{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Trawa dla kota

Choć koty to zdeklarowani mięsożercy, to od czasu do czasu lubią przekąsić też jakiś zielony listek. Zwierzaki wychodzące na podwórko z upodobaniem podgryzają trawę, zaś domowe piecuchy gustują przede wszystkim w tym, co mamy w doniczkach. Jednak trawa dla kota to przysmak, który z łatwością możemy wyhodować na własnym parapecie.

Czym tak naprawdę jest trawa dla kota?

W sklepach zoologicznych możemy bez najmniejszego problemu dostać trawę dla kota w postaci nasion, które po wykiełkowaniu staną się smakowitym kąskiem dla naszego domowego czworonoga. Jednak tego rodzaju trawa, poza wyglądem, w niczym nie przypomina tej, która pokrywa nasze przydomowe trawniki. W jej skład tak naprawdę wchodzą ziarna żyta, owsa, jęczmienia i pszenicy. Zakupiona kocia trawa może składać się ze zboża jednego gatunku, bądź z mieszanki wszystkich wspomnianych ziaren.

Która kocia trawa będzie najlepsza dla naszego pupila?

Wybierając zieleninę dla naszego zwierzaka, powinniśmy zdać się przede wszystkim na jego smakowe preferencje. Większość kotów z upodobaniem będzie pałaszować młodą pszenicę, jednak należy mieć na uwadze, że dla niektórych żołądków może okazać się zbyt bogata w substancje odżywcze. Nieco lżejszą, a przy okazji słodszą w smaku alternatywę, stanowią źdźbła owsa. Najlepiej więc na początek zaserwować kotu niewielkie próbki różnych ziaren, bądź od razu postawić na mieszankę zawierającą wszystkie zboża. Przy okazji pamiętajmy, że takie zielone źdźbła idealnie nadają się również na soki dla nas samych. Możemy więc od razu zabrać się za nieco większą uprawę i też cieszyć się ich zdrowotnymi właściwościami.

Dlaczego warto hodować trawę dla kota?

Zielone pędy zbóż zawierają wiele cennych witamin, aminokwasów i minerałów – stanowią zatem nie tylko smakowity kąsek, ale i przy tym naprawdę odżywczy. Przekąska taka uzupełnia dietę naszego pupila, a nawet jest w stanie poprawić wygląd jego futra oraz korzystnie wpłynąć na samopoczucie starszych, zmagających się z artretyzmem zwierzaków. Dodatkowo trawa dla kota znakomicie sprawdza się też w roli środka na kłaczek. Jej ostre brzegi drażnią ściany żołądka i powodują torsje. Koty przebywające w domowych, cieplarnianych warunkach linieją znacznie bardziej, niż ich mieszkający na podwórku bracia. Stąd warto pomóc im pozbyć się z organizmu przypadkiem połkniętych włosów (przeczytaj więcej o zaletach trawy dla kota KLIK).

Dodatkowo dobrze jest pamiętać o tym, że nasi chowani w sterylnych warunkach pupile zazwyczaj mają dość delikatne żołądki. W ich przypadku ogrodowa trawa może doprowadzić do mało przyjemnych brzusznych perturbacji. Serwowanie zieleniny hodowanej w domu to po prostu znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie.

Trawa dla kota to również pożywienie, które uchroni nasze rośliny doniczkowe przed atakiem zwierzaka. Niektóre z trzymanych przez nas kwiatów mogą być trujące dla naszych pupili. Poza tym regularne podgryzanie z pewnością nie wyjdzie naszym roślinkom na dobre!

Jak zabrać się za uprawę kociej trawy?

Wyhodowanie przeznaczonej dla mruczka trawy nie jest specjalnie trudnym zadaniem. W sklepach zoologicznych dostać możemy same nasiona, bądź cały pojemnik przygotowany już do uprawy – ten wystarczy jedynie podlać, odpowiednio przykryć i czekać. Nasiona siać możemy w ziemi, bądź na zmoczonej wacie. Cieplarniane warunki i podlewanie to właściwie wszystko, o co trzeba będzie zadbać.

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu