Wyprawka dla szczura

Wyprawka dla szczura

Na pojawienie się w domu nowego pupila zawsze należy się dobrze przygotować. Aby szczur szybko się u nas zadomowił, powinniśmy, jeszcze przed przybyciem uroczego lokatora, stworzyć odpowiednią dla niego przestrzeń życiową. Nie obędzie się zatem bez skompletowania wyprawki dla szczura. Jakie produkty muszą się w niej znaleźć?

Klatka dla szczura

Klatka dla szczura

Klatka to kluczowy element wyprawki dla szczura. W swoim mieszkanku gryzoń musi czuć się bezpiecznie i komfortowo. Lokum powinno także umożliwiać zwierzakowi realizację różnorodnych potrzeb życiowych. W szczurzej posiadłości musi być więc dość miejsca na szalone harce, wypoczynek, swobodne przemieszczanie się czy wspinaczki. Minimalne wymiary klatki dla szczura » to około 60 cm wysokości x 40 cm szerokości x 60 cm długości. Istotna jest też odległość między prętami – nie może ona przekraczać 1,5 cm. Aby zapewnić gryzoniowi właściwą cyrkulację powietrza, najlepiej zdecydować się na klatkę wykonaną z metalowych prętów i plastikowej obudowy. Godne polecenia są modele wyposażone w głęboką kuwetę, która zapobiega rozsypywaniu ściółki poza mieszkanko zwierzaka. Szczury preferują ponadto prostokątne klatki, zwłaszcza wielopoziomowe.

KLATKA DLA SZCZURA ↓

Pokarm dla szczura

Prawidłowa dieta to jeden z najważniejszych czynników wpływających na samopoczucie gryzoni. Warto więc zatroszczyć się o to, by od pierwszych dni w naszym domu szczur otrzymywał zróżnicowane, a zarazem wartościowe przekąski. Podstawą menu gryzonia powinna być wysokiej jakości pełnoporcjowa karma, oparta na zbożach (poczytaj więcej o najlepszej karmie dla szczura KLIK). Szczurom możemy serwować zarówno mieszanki ziaren, jak i granulaty. W jadłospisie małego pupila muszą się znaleźć także różnorodne warzywa, owoce i zioła. Bardzo dobrym uzupełnieniem diety gryzonia są pokarmy pochodzenia zwierzęcego (np. owady karmowe). Nie zapomnijmy o przekąskach dentystycznych (np. gałązkach drzew kolbach), które umożliwią szczurowi regularne ścieranie zębów. Od czasu do czasu warto uraczyć podopiecznego drobnymi smakołykami (np. dropsami, ciasteczkami ryżowymi, pestkami dyni).

↓ POKARMY DLA SZCZURA ↓

Kliknij, aby zobaczyć więcej pokarmów dla szczura KLIK »

Miski i poidła dla szczura

Niebagatelny wpływ na szczurze posiłki ma sposób podawania pokarmu. Podstawową karmę najlepiej oferować zwierzakowi w wytrzymałych i stabilnych miskach. Ich wielkość musi być dostosowana do apetytu gryzonia. Idealne dla gryzoni są miski ceramiczne lub metalowe – odporne na ostre zęby małych podopiecznych i łatwe w czyszczeniu. Przysmaki dla szczura » można natomiast serwować w karmniku interaktywnym lub paśniku. Dla pupila warto zakupić także automatyczne poidło, dzięki któremu zawsze będzie miał pod dostatkiem czystej wody.

↓ MISKI I POIDŁA DLA SZCZURA ↓

Kliknij, aby zobaczyć więcej miseczek i poidełek dla szczura KLIK »

Transporter dla szczura

Każda przejażdżka jest dla szczura w pewien sposób stresująca. Niezależnie od tego, czy zamierzamy przewozić pupila wyłącznie okazjonalnie, czy regularnie, warto zaopatrzyć się w wygodny transporter. Pojemnik przewozowy nie musi być duży – zwierzak powinien mieć jednak w nim możliwość wykonywania podstawowych ruchów. Aby zabezpieczyć ulubieńca przed przegrzaniem, należy wybrać transporter z otworami wentylacyjnymi umieszczonymi zarówno u góry, jak i po bokach. Pojemnik powinien ograniczyć też dopływ niepokojących bodźców – godne polecenia są więc modele z nieprzezroczystymi bocznymi ściankami.

↓ TRANSPORTERY DLA SZCZURA ↓

Kliknij, aby zobaczyć więcej transporterów dla szczura KLIK »

Ściółka dla szczura

Komfort życia każdego gryzonia w dużej mierze uzależniony jest od warunków higienicznych. Kompletując wyprawkę dla szczura, nie możemy zapomnieć o ściółce . Powinna ona odznaczać się bardzo dobrą chłonnością i zdolnością do pochłaniania nieprzyjemnych zapachów. Ważne jest także, by nie uczulała gryzonia ani nie raniła jego wrażliwych łapek. Jako podłoże w klatce szczura możemy zastosować trociny lub drewniany żwirek (pellet). Aby zwiększyć wygodę podopiecznego, twarde podłoże warto dodatkowo pokryć warstwą bawełnianej ściółki (poczytaj więcej o ściółkach dla szczura KLIK).

↓ ŚCIÓŁKA DLA SZCZURA ↓

Kliknij, aby zobaczyć więcej ściółek dla szczura KLIK »

Kuweta dla szczura

Do klatki szczura możemy wstawić niewielką kuwetę. Dobrym wyborem będzie z pewnością narożna toaleta. Nie zajmuje ona dużo miejsca, a znacznie ułatwia utrzymanie czystości w klatce zwierzaka. Kuwetę najlepiej postawić w miejscu, w którym szczur najczęściej załatwia potrzeby fizjologiczne. Można też położyć w toalecie trochę zanieczyszczonego podłoża – damy w ten sposób pupilowi wyraźną podpowiedź, do czego przeznaczone jest akcesorium.

↓ KUWETA DLA SZCZURA ↓

Zabawki dla szczura

Szczury to bardzo inteligentne i ciekawskie stworzenia (poczytaj więcej o inteligencji u szczurów KLIK). Nie można więc skazywać ich na nudę. Aby zapewnić zwierzakom odpowiednią dawkę rozrywki, należy zaoferować im interesujące zabawki. Gryzonie z pewnością ucieszą się z akcesoriów do wspinaczki. Dużym zainteresowaniem małych podopiecznych cieszą się drabinki, sznury, mostki i platformy widokowe. Nie lada atrakcją będzie dla gryzoni również możliwość przemierzania tuneli, imitujących podziemne korytarze. Szczury uwielbiają ponadto testować swoje uzębienie. Należy dostarczyć im gryzaki i jadalne gadżety. Postarajmy się także pobudzać intelekt zwierzaków i zachęcać je do prezentowania naturalnych zachowań. Pomogą nam w tym zabawki interaktywne oraz niewielkie obiekty, które mali podopieczni mogą przenosić bądź chować wedle swoich upodobań.

↓ ZABAWKI DLA SZCZURA ↓

Kliknij, aby zobaczyć więcej zabawek dla szczura KLIK »

Akcesoria wypoczynkowe dla szczura

W mieszkanku szczura istotną rolę odgrywają akcesoria do wypoczynku. Pupilowi trzeba umożliwić spokojny sen i błogi relaks po intensywnych ćwiczeniach fizycznych. Zwierzak musi dysponować też kryjówkami, w których będzie mógł odizolować się bodźców wywołujących niepokój. Zakupmy zatem dla podopiecznego wygodny hamak i bezpieczny domek. Koniecznie umieśćmy w klatce materiał, którym zwierzak będzie mógł wyścielić swoje legowisko.

↓ DOMKI DLA SZCZURA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Kliknij, aby zobaczyć więcej domków dla szczura KLIK »

Zdjęcie: © Africa Studio — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Trackbacks/Pingbacks

  1. Odmiany szczurów | Sieć sklepów zoologicznych Kakadu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu