szelki dla labradora

Szelki dla labradora

Labradory to duże i silne psiaki. Wychodzenie na spacer z tak rosłym i nienauczonym grzecznie chadzać na smyczy czworonogiem, dla wielu właścicieli bywa naprawdę poważnym wyzwaniem. Właściwy ubiór psa w znacznym stopniu ułatwi nam zapanowanie nad pupilem. Dla dobra swego i zwierzaka zamiast po obrożę sięgnijmy więc po odpowiednie szelki (sprawdź, co jest lepsze dla psa – obroża czy szelki KLIK).

Dlaczego w przypadku labradora szelki sprawdzą się lepiej niż obroża?

Labradory są niezwykle przyjaznymi, radosnymi i łagodnymi psami. Wcale nie znaczy to jednak, że zawsze są one łatwymi kompanami do marszu. Nawet spokojne, nieprzejawiające agresywnych zapędów czworonogi często trudno jest utrzymać na smyczy. Wielu naszych pupili lubi ruszyć za pochwyconym zapachem bądź nieco zbyt wylewnie przywitać się z innym psiakiem. Sytuacje takie zarówno dla pupila, jak i dla nas często bywają naprawdę niebezpieczne.

Jak zmierzyć psa, aby kupić mu dobre szelki?

Dorosłe labradory mogą ważyć nawet 36 kg. Zważywszy zaś na to, że rasa ta ma tendencję do tycia, często masa ciała okrąglejszych samców bywa jeszcze większa. Smycz przymocowana do tradycyjnej obroży daje nam niewielkie panowanie nad zwierzakiem. W razie solidnego szarpnięcia na szwank narażone jest więc zarówno psie gardło, jak i nasze dłonie oraz stawy. W znacznie gorszym scenariuszu mocno pobudzony pies jest też w stanie wywrócić swego właściciela bądź wciągnąć go na ulicę. Odpowiednie szelki dla labradora zupełnie inaczej rozkładają siłę. Dzięki nim w pełni bezpieczna jest psia tchawica, a my odzyskujemy kontrolę nad zwierzakiem.

Jakie szelki dla labradora sprawdzą się najlepiej?

Nie każde szelki w przypadku ciągnącego labradora okażą się opcją lepszą od tradycyjnej obroży. Najbardziej popularnym modelem szelek są te, których przypięcie do smyczy umieszczone jest z tyłu, na grzbiecie zwierzaka. Dokładnie takie mocowanie spotkać możemy w psich zaprzęgach – ułatwia więc ono, nie zaś przeciwdziała ciągnięciu. Szelki mocowane z tyłu sprawić możemy małym i grzecznym pupilom. Jeśli chodzi zaś o psy duże i nie do końca ułożone, lepiej sięgnijmy po szelki przypinane do smyczy na psiej klatce piersiowej, a więc z przodu. Te znacznie lepiej pozwolą nam utrzymać zwierzaka w ryzach. Mając na sobie takie spacerowe akcesorium, pupil nasz w razie nagłego pociągnięcia nie wyrwie się do przodu, a delikatnie skręcony zostanie w naszą stronę. Tak dopinane do smyczy szelki uniemożliwią też zwierzakowi skakanie na ludzi oraz sprawią, że psiak, chodząc, będzie trzymał pysk znacznie bliżej naszej nogi. Nagradzanie pupila i nawiązywanie z nim kontaktu nie będzie więc problemem.

Należycie dobierz rozmiar szelek i materiał, z jakiego zostały one wykonane

Producenci szelek często sami dbają o to, by szukającym spacerowego asortymentu właścicielom, jak najbardziej ułatwić zadanie. Na wielu modelach poza oznaczeniami S, M, L czy XL widnieją też dane dotyczące psiej wagi i ras, jakim dedykowane są konkretne rozmiary. Pamiętajmy jednak o tym, że psiak psiakowi nigdy nie jest równy. By mieć pewność, że w kwestii szelek dokonujemy właściwego wyboru, dokładnie zmierzmy zwierzaka. Pod uwagę powinniśmy wziąć tu obwód szyi i klatki piersiowej w najszerszych miejscach oraz długość linii górnej i dolnej. Te ostatnie wymiary są odległością dzielącą miejsca, w których mierzyliśmy obwód szyi i klatki. Raz długość tę policzyć musimy po linii karku, drugi raz zaś po linii biegnącej na klatce piersiowej.

W kwestii materiału uwagę zwrócić powinniśmy na to, by dobrze przepuszczał on powietrze, łatwo dał się wysuszyć i wyczyścić. Brzegi szelek nigdy nie powinny być też szorstkie i postrzępione.

Nawet najlepsze szelki nie zastąpią treningu!

Dobrze dobrane szelki dla labradora pomogą nam zapanować nad niesfornym zwierzakiem, nie znaczy to jednak, że za nas nauczą one czegoś psiaka. Szelki działają tylko i wyłącznie wtedy, gdy pupil nasz ma je na swym grzbiecie. W sposób mechaniczny uniemożliwiają one zwierzakowi ciągnięcie, wystarczy jednak zdjąć je i przerzucić się na obrożę, by zauważyć, że problem szarpania nie zniknął. Nawet prowadząc psa w szelkach, powinniśmy za każdym razem troszczyć się o to, by szedł on na luźnej smyczy. Treningi takie warto przeprowadzać na każdym spacerze. Przy pomocy ulubionych psich przysmaków w końcu uda nam się zakorzenić w zwierzaku dobry nawyk grzecznego chodzenia przy nodze.

↓ SZELKI DLA LABRADORA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu