{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Szczotka dla psa krótkowłosego

Mogłoby się wydawać, że szczotkowanie psów krótkowłosych nie jest konieczne. Nic bardziej mylnego! Czworonogi obdarzone krótką okrywą włosową, podobnie jak psy długowłose, potrzebują starannego wyczesywania. Jednak, aby wykonać prawidłowo taki zabieg, musimy zaopatrzyć się w odpowiednią do tego szczotkę. Jaka będzie najlepsza dla psa krótkowłosego?

Dlaczego trzeba szczotkować psa krótkowłosego?

Szczotkowanie psa krótkowłosego ma jeden nadrzędny cel – pozbycie się wypadających, czyli martwych włosów. Czworonogi linieją intensywnie dwa razy do roku – na wiosnę i na jesień. Ma to ścisły związek z temperaturą – sierść musi zapewnić izolację termiczną dostosowaną do pory roku. Niektóre psiaki gubią jednak włos – mniej lub bardziej – przez wiele miesięcy, a nawet przez cały rok. Jeśli nie chcemy mieć więc problemów z sierścią, która znajduje się na kanapach, dywanach i naszych ubraniach, powinniśmy szczotkować psa przynajmniej raz w tygodniu. W okresie linienia należy to robić nawet codziennie (dowiedz się więcej na temat czesania psa KLIK).

Szczotkowanie wpływa również pozytywnie na kondycję i wygląd sierści naszego pupila. Zabieg stymuluje skórę do wydzielania łoju, który naturalnie pielęgnuje szatę czworonoga. Ponadto czesanie poprawia krążenie krwi i pobudza wzrost nowych włosów. Nie można zapominać, że jest to też rodzaj masażu. Działa więc również na psychikę czworonoga – odpręża go i relaksuje. To także doskonała okazja do pogłębienia więzi łączącej nas ze zwierzakiem.

Podczas zabiegów pielęgnacyjnych możemy łatwo dostrzec, czy pupil nie zmaga się z problemami skórnymi. Nadmierne wypadanie włosów często sygnalizuje kłopoty ze zdrowiem lub psychiką. Dzięki regularnemu szczotkowaniu będziemy mogli w porę zauważyć niepokojące sygnały.

Jak dobrać szczotkę dla psa krótkowłosego?

Wiemy, że nasz pupil ma krótką sierść, ale to jeszcze nie wszystko. Warto zadać sobie trochę trudu, aby precyzyjnie określić rodzaj okrywy włosowej czworonoga. Psiaki możemy podzielić przede wszystkim ze względu na obfitość podszerstka. Czworonogi krótkowłose, obdarzone gęstym podszyciem, tracą dużo sierści, dlatego wymagają bardzo starannego wyczesywania. Do takich psów zaliczyć można np.: labrador retrievera, owczarka niemieckiego krótkowłosego. Dla tych czworonogów koniecznie musimy zakupić szczotkę, która poradzi sobie z obficie wypadającymi włosami. Łatwiejsze w pielęgnacji są psy prawie pozbawione podszerstka. Należą do nich m.in.: mops, charcik włoski, pinczer miniaturowy. Jednak również i te psy warto regularnie szczotkować – choćby po to, aby wygładzić włos i dodać mu blasku. Szczotki dla takich czworonogów muszą być dostosowane do krótkiej, przylegającej sierści. Często przydatne będą też akcesoria masujące.

Czym szczotkować psa krótkowłosego?

Szczotka, która doskonale sprawdzi się w przypadku wszystkich psów krótkowłosych, powinna być wykonana z naturalnego włosia. Pamiętajmy, że szczeciny muszą być krótkie, twarde i gęsto rozstawione. Tylko takie akcesoria będą odpowiednie dla czworonogów o krótkiej sierści. Szczotka włosiana świetnie nadaje się do wygładzenia sierści psiaków, których włosy ściśle przylegają do skóry. Jej regularne używanie pozwala zapobiec matowieniu włosa zwierzaka (sprawdź, jaka szczotka jest najlepsza dla psa KLIK).

Drugim akcesorium przydatnym dla wielu krótkowłosych pupili jest szczotka gumowa. Pozwala ona zebrać wypadającą sierść. Dzięki specjalnym nasadkom spełnia ona jeszcze jedno ważne zadanie – idealnie nadaje się do masażu. To świetny wybór dla psów o rzadkim podszerstku. Aby pielęgnacja przebiegała w łatwy sposób, gumową szczotkę powinniśmy dobrać do wielkości naszego pupila.

O ile szczotka gumowa wystarczy do zebrania niewielkiej ilości martwych włosów, może sobie nie poradzić z gęstym podszerstkiem. Dla psów, z obfitym podszyciem koniecznie powinniśmy zakupić pudlówkę. Jest to szczotka wykonana z metalowych drucików zagiętych na końcach. Idealnie sprawdza się do wyczesywania martwych włosów u psów, które tracą dużo sierści.

Oprócz szczotki, dla psa krótkowłosego, warto zakupić również grzebień z gęsto rozstawionymi zębami. Pozwoli on pozbyć się włosów, z którymi nie poradziła sobie szczotka. Dodatkowo będzie pomocny do wyczesywania pcheł.

Zdjęcie: Fotolia.pl
{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu