{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Szczotka dla psa długowłosego

Maltańczyki, yorkshire terriery czy charty afgańskie potrafią oczarować swą piękną, jedwabistą sierścią. Niestety, jeśli chcemy, by nasz długowłosy pupil prezentował się tak, jakby właśnie zszedł z wybiegu, musimy włożyć w to sporo pracy. Sierść takiego zwierzaka łatwo się kołtuni – tylko regularne szczotkowanie pozwoli utrzymać ją w dobrym stanie!

Jak zabrać się do szczotkowania długiej psiej sierści?

Każdy zwierzak, w kwestii zabiegów pielęgnacyjnych, wymaga indywidualnego traktowania. To właśnie długość i struktura sierści decyduje o tym, jak czesać powinniśmy naszego pupila. W długą psią okrywę łatwo wkrada się nieład – włosy supłają się, podszerstek filcuje, w sierść wchodzą gałązki i liście. Wybór szczotki to zasadnicza sprawa, jednak w przypadku psa długowłosego nie możemy pominąć też grzebienia! Przy pomocy tego metalowego sprzętu sprawnie pozbędziemy się większych kołtunów oraz wstępnie przygotujemy futro do dalszego czesania. Chcąc dobrze wykonać to zadanie, psie włosy powinniśmy rozczesywać od spodu. Wygodnie jest też dzielić je na partie i podpinać klamrami (dowiedz się więcej o tym, jaka szczotka dla psa jest najlepsza KLIK)

Jaka szczotka dla długowłosego psa jest najlepsza?

Do czesania psa z długą sierścią możemy w zasadzie wykorzystać dwa rodzaje szczotek – miękką drucianą i tę z naturalnego włosia. W przypadku szczotki drucianej szczególną uwagę zwrócić powinniśmy na precyzję jej wykonania. Druciki, najlepiej z nierdzewnej stali, powinny być gładko zakończone. Jeśli na samym ich szczycie znajdują się plastikowe kuleczki, sprawdzić powinniśmy, czy nie będą one wyrywały włosów. Szczotka z naturalnego włosia idealnie sprawdzi się pod koniec zabiegu – użyć możemy jej w celu nadania ostatecznego szlifu.

O czym warto pamiętać, czesząc długowłosego psiaka?

Niektóre długowłose czworonogi posiadają okrywę o bardzo delikatnej strukturze, stąd obchodzić powinniśmy się z nią szczególnie uważnie. Dodatkowo te, które zamiast sierści mają włosy – nie linieją, zatem na szczotce nie powinno zostawać zbyt wiele futra.

Czesanie pod włos jest nie tylko nieprzyjemne dla naszego pupila, ale i niewskazane dla jego długiej sierści. Również wykonywanie tego zabiegu na sucho nie jest dobrym pomysłem, gdyż prowadzi do elektryzowania i łamania włosia. Raz zniszczona okrywa długo się regeneruje – zawsze do szczotkowania zabierać powinniśmy się więc zgodnie z regułami i przy użyciu odpowiednich narzędzi.

Popularne szczotki pudlówki znakomicie nadają się do rozczesywania gęstego psiego podszerstka. Zwierzaki pozbawione tej spodniej warstwy, posiadające zaś długą, jedwabistą okrywę kontaktu z tym typem szczotki unikać powinny jak ognia. Nie tylko nie rozczesze ona futra pupila, ale i połamie delikatne włosie.

Jak często czesać powinniśmy długowłosego zwierzaka?

Sierść długowłosego pupila czesać powinniśmy nie tylko ostrożnie, ale i często. Cotygodniowe zabiegi to zupełne minimum, jednak nawet częstsze szczotkowanie wcale nie będzie przesadą. Jeśli czworonóg nasz uwielbia wojaże na świeżym powietrzu, choćby z grubsza przeczesać trzeba go będzie po każdym dłuższym spacerze. Wystarczy, że kudłacz spuszczony ze smyczy ruszy w zarośla, a już w zmierzwionym futrze znajdzie się wiele supłów, gałązek i liści.

Jak ułatwić sobie czesanie długowłosego pupila?

Rozczesanie długiej, bujnej sierści czworonoga zazwyczaj wcale nie jest prostym zadaniem. Pomocnym akcesorium w tym przypadku okazać mogą się już wspomniane klamry do włosów, które sprawnie podtrzymają nam część psiego futra. Dodatkowo dobrze jest też wykorzystać spraye ułatwiające rozczesywanie. Zazwyczaj działają one antystatycznie, dzięki czemu włosy przestają się elektryzować. Dodatkowo zapobiegają one też filcowaniu się i plątaniu sierści.

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu