Nieprzyjemny zapach z pyska psa

Nieprzyjemny zapach z pyska psa

papug200 1 - Nieprzyjemny zapach z pyska psa
Preparaty do pielęgnacji zębów psa kup w e-sklepie Kakadu »

Pies nie jest kwiatem i nigdy z pyszczka pachnieć mu różami nie będzie. Niezbyt przyjemna woń, która może wydobywać się z psiej paszczęki jest niestety cechą typową dla mięsożerców. Powinniśmy jednak zareagować, gdy zapach jest naprawdę brzydki. Może być bowiem objawem kłopotów ze zdrowiem, czasami poważnych.

Niestety, przykry oddech u psów jest bardzo powszechny… W przeciwieństwie do ludzi psy nie myją zębów… Nie ma powodu, by nie skończyć z przykrym zapachem u twojego psa. Przez wprowadzenie kilku zmian w jego diecie i stosowanie podstawowej higieny pyska, wkrótce uzyskasz znaczną poprawę psiego oddechu, a zarazem pomożesz psu chronić jego zęby i dziąsła.

Praca zbiorowa pod red. Paul McGreevy, Psy – Poradnik dla miłośników, 2006.

Problemy z trawieniem

Jedna z najczęstszych przyczyn brzydkiego zapachu z psiego pyska są problemy z trawieniem. Zwykle wynikają one z niewłaściwej diety. Pies to nie człowiek i to, co jemy my niekoniecznie musi być dla niego zdrowe.

Przyprawy, produkty zawierające dużą ilość węglowodanów lub ze zbyt dużą zawartością białek mogą być przyczyną zaburzenia trawienia. Oprócz substancji odżywczych w diecie psa musi znaleźć się odpowiednia ilość substancji balastowych, czyli takich, które nie podlegają trawieniu, ale wpływają na prawidłową pracę jelit. Bez nich pokarm może zalegać w przewodzie pokarmowym i zamiast trawieniu, ulegać procesom rozkładu.

Większość domowych pupili dostaje do jedzenia suchą karmę. Jest bardzo wygodna w użyciu i pełnowartościowa. Musi być jednak dobrej jakości. Pamiętajmy jednak, że nawet najdroższą i najlepszą suchą karmę konkretny osobnik może źle przyswajać. Każdy pies jest inny i to, co służy jednemu, niekoniecznie jest dobre dla innego.

↓ KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI PSICH ZĘBÓW ↓

Niewłaściwa higiena pyska

Kolejną częstą przyczyną nieprzyjemnego zapachu jest niewłaściwa higiena psiego pyska, albo nawet całkowity jej brak.

Kamień nazębny, zalegające resztki pokarmu są doskonałym podłożem dla rozwoju bakterii gnilnych i chorobotwórczych. Konsekwencją zaniedbania psiego pyska mogą być bakteryjne zapalenie dziąseł oraz inne choroby jamy ustnej.

Czyszczenie zębów u psa

Choroby nerek

Problemom z trawieniem lub z kamieniem nazębnym łatwo zaradzić. Niestety, cuchnący oddech może świadczyć o dużo groźniejszych chorobach. W połączeniu z innymi objawami, takimi jak osłabienie, trudności w oddawaniu moczu, matowa sierść może być np. objawem niewydolności nerek psa i zatruciem organizmu mocznikiem.

Niestety, problemy z nerkami często są konsekwencją złego odżywiania. Podobnie jak choroby zębów i dziąseł. Jeśli zatem chcemy ich uniknąć, musimy w pierwszej kolejności zadbać o właściwą dietę naszego czworonoga. Taką, która będzie zawierała odpowiednie proporcje białek do węglowodanów, odpowiednią ilość pozostałych składników odżywczych oraz substancji balastowych. Zadbajmy również o psi pyszczek, a przede wszystkim o zęby psa.

Oczywiście, nie jesteśmy wstanie całkowicie zapobiec wszystkim chorobom, ale poprzez odpowiednie żywienie i pielęgnację możemy zminimalizować ich wystąpieniu.

↓ PRZYSMAKI DENTYSTYCZNE DLA PSA ↓

banerek-promocyjny-kakadu1

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcia: Fotolia.com

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

2 komentarze

Dodaj komentarz
  1. Lacki
    Lis 13, 2017 - 11:02 PM

    Witam serdecznie mam prawie rocznego psa rasy chihuahua Ala ma tak niesamowitych odur z mordki proszę o poradę co mu podać by go zlikwidować proszę o podanie produktu….. dziękuję 😃

    Reply

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.