Wyprawka dla myszy

Wyprawka dla myszy

Myszy to wyjątkowo przyjazne gryzonie, które szybko przywiązują się do swoich opiekunów. Opieka nad nimi nie jest trudna, a koszty utrzymania raczej nie nadszarpną domowego budżetu. Zanim jednak gryzoń pojawi się w naszym domu, powinniśmy przygotować jego lokum i wyposażyć je w niezbędne akcesoria. Co wchodzi w skład wyprawki dla myszy? Czego poza klatką potrzebuje gryzoń?

Wybieramy klatkę dla myszy

Najważniejszym elementem wyprawki dla myszy jest przestronna klatka. To właśnie w niej gryzoń będzie spędzał najwięcej czasu, wiec warto zadbać o to, by była wygodna i bezpieczna dla naszego pupila. Klatka dla myszy » powinna być przede wszystkim odpowiednio duża. Pamiętajmy, że są to gryzonie bardzo aktywne i ruchliwe, które potrzebują przestrzeni do swobodnej zabawy i biegania.

W sklepach zoologicznych Kakadu dostępne są różne rodzaje klatek dla gryzoni, między innymi klatki metalowe oraz plastikowe. Wybierając je warto zwrócić uwagę na wentylację i dostęp świeżego powietrza, która bywa problemem zwłaszcza w przypadku klatek wykonanych z tworzywa sztucznego oraz szkła. Konstrukcja klatki powinna umożliwiać także łatwe czyszczenie i bezproblemową wymianę ściółki. Wybierając klatkę metalową nie zaszkodzi przyjrzeć się prętom oraz odstępom pomiędzy nimi. Pamiętajmy, że myszy są niezwykle zwinne, a przeciśnięcie się pomiędzy szerzej rozstawionymi szczebelkami nie sprawi im żadnego kłopotu. Odległość pomiędzy prętami nie powinna więc wynosić więcej niż około 0,5 cm.

↓ KLATKA DLA MYSZY ↓

Ściółka do klatki – która jest najlepsza dla myszy?

Na dnie klatki naszego gryzonia powinna znaleźć się odpowiednia ściółka. Spośród wszystkich dostępnych na rynku wypełnień największą popularnością cieszą się trociny, ale wybierając je warto pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze w przypadku tak drobnego zwierzaka trociny powinny być raczej drobne, by nie uwierały gryzonia i nie raniły jego drobnych łapek. Niestety zbyt małe wiórki mogą pylić i wywoływać alergię lub problemy z oddychaniem. Ze względu na toksyczne dla myszy związki i aromaty należy unikać także trocin z drzew iglastych, zwłaszcza cedru oraz sosny.

↓ SIANO DLA MYSZY ↓

Na dnie mysiej klatki może znaleźć się także siano. Pamiętajmy jednak, że ten rodzaj podłoża wymaga częstszej wymiany, bo słabo pochłania wilgoć, szybko pleśnieje i wydziela nieprzyjemny zapach. Kolejna opcja to żwirek drewniany. Jest bardzo chłonny, dobrze pochłania zapachy i starcza na bardzo długo. Niestety zbyt duże kawałki mogą podrażniać lub kaleczyć łapki gryzonia.

↓ ŻWIREK DLA MYSZY ↓

Wyposażenie klatki dla myszy

Jeżeli wybór ściółki mamy już za sobą, możemy zastanowić się nad umeblowaniem klatki. Podstawą jej wyposażenia będą oczywiście miska na karmę oraz poidło. Najlepiej zdecydować się na miseczkę metalową lub ceramiczną. Są cięższe, więc gryzoniowi trudniej będzie je przewrócić. Plastikowa miska jest dużo mniej stabilna, a co więcej – mysz mogłaby ją pogryźć. Jeśli chodzi o poidło na wodę, to zdecydowanie najlepsze będzie takie, które można zamocować na ściance klatki. Dzięki temu zwierzak nie wywróci pojemnika i nie zaleje swojego lokum.

↓ MISKI I POIDŁA DLA MYSZY ↓

Równie ważnym elementem wyprawki dla myszy jest domek. Myszy, podobnie jak inne gryzonie, lubią chować się, spać i odpoczywać w rozmaitych norach i kryjówkach, bo w nich właśnie czują się najbezpieczniej. W sklepach zoologicznych Kakadu dostępne są między innymi domki dla myszy wykonane z drewna lub plastiku. Taka kryjówka powinna być jednak wyposażona w duże wejście, które zapewni dobrą wentylację i dopływ świeżego powietrza do środka.

↓ DOMEK DLA MYSZY ↓

Zabawki dla myszy – jakie wybrać?

Nieodłącznym elementem wyprawki dla myszy są również zabawki (poczytaj więcej o zabawkach dla myszy KLIK). Pamiętajmy, że gryzonie są zwierzakami bardzo aktywnymi i pełnymi energii. Zabawa dostarcza im niezbędnej dawki ruchu, rozrywki, a także bodźców niezbędnych do zwalczenia nudy oraz stresu. Jakie zabawki są najlepsze dla myszy? Przede wszystkim różnego rodzaju tunele, ukryte przejścia i labirynty. Akcesoria tego rodzaju przypominają naturalne środowisko myszy i pobudzają ich intelekt. Do tuneli warto dodać także akcesoria do wspinaczki, takie jak mosty, drabinki, platformy czy huśtawki, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią otoczenie gryzonia.

Naszemu pupilowi powinien spodobać się także kołowrotek. To klasyczna, ale niezastąpiona zabawka, która jak żadna inna zapewnia myszy odpowiednią dawkę ruchu. Dzięki niej gryzoń zachowuje należytą kondycję oraz prawidłową wagę. Pamiętajmy tylko, by dobrać odpowiedni rozmiar kołowrotka, tak aby pupil nie zrobił sobie krzywdy podczas zabawy. Dobrym wyborem są kołowrotki z zabudowanymi szczebelkami, które zabezpieczają łapy gryzonia przed urazami i kontuzjami.

ZABAWKI DLA MYSZY ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © creativenature.nl — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu