Żywienie kota alergika

Żywienie kota alergika

Prawdziwym wyzwaniem dla właściciela może być żywienie kota alergika. Najczęściej przyczyną problemów jest mięso drobiowe oraz ziarna zbóż. Niestety, ze względu na niską cenę produkty te znajdują się w większości karm dla kotów.

Dieta kota alergika

Prawidłowe żywienie kota z alergią pokarmową polega na podawaniu my tylko tych produktów, na które nie jest uczulony. Tak na marginesie, tylko lekarz weterynarii jest wstanie zdiagnozować tę dolegliwość. Objawy towarzyszące alergii mogą wskazywać również na inną chorobę, nie mającą z alergią nic wspólnego.

Ułatwione zadanie mają osoby, które karmią swojego pupila wyłącznie domowym jedzeniem. Jeśli ma on problemy z przyswajaniem mięsa drobiowego, nie dają mu do jedzenia kurczaków, jeśli zaś ze zbożem – zboża.

Karma dla kota alergika

Właściciele, którzy żywią swoje kociaki gotowymi karmami, a takich jest coraz więcej, są w nieco gorszej sytuacji. Muszą bowiem znaleźć produkt, który nie tylko nie zawiera uczulających składników, ale też smakuje ich zwierzakowi.

Na szczęście, w sklepach zoologicznych trochę karm dla kotów alergików znajdziemy, zarówno wśród karma suchych, jak i mokrych. Najczęściej są to produkty, które nie zawierają białka z kurczaka, ani zbożowego.

W karmach dla kotów alergików mięso drobiowe zastąpione jest najczęściej jagnięciną lub rybą, a zboża – warzywami. Uważajmy jednak przy zakupie, ponieważ nazwa produktu nie zawsze jest jednoznaczna z faktem, że owego drobiu on nie zawiera. Koniecznie więc czytajmy skład podany na opakowaniu.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu