Wyprawka dla szczeniaka

Wyprawka dla szczeniaka

Zanim szczeniak stanie się naszym domownikiem, musimy dobrze przygotować się na jego przybycie. Konieczna będzie więc wizyta w sklepie zoologicznym, w którym kupimy wszystkie niezbędne akcesoria dla szczeniaka.

Karma dla szczeniaka

Dobrej jakości karma dla szczeniaka jest pierwszą rzeczą, którą musimy zakupić dla naszego pupila. Właściwa dieta w okresie wzrostu w największym stopniu wpływa na fizyczny rozwój psiaka, a tym samy rzutuje na całe jego życie.

Wybór odpowiedniego produktu determinowany jest przez grupę wagową, do której należy nasz zwierzak. Szczenięta ras olbrzymich rozwijają się inaczej niż te zaliczane do ras miniaturowych, a średnie inaczej niż duże. W sklepach zoologicznych znajdziemy karmy dla szczeniąt wszystkich grup wagowych: małych, średnich, dużych i olbrzymich.

Największy problem mają opiekunowie kundelków. Niestety nigdy nie mamy pewności, jaką masę ciała nasz nierasowy pupil osiągnie w dorosłym życiu. Pewną wskazówką może być wielkość rodziców, o ile ich znamy. Jeśli pochodzenie naszego szczeniaka nie jest nam znane, najlepiej wybierać karmę dla ras średnich, albo produkt, który przeznaczony jest dla wszystkich psów bez względu na ich przynależność do grupy wagowej.

Miski dla szczeniaka

Kolejnym produktem, który będzie nam potrzebny są oczywiście miski dla szczeniaka. W sklepach zoologicznych dostaniemy miski różnych rozmiarów i wykonane z różnych materiałów.

Przy wyborze miski kierujemy się przede wszystkim jej wielkością, która musi być dostosowana do rozmiarów szczeniaka. Dla szczeniąt ras dużych i olbrzymich polecane są miski na stojaku. Materiał, z którego są one wykonane nie ma większego znaczenia, ale lepiej wybierać te miski dla psów, które są najbardziej wytrzymałe.

Generalnie będziemy potrzebować dwie sztuki. Jedną przeznaczymy na wodę, drugą na jedzenie.

Legowisko dla szczeniaka

Pies musi mieć w mieszkaniu swoje miejsce. Jest nim legowisko dla szczeniaka.

Psie posłanie musi być przede wszystkim dostosowane do wielkości zwierzaka. Powinien mieć możliwość swobodnego wyciągnięcia się. Jeśli wiemy, jakie rozmiary osiągnie nasz szczeniak, gdy dorośnie, możemy zakupić legowisko o docelowej wielkości. Lepiej jednak nie kupować na wyrost.

Przy tak dużym wyborem różnych rodzajów legowisk dla psów dostępnych w sklepach zoologicznych możemy mieć duży kłopot z wyborem tego właściwego. Osobiście dla szczeniąt polecam legowiska miękkie z wysokim brzegiem, ponieważ zapewniają im większe poczucie bezpieczeństwa.

Smycz dla szczeniaka

Niezbędnym elementem każdej wyprawki jest obroża i smycz dla szczeniaka.

Przede wszystkim muszą być dobrze dopasowane do jego rozmiarów. Materiał, z którego są wykonane ma drugorzędne znaczenie. Moim zdaniem dla szczeniąt nie nadają się tylko obroże metalowe, czyli łańcuszki i, w żadnym wypadku, kolczatki.

Jeśli chodzi o smycz, to najlepsze są te długie, z możliwością regulacji długości. Nie mówię tu jednak o smyczach automatycznych, uważam bowiem, że nie dają nam one pełnej kontroli nad psiakiem, co jest niezwykle ważne przy nauce grzecznego chodzenia na smyczy.

Szczotka i grzebień dla szczeniaka

Opieka nad psem polega również na trosce o jego futro. Podstawowymi akcesoriami do jego pielęgnacji są szczotki i grzebienie.

Szczotkę i grzebień dla szczeniaka dobieramy kierując się długością i strukturą jego okrywy włosowej.

Szampon dla szczeniaka

Prócz akcesoriów do czesania będziemy potrzebować również kosmetyków dla psów.

Do pielęgnacji futra służy przede wszystkim dobrej jakości szampon. Wybieramy produkt, który jest bezpieczny dla szczeniąt i najlepiej dostosowany do rodzaju włosa naszego pupila.

Inne akcesoria dla szczeniaka

Prócz wyżej wymienionych, przyda nam się jeszcze kilka innych drobiazgów.

Do pielęgnacji psich pazurów potrzebny będzie obcinacz.

O psie oczy i uszy będziemy dbali przy pomocy preparatów do czyszczenia oczu i preparatów do czyszczenia uszu.

Możemy również zakupić ubranko na okres zimowy, by naszemu pupilowi było ciepło.

Podczas wyjazdów z psem przydatny może okazać się transporter dla psa lub specjalna mata samochodowa.

I wreszcie, by ochronić zwierzaka przed pasożytami skóry potrzebne będą preparaty przeciw pchłom i kleszczom dla psów.

I wreszcie zabawki dla psów. Oczywiście są różne zabawki, wykonane z różnych materiałow. Dla szczeniąt szczególnie polecane są zabawki wykonane z lateksu i z bawełny.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu