zabawki do aportowania 938x535 - Zabawki do aportowania

Zabawki do aportowania

Dla żadnego psiarza nie jest tajemnicą, że nasze czworonogi wprost uwielbiają się bawić. Nic więc dziwnego, że sklepowe półki aż uginają się pod naporem rozmaitych gier i zabawek dla psów. Pośród wymyślnych gryzaków, przytulanek i piszczałek znajdziemy jednak coś, co psy lubią najbardziej – zabawki do aportowania. Większość zwierzaków szaleje na punkcie kolorowych piłek i frisbee, a gonitwa za nimi nie nudzi im się nawet przez długie godziny. Jaką zabawkę do aportowania z psem wybrać?

Dlaczego psy lubią aportować?

Niektóre rasy psów, szczególnie te wykorzystywane w myślistwie, aportowanie mają we krwi. Choć typowe zachowania i instynkty łowieckie zatarły się w ciągu setek lat udomowienia, to tropienie i gonitwa za zdobyczą wciąż leżą w naturze naszych ulubieńców. Dzisiejsze czworonogi nie muszą już ganiać po lesie za zwierzyną, by zjeść cokolwiek na obiad. A jednak naturalne zachowania i instynktowne potrzeby zwierzaków wciąż dają o sobie znać. Niektórych psów nie trzeba nawet szczególnie uczyć aportowania, wystarczy rzucić piłkę, frisbee czy zwykły patyk, a one już dobrze wiedzą na czym polega zabawa. Pogoń za uciekającą zdobyczną, tropienie jej w trawie lub wyławianie z wody to realizacja naturalnych zachowań, właściwych dla każdego domowego „wilczura”.

Rodzaje zabawek do aportowania dla psów

Ulubioną zabawką większości czworonogów jest oczywiście piłka. Ten uniwersalny gadżet nadaje się zarówno do zabawy w domu, jak i do aportowania w parku czy ogrodzie. W sklepach zoologicznych znajdziemy rozmaite piłki aportowe dla psów », mniejsze, większe, gumowe, pluszowe, piszczące i świecące, gładkie lub z wypustkami. Do niektórych piłeczek aportowych dołączony jest także sznurek, który ułatwia naukę młodym psiakom. Mówiąc krótko – każdy znajdzie coś dla siebie.

Do aportowania z psem, jak nic innego, nadaje się również frisbee. Co to takiego? Frisbee to specjalny rodzaj dysku, nieco podobny do talerzyka, którym należy rzucić w ten sposób, aby pies mógł złapać go w locie. Prawidłowe wyrzucenie talerzyka nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać, zabawa wymaga więc zaangażowania również z naszej strony. Ale nie warto się poddawać! Rzucanie frisbee to wspaniała zabawa, która i nam, i naszemu pupilowi na pewno przypadnie do gustu (dowiedz się, jakie frisbee wybrać dla swojego psa KLIK).

Poza piłeczkami i frisbee znajdziemy również drewniane aporty dla psów, które doskonale sprawdzą się podczas szkolenia i nauki gryzienia.

FRISBEE DLA PSA

Zabawki do aportowania w wodzie

Osobną kategorię gadżetów przeznaczonych do aportowania stanowią zabawki pływające dla psów ». Wiele czworonogów poza tropieniem i gonitwą za zdobyczą lubi także pływać i pluskać się w wodzie. Czy oba te zamiłowania można jakoś połączyć? Oczywiście, że tak, trzeba tylko wyposażyć się w specjalne, pływające zabawki, które rzucone do stawu czy jeziora nie przepadną na jego dnie. Zabawki do aportowania w wodzie wykonane są z gumy lub kauczuku, czyli materiałów, które nie nasiąkają wodą i nie toną. Dzięki temu zwierzak nie ma problemu z ich wyłowieniem. Do zabawy w wodzie raczej nie nadają się zwykłe piłki, pluszowe czy tenisowe. Nie tylko dlatego, że mogłyby nam zginąć. Zamoczona zabawka zbiera brud, po pewnym czasie wydziela brzydki zapach, a nawet pleśnieje.

Jaka powinna być zabawka do aportowania?

Wybierając zabawkę do aportowania dla pupila powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego preferencje. Warto poobserwować czworonoga i podpatrzeć jakimi zabawkami najchętniej bawi się w domu. Czy są to piłki, pluszaki, a może gumowe gryzaki? Zabawka musi być na tyle atrakcyjna dla psa, by ten chciał za nią biegać. Ciekawym rozwiązaniem są piłki piszczące. Ten charakterystyczny dźwięk działa na psa, jak przysłowiowa płachta na byka, pobudzając go do zabawy.

Duże znaczenie ma także kolor piłki. Pamiętajmy, że psy dostrzegają inna paletę barw niż my i nie każdy kolor będzie dla nich widoczny na tle trawy czy błękitnego nieba. Najlepiej zdecydować się na kolorową zabawkę we wzorki lub napisy.

Pamiętajmy też, że wielkość każdej zabawki powinna być dobrana do rozmiarów czworonoga. To ważne, ponieważ zbyt duża piłka będzie dla psa trudna do pochwycenia i utrzymania w zębach. Coś takiego może skutecznie zniechęcić do zabawy, nawet najbardziej entuzjastycznego zwierzaka.

↓ ZABAWKI DO APORTOWANIA ↓

banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu