{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zabawki do aportowania

Dla żadnego psiarza nie jest tajemnicą, że nasze czworonogi wprost uwielbiają się bawić. Nic więc dziwnego, że sklepowe półki aż uginają się pod naporem rozmaitych gier i zabawek dla psów. Pośród wymyślnych gryzaków, przytulanek i piszczałek znajdziemy jednak coś, co psy lubią najbardziej – zabawki do aportowania. Większość zwierzaków szaleje na punkcie kolorowych piłek i frisbee, a gonitwa za nimi nie nudzi im się nawet przez długie godziny. Jaką zabawkę do aportowania z psem wybrać?

Dlaczego psy lubią aportować?

Niektóre rasy psów, szczególnie te wykorzystywane w myślistwie, aportowanie mają we krwi. Choć typowe zachowania i instynkty łowieckie zatarły się w ciągu setek lat udomowienia, to tropienie i gonitwa za zdobyczą wciąż leżą w naturze naszych ulubieńców. Dzisiejsze czworonogi nie muszą już ganiać po lesie za zwierzyną, by zjeść cokolwiek na obiad. A jednak naturalne zachowania i instynktowne potrzeby zwierzaków wciąż dają o sobie znać. Niektórych psów nie trzeba nawet szczególnie uczyć aportowania, wystarczy rzucić piłkę, frisbee czy zwykły patyk, a one już dobrze wiedzą na czym polega zabawa. Pogoń za uciekającą zdobyczną, tropienie jej w trawie lub wyławianie z wody to realizacja naturalnych zachowań, właściwych dla każdego domowego „wilczura”.

Rodzaje zabawek do aportowania dla psów

Ulubioną zabawką większości czworonogów jest oczywiście piłka. Ten uniwersalny gadżet nadaje się zarówno do zabawy w domu, jak i do aportowania w parku czy ogrodzie. W sklepach zoologicznych znajdziemy rozmaite piłki aportowe dla psów », mniejsze, większe, gumowe, pluszowe, piszczące i świecące, gładkie lub z wypustkami. Do niektórych piłeczek aportowych dołączony jest także sznurek, który ułatwia naukę młodym psiakom. Mówiąc krótko – każdy znajdzie coś dla siebie.

Do aportowania z psem, jak nic innego, nadaje się również frisbee. Co to takiego? Frisbee to specjalny rodzaj dysku, nieco podobny do talerzyka, którym należy rzucić w ten sposób, aby pies mógł złapać go w locie. Prawidłowe wyrzucenie talerzyka nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać, zabawa wymaga więc zaangażowania również z naszej strony. Ale nie warto się poddawać! Rzucanie frisbee to wspaniała zabawa, która i nam, i naszemu pupilowi na pewno przypadnie do gustu (dowiedz się, jakie frisbee wybrać dla swojego psa KLIK).

Poza piłeczkami i frisbee znajdziemy również drewniane aporty dla psów, które doskonale sprawdzą się podczas szkolenia i nauki gryzienia.

FRISBEE DLA PSA

Zabawki do aportowania w wodzie

Osobną kategorię gadżetów przeznaczonych do aportowania stanowią zabawki pływające dla psów ». Wiele czworonogów poza tropieniem i gonitwą za zdobyczą lubi także pływać i pluskać się w wodzie. Czy oba te zamiłowania można jakoś połączyć? Oczywiście, że tak, trzeba tylko wyposażyć się w specjalne, pływające zabawki, które rzucone do stawu czy jeziora nie przepadną na jego dnie. Zabawki do aportowania w wodzie wykonane są z gumy lub kauczuku, czyli materiałów, które nie nasiąkają wodą i nie toną. Dzięki temu zwierzak nie ma problemu z ich wyłowieniem. Do zabawy w wodzie raczej nie nadają się zwykłe piłki, pluszowe czy tenisowe. Nie tylko dlatego, że mogłyby nam zginąć. Zamoczona zabawka zbiera brud, po pewnym czasie wydziela brzydki zapach, a nawet pleśnieje.

Jaka powinna być zabawka do aportowania?

Wybierając zabawkę do aportowania dla pupila powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego preferencje. Warto poobserwować czworonoga i podpatrzeć jakimi zabawkami najchętniej bawi się w domu. Czy są to piłki, pluszaki, a może gumowe gryzaki? Zabawka musi być na tyle atrakcyjna dla psa, by ten chciał za nią biegać. Ciekawym rozwiązaniem są piłki piszczące. Ten charakterystyczny dźwięk działa na psa, jak przysłowiowa płachta na byka, pobudzając go do zabawy.

Duże znaczenie ma także kolor piłki. Pamiętajmy, że psy dostrzegają inna paletę barw niż my i nie każdy kolor będzie dla nich widoczny na tle trawy czy błękitnego nieba. Najlepiej zdecydować się na kolorową zabawkę we wzorki lub napisy.

Pamiętajmy też, że wielkość każdej zabawki powinna być dobrana do rozmiarów czworonoga. To ważne, ponieważ zbyt duża piłka będzie dla psa trudna do pochwycenia i utrzymania w zębach. Coś takiego może skutecznie zniechęcić do zabawy, nawet najbardziej entuzjastycznego zwierzaka.

↓ ZABAWKI DO APORTOWANIA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu