezbędnym wyposażeniem jest kuweta dla kota. Wszak musi on mieć gdzie się chodzić za potrzebą.

W sklepach zoologicznych znajdziemy dwa podstawowe typy kuwet: otwarte i zamknięte. Obydwa mają swoje wady i zalety, ale dla małych kociąt leprze są otwarte.

Ponieważ kuwetę trzeba czymś napełnić, musimy kupić również żwirek dla kota. Do wybory mamy żwirki zbrylające się i niezbrylające, bentonitowe, drewniane i silikonowe.

Legowisko dla kota

Koty potrafią spać w różnych miejscach. Najchętniej na fotelu lub w łóżku. Nie znaczy to jednak, że legowisko dla kota jest tak całkiem niepotrzebne. Dobrze byłoby, gdyby nasz pupil miał swoje własne legowisko.

Wybór posłania w dużej mierze zależy od naszego gustu. Polecam jednak wszelkiego rodzaju budki dla kotów. Futrzaki lubią z nich korzystać, ponieważ zapewniają im one poczucie bezpieczeństwa i spokój.

Transporter dla kota

Większość kotów nigdy nie wychodzi na dwór, całe swoje życie spędzając w zaciszu czterech ścian. Nie znaczy to jednak, że nie potrzebujemy specjalnego pojemnika do przewożenia naszego pupila. Będziemy przecież jeździć z nim przynajmniej do lekarza weterynarii, choćby po to, by go zaszczepić.

Spośród wszystkich dostępnych w sklepach transporterów dla kotów osobiście polecam wykonane z tworzywa sztucznego. Są sztywne, więc chronią kota przed urazami, gdyby np. Coś na transportem z futrzakiem w środku upadło.

Drapak dla kota

Niestety kot musi drapać, ponieważ jest to zachowanie wrodzone. Dobrze by było jednak, gdyby nie drapał naszych mebli. Warto zatem zakupić odpowiedni drapak dla kota.

Wybierając drapak w sklepie zoologicznym, zwróćmy uwagę na to, czy jest stabilny, by nie przewrócił się na naszego pupila. Ważne jest też, by miał odpowiednią wielkość, ponieważ kotu musi być wygodnie podczas drapania.

Zabawki dla kota

Najchętniej bawią się kocięta, co jest zresztą wspólną cechą wszystkich dzieci. Ale i dorosłe zwierzaki nie stronią od zabawy. Dlatego potrzebne są nam zabawki dla kota.

Spośród dostępnych w sklepach zoologicznych zabawek, zdecydowanie najlepsze są zabawki z futerkiem i piórkami. Tymi koty bawią się najchętniej.

Inne akcesoria dla kota

Prócz wymienionych powyżej akcesoriów dla kota, przyda się jeszcze kilka innych drobiazgów.

Do pielęgnacji kociego futra potrzebny będzie grzebień lub szczotka oraz szampon. Ponieważ koty do miłośników kąpieli się nie zaliczają, zamiast zwykłego szampony możemy kupić puder czyszczący.

Trzeba zadbać również o kocie oczy, uszy i pazury. Przydadzą się nam więc: preparat do czyszczenia uszu, preparat do przemywania oczu oraz obcinacz do pazurów.

Podczas wyjazdów z naszym pupilem bardzo przydatne będą natomiast szelki i smycz dla kota.

W sklepach zoologicznych znajdziemy również preparaty przeciw pchłom i kleszczom, które również mogą okazać się potrzebne.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Małe ssaki
Akwarystyka
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.