Żywienie kotów rasowych

Żywienie kotów rasowych

Czy kot rasowy wymaga jakiegoś specjalnego żywienia? Nie! Każdy futrzak, nie ważne, czy rasowy, czy nie, powinien otrzymywać jak najlepszy pokarm. Choć istnieją karmy dla kotów rasowych.

Dieta kota rasowego

Podstawą diety kota rasowego może być dobrej jakości sucha karma dla kotów. Właściwie podawanie jej to już standard. Po prostu jest to bardzo wygodny sposób karmienia, nie mówiąc już o tym, że gotowe jedzenie naprawdę jest pełnowartościowe.

Czy kota rasowy czy nie, karmę dla niego zawsze dobieramy według wieku i kondycji fizycznej. Maluchom podajemy karmę dla kociąt. Zwykle karmimy ją kota do czasu ukończenia przez niego pierwszego roku życia. Jeśli jednak, nasz futrzak będzie dostawał ją nieco dłużej, nic się złego nie stanie. W przypadku ras, które długo się rozwijają, np. kotów rosyjskich niebieskich, wydłużenie okresu karmienia karmą dla kociąt wydaje się być uzasadnione. Byle nie za długo nią karmić. Dwuletniemu kotu podawanie karmy dla kociąt raczej nie jest już wskazane.

Dorosłego futrzaka przestawiamy na odpowiednią karmę dla kotów dorosłych. Najlepiej robić to stopniowo, mieszając w pierwszym okresie obie karmy ze sobą. Do wyboru mamy bardzo duży asortyment produktów. Najczęściej jednak jest to zwykła bytowa karma dla kotów dorosłych, nie light albo coś w tym rodzaju. Szczególnie, gdy przestawiamy rocznego kota, który tak całkiem nie zakończył swojego rozwoju fizycznego.

Kocia dieta zmienia się z wiekiem. Starszy futrzak wymaga już trochę innego pożywienia. Niektórzy producenci suchych karm zalecają rozpocząć podawanie karmy dla seniora już siedmioletniemu kotu.

Karmy dla kotów rasowych

W sklepach zoologicznych raczej nie znajdziemy dużo karm adresowanych do konkretnych kocich ras. Być może dlatego, że wszystkie futrzaki, rasowe czy nie, mają podobne wymagania żywieniowe. Jedną z nielicznych firm, która produkuje karmy kilku wybranych ras jest Royal Canin.

Generalnie skład karm dla kotów rasowych nie różni się aż tak bardzo od innych kocich pokarmów. Podstawowe składniki pokarmowe są takie same, a różnice dotyczą dodatkowy substancji. Na przykład karmy dla kotów perskich cechują się zwiększoną zawartości związków poprawiających kondycję futra, a karmy dla maine coonów związków korzystnie wpływających na chrząstki stawowe.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu