tania dobra karma dla kota

Tanie i dobre karmy dla kota

Idealna karma dla kota z pewnością powinna wyróżniać się nie tylko doskonałą recepturą, ale również przystępną ceną. Niestety, nie da się ukryć, że zakup wysokiej jakości produktów to zwykle spory wydatek. Wbrew pozorom istnieją jednak także dość tanie pokarmy, które są w stanie odpowiednio zaspokoić żywieniowe potrzeby futrzaków. Jak karmić pupila w sposób ekonomiczny i pełnowartościowy? Jak wybrać tanią i dobrą karmę dla kota?

Jaka karma dla kota jest najlepsza?

Co wpływa na cenę karmy dla kota?

Cena przez wiele osób uznawana jest za pewny wyznacznik jakości produktu. Często można usłyszeć, że tanie karmy są dla kotów praktycznie bezwartościowe lub wręcz szkodliwe. Jak bowiem produkty, w których dominują zboża, mogą zaspokoić potrzeby obligatoryjnych mięsożerców, jakimi są mruczki? Pokarmy klasy premium, z najwyższej półki cenowej, kuszą natomiast bogactwem naturalnych składników i recepturą dostosowaną do biologicznych wymagań zwierzaków. Nie można jednak zapominać, że na rynku dostępnych jest całkiem sporo pokarmów, których nie można zaliczyć do żadnej z tych dwóch grup. Wiele produktów w przystępnych cenach odznacza się bowiem jednocześnie dobrą jakością. Warto pamiętać, że ostateczna cena karmy uzależniona jest nie tylko od bezpośrednich kosztów jej produkcji, ale także od innych wydatków, jakie ponosi wytwarzające ją przedsiębiorstwo. Koszty reklamy czy transportu niejednokrotnie bardzo silnie oddziałują na ceny pokarmów dla zwierzaków. Może się więc okazać, że tańsza karma nie jest wcale dużo gorsza od tej, której cena przyprawia nas o ból głowy. Dodatkowo dobrym sposobem na obniżenie wydatków związanych z żywieniem ulubieńca bywa również zakup pokarmów w większych opakowaniach.

↓ TANIA I DOBRA KARMA DLA KOTA – NUTRILOVE ↓

Czym kierować się, wybierając karmę dla kot?

Jeśli chcemy zakupić dla mruczka dobrą karmę w rozsądnej cenie, powinniśmy ze szczególną uwagą przeanalizować skład produktu. Zwykle im będzie bardziej urozmaicony, tym lepiej. Zastanówmy się jednak, czy nasz pupil na pewno potrzebuje wszystkich dobroczynnych dodatków. Pokarmy wzbogacane licznymi owocami czy ziołami na ogół są dużo droższe, a bez tych komponentów nasz mruczek może się przecież obyć. Wiele produktów z najwyższej półki cenowej wyróżnia się też specjalnymi formułami, które mają zapobiegać określonym problemom zdrowotnym. Jeśli nasz podopieczny nie wykazuje jednak żadnych szczególnych predyspozycji do chorób, nie musimy wcale sięgać po tego typu karmy. Co więcej, nierzadko wybrane składniki, które nadają pokarmom specyficzne właściwości, można znaleźć także w tańszych produktach. Koty słyną ze swoich specyficznych preferencji pokarmowych, które warto uwzględnić przy wyborze pożywienia. Czasami mruczkom zwyczajnie nie odpowiada konsystencja lub zapach pokarmu. Nie kierujmy się więc wyłącznie ceną i recepturą pożywienia, ale uwzględnijmy również indywidualne wymagania i upodobania naszego futrzaka. Niektóre mruczki zrobią wszystko za karmę stworzoną z różnorodnych mięs, a dla innych bardziej atrakcyjny będzie posiłek na bazie ryb. Nie wszystkie koty dobrze tolerują też określone składniki pożywienia. Upewnijmy się zatem, czy karma na pewno sprawdzi się w przypadku naszego podopiecznego.

↓ TANIA I DOBRA KARMA DLA KOTA – ONTARIO ↓

Jak ocenić, czy karma dla kota jest dobra?

Dobrą karmę dla kota można najłatwiej rozpoznać po wysokiej zawartości mięsa i białka zwierzęcego. Bez wątpienia to właśnie mięso musi otwierać listę składników pożywienia. Na etykiecie powinny być również wyraźnie sprecyzowane rodzaje wszystkich zastosowanych komponentów. Zamiast pożywienia zawierającego „produkty pochodzenia zwierzęcego” lepiej zakupić więc to z „dehydratyzowanym mięsem drobiowym”. Warto ponadto wiedzieć, że świeże mięso, ze względu na wysoką zawartość wody, ma mniejszą wartość odżywczą niż to, które przeszło już proces odwodnienia. Godne polecenia dla futrzaków są karmy bezzbożowe, w których źródłem węglowodanów są warzywa. Spośród pozostałych pokarmów najlepiej natomiast wybierać te pozbawiono alergennych i ciężkostrawnych zbóż, np. z lekkostrawnym ryżem. Karmy warte uwagi wyróżniają się także naturalnością. Nie powinny zatem zawierać sztucznych barwników, wzmacniaczy smaku czy modyfikowanych genetycznie surowców. Dobrze, aby w kocim pożywieniu znalazły się przynajmniej niektóre z wartościowych dodatków, takich jak prebiotyki, olej z łososia czy chondroprotetyki. Nie można też pominąć walorów smakowych pokarmu. Aromatyczny sos czy pyszne podroby znajdujące się w karmie mogą skutecznie wyostrzyć apetyt naszego mruczącego pupila.

↓ TANIA I DOBRA KARMA DLA KOTA – BRIT PREMIUM ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © 9dreamstudio – stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu