klatki modulowe dla chomika 938x535 - Klatki modułowe dla chomika

Klatki modułowe dla chomika

Każdy chomik potrzebuje klatki. To jego zaciszne terytorium, w którym może poczuć się naprawdę jak u siebie. To strefa relaksu, zabawy i oczywiście snu. Bardzo ważne jest, aby była odpowiednio wyposażona i stała w spokojnym miejscu, gdzie nikt naszemu pupilowi nie będzie chodził po głowie i przeszkadzał. Chomiki to zwierzaki aktywne nocą, dlatego spokój i cisza w ciągu dnia są dla niech bardzo ważne, aby nabrać sił i energii. Wygodna i bezpieczna klatka dla chomika to absolutna podstawa. Na rynku jest oczywiście ogromny wybór. Większość właścicieli wybiera tradycyjne modele: z plastikową kuwetą i metalowymi prętami. Dosyć niedawno pojawiła się jednak w sklepach zoologicznych zupełna nowość – to klatki modułowe. W naszych sklepach Kakadu mamy bogaty wybór wszystkich modeli z oferty firmy Ferplast, która ma w swoim asortymencie te nowoczesne cuda w przystępnej cenie.

Klatka dla chomika

 

 

 

Co to jest klatka modułowa dla chomika?

Ferplast to włoska firma, specjalizująca się w produkcji klatek dla chomików, także tych, które wzbudzają ostatnio ogromne zainteresowanie – właśnie klatek modułowych. Jak sama nazwa wskazuje, taki produkt składa się z kilku części, które można łączyć na wiele sposób. Bazą jest oczywiście klatka główna (dostępna w kilku wersjach), do niej z kolei możemy dokupić dodatkowe elementy. Klatka bazowa jak i poszczególne dodatki są zaprojektowane w taki sposób, że łączą się ze sobą systemem różnych kanałów, rur, drabinek i zaślepek. Każdy dodatek może zatem funkcjonować oddzielnie, ale doskonale pasuje też do każdego zestawu. W ten sposób mamy możliwość zbudowania chomikowi niepowtarzalnego lokum, dostosowanego do jego potrzeb i charakteru. To trochę jak składanie domku dla lalek z możliwością dodawania nowych mebelków i pomieszczeń. Zarówno właściciel, jak i zwierzak z pewnością będą zachwyceni.

Charakterystyka klatek modułowych dla chomików

Klatki modułowe Ferplast wykonane są z lekkiego, ale wytrzymałego i całkowicie bezpiecznego plastiku. Są przezroczyste, dzięki czemu chomik widzi wszystko, co dzieje się na zewnątrz, właściciel z kolei ma możliwość obserwowania ulubieńca. Taka klatka przypomina trochę statek kosmiczny albo nawet całą bazę, którą możemy dowolnie rozbudowywać i wstawiać do niej nowe elementy. W jaki sposób możliwe jest takie łączenie dodatków? Kuweta klatki bazowej ma specjalne otwory, które w zależności od potrzeb możemy zaślepić albo podłączyć do nich kolejne elementy, takie jak rurki, rozgałęźniki i inne złącza. To doskonały pomysł na urządzenie chomikowi prawdziwej rezydencji marzeń, a nawet kilku chomikom, bo ten rodzaj klatki umożliwia trzymanie paru osobników w jednym lokum, o ile każdy ze zwierzaków ma własną klatkę bazową, w której w razie potrzeby zawsze może się spokojnie zaszyć. Tunele i rury są zaś jak systemy komunikacyjne – nie tylko łączą poszczególne elementy, ale dzięki nim chomik może wędrować sobie po całej konstrukcji według własnego uznania. Klatki modułowe mają bardzo dobrą wentylację, więc zwierzak jest w nich całkowicie bezpieczny. Góra i dół poszczególnych segmentów połączone są specjalnymi klipsami, ale w razie potrzeby w dachu zawsze znajduje się klapa. To bardzo wygodne, kiedy musimy posprzątać, wyciągnąć na chwilę chomika albo dostarczyć mu jedzenie. Takie klatki modułowe wygodnie się też sprząta. W klatce bazowej (głównej) znajduje się od razu wyposażenie niezbędne dla każdego gryzonia: to domek (poczytaj więcej o domku dla chomika KLIK), miska na pożywienie i przyczepiane z zewnątrz poidło. Elementy można ustawiać według własnego gustu. Pamiętajmy, że chomiki to bardzo uporządkowane maluchy i lubią mieć wydzieloną spiżarnię, toaletę, miejsce zabaw, snu. Poobserwujmy zatem pupila, zanim zdecydujemy, gdzie najlepiej ustawić poszczególne elementy. Klatki modułowe umożliwiają także budowanie piętrowych konstrukcji. Zwierzak powinien być zachwycony. Chomiki uwielbiają tunele, drabinki i kołowrotki. Im więcej wąskich przejść i korytarzy, tym bardziej je uszczęśliwimy.

Zalety modułowych klatek dla chomików

Klatki modułowe są bardzo praktyczne i dają ogromne możliwości konstrukcyjne, dzięki czemu możemy je dostosować do zapotrzebowań pupila. Każdy chomik jest przecież inny, ma konkretną osobowość i swoje potrzeby. Dzięki doczepianiu poszczególnych elementów mamy możliwość stworzenia dla niego wyjątkowej przestrzeni, w której poczuje się komfortowo. Oprócz klatki głównej, możemy także dokupić specjalną siłownię z kołowrotkami i drabinkami oraz oczywiście system przejść i połączeń, które nie tylko okażą się bardzo funkcjonalne, ale także sprawią chomikowi masę frajdy. Klatkę modułową Ferplast łatwo się czyści, ma odpowiednią wentylację, widać też, co dzieje się u zwierzaka. Ponieważ klatki tego typu wyglądają jak kosmiczne budowle, doskonale wpasują się też estetycznie w każde otoczenie (mamy do wyboru różne kolory), a dzieciom sprawią dodatkową frajdę. Jeden z modeli ma nawet specjalne plastikowe kwiaty zamocowane na zewnątrz kręciołków, które obracają się, kiedy nasz ulubieniec biega sobie w takim przyrządzie. Całość jest zatem zarówno praktyczna, jak i bardzo interesująca wizualnie.

↓ KLATKI MODUŁOWE FERPLAST DLA CHOMIKA ↓

banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.