zwirek-super-benek-dla-kota

Żwirki Super Benek dla kota

Wybór żwirku do kociej kuwety ma dosyć duże znaczenie. Wielu kotom nie robi to różnicy, ale są i takie zwierzaki, które odmawiają korzystania z kuwety, gdy rodzaj wypełnienia nie do końca im odpowiada. Jaki żwirek wybrać, by uniknąć takich kłopotów? Dużym powodzeniem na rynku cieszą się między innymi żwirki Super Benek dla kotów. Zobaczmy, co je wyróżnia.

Kuweta dla kota

Jaki żwirek wybrać dla kota?

W sklepach zoologicznych Kakadu znajdziemy żwirki bentonitowe, drewniane oraz silikonowe. Od tego, z jakiego materiału wykonany jest wypełniacz zależą jego właściwości zbrylające, zdolność do maskowania zapachu i pochłaniania wilgoci oraz to, jak często będziemy musieli go wymieniać. Zdecydowanie najpopularniejsze są żwirki bentonitowe, cenione zwłaszcza ze względu na swoją zdolność do zbijania się w bryłki pod wpływem wilgoci. To ważna zaleta, bo zbrylony żwirek łatwiej oddzielić od czystego i usunąć z kuwety, co przekłada się także na wydajność wypełnienia.

Pamiętajmy też, że wypełnienie kuwety powinno być dość miękkie, by zwierzak mógł wygodnie ustawić na nim łapy. Żwirek nie może więc zawierać zbyt dużych i ostrych elementów. Jeśli zaś chodzi o kocięta, to tutaj zdecydowanie warto postawić na naturalny żwirek drewniany z włókien roślinnych, bo ciekawe świata maluchy mogą go podjadać. Niektóre żwirki wzbogacono także o substancje zapachowe, których zadaniem jest maskowanie odoru kocich odchodów. Miejmy jednak na uwadze, że zbyt intensywny zapach może zniechęcać zwierzaka do korzystania z toalety. Wybierajmy więc żwirki o łagodnym, naturalnym zapachu.

Charakterystyka żwirku Super Benek dla kota

Żwirki Super Benek dla kotów to jedne z najczęściej wybieranych produktów tego rodzaju. W ofercie tej marki znajdziemy żwirki bentonitowe oraz podłoża z naturalnych włókien roślinnych. Jedne i drugie mają doskonałe właściwości zbrylające i absorbujące wilgoć. Dzięki dodatkom delikatnych substancji zapachowych skutecznie maskują także nieprzyjemne zapachy oraz zapobiegają rozwojowi bakterii i drobnoustrojów. Granulaty nie zawierają pyłu ani szkodliwych dodatków chemicznych, więc są dobrze tolerowane przez zwierzaki i nie powodują alergii.

Żwirki bentonitowe Super Benek dla kota

Żwirki bentonitowe Super Benek dostępne są w dwóch grubościach – 0,5-2mm oraz 2-5mm. Dzięki temu możemy lepiej dopasować je do preferencji naszego mruczka i zachęcić go do korzystania z kuwety. Wszystkie produkty tego producenta należą do żwirków zbrylających się, co oznacza, że pod wpływem moczu granulki zbijają się w kulki. Podłoża bentonitowe Super Benek to produkty całkowicie naturalne, super chłonne i niepylące. Doskonale pochłaniają płyny i nieprzyjemne zapachy, a co więcej zapobiegają rozwojowi grzybów i bakterii.

↓ ŻWIRKI BENTONITOWE SUPER BENEK DLA KOTA ↓

Warto dodać, że żwirki Super Benek dla kota występują w kilku wersjach zapachowych. Do wyboru mamy podłoże o zapachu lawendy, morskiej bryzy oraz drzewa pinii. Ich aromat jest delikatny, więc nie przeszkadza mruczkowi, za to świetnie maskuje woń odchodów.

Naturalne żwirki Super Benek dla kota

W ofercie marki Benek znajdziemy także żwirki wytwarzane z naturalnych włókien roślinnych. Ich największą zaletą jest to, że są całkowicie ekologiczne i biodegradowalne. Nie zawierają żadnych chemicznych dodatków, bez problemu można je kompostować, a nawet wyrzucać do toalety.

↓ NATURALNE ŻWIRKI SUPER BENEK DLA KOTA ↓

Żwirki dla kotów Super Benek Corn wytwarza się z naturalnych włókien kukurydzy, więc są one całkowicie bezpieczne dla zwierzaka. Granulki szybko pochłaniają płyny tworząc niewielkie bryłki, co znacznie ułatwia czyszczenie kuwety. Tu także do wyboru mamy kilka wersji zapachowych, między innymi morką bryzę oraz aromat świeżej trawy.

↓ ŻWIRKI SUPER BENEK DLA KOTA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Zdjęcie: © Magryt — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu