Żywienie psa alergika

Żywienie psa alergika

Najczęściej spotykaną alergią u psów jest alergia pokarmowa, czyli uczulenie na pewne składniki diety. Takie zwierzaki powinny być odpowiednio żywione.

Objawami alergii pokarmowej mogą być uporczywy świąd, biegunka i wymioty. Bardzo ważne jednak, byśmy nie stawiali diagnozy samodzielnie. Powyższe objawy towarzyszą również innym chorobom. Tylko lekarz weterynarii jest na tyle kompetentny, by określić przyczyny wymiotów czy świądu.

Dieta psa alergika

Prawidłowe żywienie psa z alergią pokarmową polega na usunięciu z jego diety wszystkich alergenów, czyli czynników wywołujących reakcję alergiczną. Aby to jednak zrobić, trzeba wpierw określić, które składniki pożywienia są tymi czynnikami. Reakcje alergiczne u psów wywołują najczęściej mięso drobiowe i zboża, które często występiją w karmach dla psów.

Jeśli chodzi o zboża, to nie ma w tym nic specjalnie dziwnego. Nigdy nie zaliczały się do naturalniej diety psów. Ich przodkowie ziarna nie jadali, dlatego też układ pokarmowy nie bardzo jest przystosowany do ich trawienia. Mięso kurczaka natomiast samo w sobie jest lekkostrawne, jednak współczesne metody chowu drobiu i jego żywienia raczej nie wpływają korzystnie na jakość kurzego mięsa

Karmy dla psa alergika

W prawidłowym żywieniu zwierzaka z alergią pokarmową z pewnością mogą nam pomóc dobrej jakości gotowe karmy. Zwykle są to produkty, w których nie znajdziemy zbóż oraz drobiu. Zostały one zastąpione warzywami i innymi rodzajami mięsa.

W sklepach zoologicznych jest wiele produktów, które ich wytwórcy polecają dla alergików. Przed zakupem przeczytajmy jednak bardzo uważnie etykietę na opakowaniu. Określenie „z jagnięciną” w nazwie nie czyni karmy karmą dla psów alergików.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu