Wyprawka dla koszatniczki

Wyprawka dla koszatniczki

Te sympatyczne zwierzątka pochodzą z Ameryki Południowej. Są wyjątkowo towarzyskie i sympatyczne, dlatego cieszą się dużą popularnością wśród wielbicieli gryzoni. W sklepach zoologicznych znajdziemy wiele akcesoriów dla koszatniczek, z których kilka będzie jest niezbędnych, jeśli chcemy zapewnić naszemu pupilowi odpowiednie warunki.

Pokarm dla koszatniczki

Koszatniczki wymagają szczególnego pokarmu, ponieważ łatwo zapadają na cukrzycę. Nie wolno im więc podawać jedzenia kalorycznego i bogatego w cukry. W naturze koszatniczki zjadają głównie korę, trawy i zioła. I one też powinny stanowić podstawę diety tych gryzoni w domu.

Pokarmy dla koszatniczek

W sklepach zoologicznych Kakadu znajdziemy dużo różnorodnych pokarmów dla koszatniczek. Z opisanych wyżej powodów, powinniśmy wybierać tylko takie, których podstawowym składnikiem są zioła, a nie ziarno, które jest bogate w skrobie.

POKARMY DLA KOSZATNICZEK ↓

Klatka dla koszatniczki

Koszatniczki są bardzo ruchliwymi zwierzętami, dlatego klatka dla nich powinna być obszerna. Tym bardziej, że zaleca się trzymanie ich w grupach, ponieważ są bardzo towarzyskimi gryzoniami.

Wybieramy klatkę wysoką, w której instalujemy półki i gałęzie do wspinania. Klatka dla koszatniczki » powinna być solidnie zbudowana i bez wystających plastikowych elementów, które zwierzaki uwielbiają obgryzać. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na to, czy plastikowe dno klatki jest odpowiednio zabezpieczone przed pogryzieniem.

Ściółka dla koszatniczki

Najlepsze są granulowane drewniane ściółki dla gryzoni i królików. Mają bardzo dużą chłonność, co pozwala zmniejszyć częstotliwość sprzątanie w klatce. Proponujemy Benek Pinio, Cat’s Best Universal lub Pet’s Dream.

Miski dla koszatniczki

Zdecydowanie poleca się miski metalowe lub ceramiczne. Te wykonane z tworzywa sztucznego szybko zostaną przez koszatniczkę pogryzione. Wodę podajemy w zawieszanym poidle dla gryzoni.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Domek dla koszatniczki

Domek dla koszatniczki jest w zasadzie konieczny. Powinien być wykonany z drewna i nie pokryty lakierem czy farbami. Oczywiście, zwierzątka go pogryzą, ale na to już nie ma rady.

Inne akcesoria dla koszatniczki

W sklepach zoologicznych można znaleźć sporo różnorakich akcesoriów dla koszatniczek. Na pewno przyda nam się jakiś mały transporter dla gryzoni, gdy będzie trzeba gdzieś z naszym pupilem pojechać. Warto również kupić koszatniczce kołowrotek. Trzeba tylko wybrać odpowiedni, by koszatniczka nie w trakcie biegania nie zaczepiła się ogonem.

↓ AKCESORIA DLA KOSZATNICZKI ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu