Zewnętrzne filtry akwariowe Aquael

Zewnętrzne filtry akwariowe Aquael

Aby nasze akwarium funkcjonowało jak należy, musimy zaopatrzyć je w niezbędne wyposażenie. W przeciwnym razie mieszkańcy zbiornika, czyli przede wszystkim ryby, ale też rośliny nie będą miały prawidłowych warunków rozwoju. Wśród podstawowego wyposażenia należy z pewnością wymienić grzałkę, oświetlenie i oczywiście filtr. Jeśli zabraknie ich w akwarium, jego lokatorzy mogą nie tylko mieć bardzo złe warunki życia, ale także przestać prawidłowo się rozwijać albo nawet się podusić. Nie wiemy, gdzie szukać odpowiedniego wyposażenia? Polska firma Aquael ma wszystko, czego będziemy potrzebować i to najwyższej jakości.

Wewnętrzne filtry akwariowe Aquael

Po co nam filtr w akwarium?

W naturalnych zbiornikach, o dużej objętości i powierzchni, woda daje radę oczyszczać się sama dzięki złożonym procesom biologicznym. Nasze akwarium, choćby było na całą ścianę, takich możliwości nie ma i przez to woda będzie się stawała coraz bardziej mętna, brudna i źle natleniona. Filtr to sprytne narzędzie, które pomaga usuwać z wody nieczystości natury fizycznej, chemicznej i biologicznej, a przy okazji zapewnia odpowiedni ruch wody w zbiorniku. Co taki filtr zawiera? Najczęściej gąbkę i aktywny węgiel, choć zdarzają się też inne materiały filtracyjne, gdzie produkowane są bakterie wpływające na czystość wody (w niektórych modelach). Stare rodzaje filtrów tylko oczyszczały wodę, te nowsze równocześnie ją napowietrzają, więc nie musimy montować w akwarium dodatkowego urządzenia, czyli właśnie napowietrzacza ».

Rodzaje filtrów do akwarium

Filtry do akwarium » dzielimy zasadniczo na wewnętrzne, czyli montowane wewnątrz (mocujemy je do ścianek za pomocą specjalnych przyssawek), oraz filtry zewnętrzne, znajdujące się poza zbiornikiem (zawieszane za ściance albo pod akwarium). Filtry wewnętrzne opierają się na metodach filtracji biologicznej i mechanicznej (poczytaj więcej o wewnętrznych filtrach do akwarium KLIK). Urządzenie zasysa wodę i wypuszcza ją (już oczyszczoną) górną częścią. Takie filtry nadają się do każdego akwarium, są stosunkowo tanie i nie pobierają dużo energii. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku małego akwarium mogą okazać się kłopotliwe, bo musimy je zamontować w środku zbiornika, a zatem zabiorą sporo cennego miejsca. Filtry wewnętrzne mają też niewielką powierzchnię wkładów filtracyjnych. Filtry zewnętrzne z kolei są praktyczne przede wszystkim dzięki temu, że nie musimy wkładać ich do zbiornika. Montujemy je nieco z boku, a połączone są z całością specjalną rurką zasysającą wodę. Jedną z odmian jest filtr kaskadowy, montowany w akwariach, gdzie niewskazany jest duży ruch wody. Takie modele są energooszczędne, stosunkowo atrakcyjne cenowo i mają przyzwoitą wydajność. Potrafią jednak głośno pracować i nie każde akwarium, a zwłaszcza jego pokrywa jest dostosowana do montażu takiego modelu. Innym rodzajem filtra zewnętrznego jest filtr kubełkowy/kanistrowy, przeznaczony specjalnie do zbiorników znacznych rozmiarów. Mocuje się go nieco dziwnie, bo pod akwarium, skąd woda odprowadzana i doprowadzana jest specjalnymi rurami. Taki filtr jest droższy i zużywa więcej energii, ale jest niezwykle wydajny i ma dużą pojemność wkładów filtracyjnych.

Filtry zewnętrzne Aquael

Jeśli szukamy prawdziwego eksperta w dziedzinie filtracji, Aquael proponuje nam filtr kanistrowy Ultramax, który może być stosowany w zbiornikach słodkowodnych oraz morskich. Jest niezwykle ekonomiczny i wydajny. Zawiera bardzo dużą pojemność mediów filtracyjnych (rozwijają się tam bakterie nitryfikacyjne, odpowiadające za oczyszczanie biologiczne). Ma również wbudowany specjalny prefiltr, dzięki czemu nie musimy tak często oczyszczać naszego urządzenia. Łatwo dostosujemy tempo pracy filtra do naszych zapotrzebowań, a samo akcesorium pracuje bardzo cicho i skutecznie. Ma też niskie zużycie energii i jest bezpieczne w użytkowaniu. Szukamy czegoś prostszego, ale równie wydajnego? Wśród zewnętrznych filtrów akwariowych Aquael znajdziemy te z filtr Maxi Kani, który charakteryzuje się prostą konstrukcją, jest łatwy w użytkowaniu, zużywa niewiele energii i nie kosztuje majątku. Może ponadto pracować nawet w płytkiej wodzie. Warto także przyjrzeć się bliżej filtrowi przelewowemu Versamax. Ma wyjmowany, wygodny w czyszczeniu pojemnik i szeroki zakres regulacji wydajności. Zajmuje mało miejsca i jest bardzo cichy, a dzięki dużej mocy poradzi sobie zarówno w małym, jak i naprawdę sporym zbiorniku. Szukamy czegoś bardziej zaawansowanego i mamy duże potrzeby? Zewnętrzny filtr akwariowy Aquael Multikani ma rozbudowany aż do ośmiu modułów mechanizm, dzięki czemu pasuje do każdego modelu i rozmiaru akwarium. Możliwość dodania do niego wielu akcesoriów sprawia, że staje się też multifunkcyjny. Zużywa niewiele energii, jest za to niezwykle wydajny. Główne uszczelki wykonano ze specjalnego silikonu, dzięki czemu urządzenie ma wyjątkową szczelność.

↓ ZEWNĘTRZNE FILTRY AKWARIOWE AQUAEL ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © Susan Marley — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu