{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zabawki dla myszy

Aktywność jest wpisana w mysią naturę. Zwinne i sprytne gryzonie nie przepadają za leniwym i monotonnym spędzaniem wolnego czasu. Aby wydobyć z małego pupila jego naturalny potencjał, warto stworzyć w jego mieszkanku prawdziwy plac zabaw. Jak wzbogacić domowe otoczenie gryzonia? Jakie zabawki z pewnością spodobają się myszom?

Co lubią robić myszy?

Myszy, jak na zwierzęta o aktywności nocnej lub zmierzchowej przystało, często przesypiają większość dnia. Wbrew pozorom nie znaczy to jednak wcale, że ulubionym zajęciem gryzoni jest sen. Gdy zapada zmrok, mali podopieczni zwykle nabierają wyraźnej ochoty na szalone harce. Myszom dużo radości sprawia po prostu eksplorowanie otoczenia, czyli badanie nowych obiektów i miejsc. Tym, co pochłania gryzonie najbardziej, jest jednak przede wszystkim żerowanie. Odkrywanie nowych źródeł pożywienia to dla zwierzaków nie lada atrakcja. Mali pupile należą jednak do dość ostrożnych i nieufnych zwierząt. Dzięki temu w naturze niejednokrotnie udaje się im uniknąć ataków drapieżników. Nic więc dziwnego, że również w warunkach domowych gryzonie lubią spędzać czas w ukryciu. Myszy należą ponadto do zapalonych budowniczych – w warunkach naturalnych kopią bowiem nory i projektują miejsca gniazdowania. Do repertuaru naturalnych mysich zachowań zalicza się oczywiście gryzienie, które umożliwia systematyczne ścieranie zębów. Warto wiedzieć, że myszy to także sprawni alpiniści – wspinaczki po drzewach nie stanowią dla nich żadnego problemu.

Kołowrotek dla myszy

Kołowrotek to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów w klatce małego gryzonia. Tego typu akcesorium przede wszystkim zaspokaja ogromną potrzebę ruchu, jaką mają zwierzaki. Bieganie w kołowrotku to idealne ćwiczenie dla myszki. Dzięki niemu zwinny gryzoń może zachować dobrą kondycję fizyczną i prawidłową wagę. Rozmiar kołowrotka dla myszy zawsze powinien być precyzyjnie dobrany do wielkości gryzonia. Najlepiej zdecydować się na model z zabudowanymi szczebelkami, który uchroni naszego pupila przed ewentualnymi kontuzjami.

↓ KOŁOWROTEK DLA MYSZY ↓ 

Zabawki do gryzienia i jedzenia dla myszy

Wszystkie myszy potrzebują akcesoriów, na których będą mogły do woli testować swoje uzębienie. Gryzaki są niezbędne zarówno dla komfortu psychicznego zwierzaka, jak i dla zachowania optymalnego stanu uzębienia. Dużą frajdę sprawi myszom podgryzanie twardych zabawek wykonanych z naturalnego drewna lub wikliny. Można także zaoferować podopiecznym gałązki drzew. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w klatce myszy znalazły się jadalne gryzaki z sianka czy warzyw.

↓ ZABAWKI DO GRYZIENIA DLA MYSZY ↓

Tunele dla myszy

Przemierzanie tuneli to dla myszy wspaniała rozrywka. Akcesoria tego typu przypominają nory, z których myszy korzystają na wolności. Dzięki temu pozwalają w domowym zaciszu odtworzyć naturalne środowisko życia małych gryzoni. Tunele mogą posłużyć nam również do budowy różnorodnych skomplikowanych konstrukcji i labiryntów, które uatrakcyjnią otoczenie i pobudzą mysi intelekt.

↓ TUNELE DLA MYSZY ↓

Zabawki do rozdrabniania dla myszy

Doskonałym urozmaiceniem mysiego życia jest możliwość samodzielnego aranżowania przestrzeni. Z tego względu warto dostarczyć pupilowi materiał, który będzie mógł wykorzystać do urządzenia swojego legowiska. Gryzonie mają ogromną wyobraźnię, dlatego możemy zaoferować im wiele różnych materiałów budowlanych – np. sianko, papierowe ręczniki, sizal. Dobrym pomysłem jest też umieszczenie takich elementów w kartonowym pudełku, które mysz będzie musiała rozdrobnić, zanim odkryje skarby ukryte w środku.

↓ SIANO DLA MYSZY ↓

Domki i kryjówki dla myszy

Bezpieczne schronienia to dla myszy prawdziwy priorytet. Aby gryzonie mogły czuć się w domowym otoczeniu naprawdę komfortowo, potrzebują miejsc, w których będą mogły się ukryć, gdy tylko wykryją zagrożenie. Dla małego pupila powinniśmy zakupić domek, w którym będzie mógł się wyciszyć i spokojnie odpocząć. W klatce możemy również stworzyć dodatkowe kryjówki dla myszy. A może najwięcej radości sprawi zwierzakowi jadalna posiadłość, którą będzie mógł dowolnie przearanżować?

↓ DOMKI DLA MYSZKI ↓

Drabinki i akcesoria do wspinaczki dla myszy

Mysie otoczenie nie powinno ograniczać się do jednej kondygnacji. Gryzonie są niezwykle zwinne, dlatego wspinaczka jest dla nich świetną zabawą. W klatce małego podopiecznego nie może zatem zabraknąć drabinek, linek, mostków i platform, które pozwolą myszce na radosne ćwiczenia, jak i odpoczynek na wysokości.

↓ DRABINKI DLA MYSZY ↓

Interaktywne karmniki dla myszy

Nic tak nie cieszy myszy, jak pyszny smakołyk, który sama zdobyła. Nie poprzestawajmy więc na serwowaniu zwierzakom rarytasów w typowych miseczkach. Postawmy na specjalny karmnik interaktywny, z którego mysz będzie musiała samodzielnie wydobyć przysmaki. Tego typu zabawkę możemy stworzyć sami – wystarczy, że ukryjemy pokarm w kartonowym pudełku lub pomiędzy gałązkami.

Akcesoria wypoczynkowe dla myszy

Po intensywnej zabawie każdej myszy należy się chwila relaksu. Nie zapominajmy, by w klatce dla myszy » znalazły się także akcesoria wypoczynkowe. Koniecznie zaopatrzmy się w wygodne legowisko, które będziemy mogli powiesić w klatce zwierzaka. Krótka drzemka na mięciutkim hamaku będzie dla myszy z pewnością nie mniejszą przyjemnością niż wszystkie energiczne ćwiczenia.

↓ KLATKA DLA MYSZY ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu