szampony dla psow

Szampony dla psów

Wbrew staremu poglądowi, psy możemy kąpać bardzo często. Pod warunkiem, oczywiście, że do kąpieli używamy szamponów dla psów. Nie powinniśmy używać produktów przeznaczonych dla ludzi, ponieważ nasze czworonogi mają zupełnie inne pH skóry.

Na co należy zwrócić uwagę dobierając szampon dla psa

Dobry szampon dla psa ma nie tylko odpowiedni odczyn. Nie może również niekorzystnie wpływać na kolor i strukturę włosów. Oczywiście pozytywny wpływ jest mile widziany. Dlatego wybieramy produkt przeznaczony do umaszczenia i struktury okrywy włosowej naszego zwierzęcia.

Jeśli jest on jeszcze szczenięciem, kupując szampon, powinniśmy zwróć uwagę na to, czy jest on bezpieczny dla szczeniąt. Większość producentów ma w swojej ofercie produkty przeznaczone dla szczeniąt i dla psów dorosłych.

Podział ten łatwo zrozumieć, jako że młode młode zwierzęta mają delikatniejszą skórę niż dorosłe. Oczywiście istnieją szampony, których możemy używać bez względu na wiek naszego pupila. Niektóre są na tyle delikatne, że mogą być używane nawet dla suk w ciąży i karmiących.

Szampony dla psów o różnej strukturze futra

Poszczególne rasy psów różnią między sobą nie tylko barwą futra, ale i jego strukturą. Dobry szampon dla psa utrzymuje bądź nadaje włosom właściwą strukturę. Generalnie wyróżniamy szampony dla zwierząt o szacie: miękkiej i jedwabistej, „ciężkiej” i gęstej oraz szorstkiej i sztywnej. Rzecz jasna dostępne są również szampony do wszystkich rodzajów włosa.

Szmpony dla psów w postaci koncentratów

Koncentraty są zdecydowanie bardziej wydajne i proporcjonalnie tańsze niż preparaty nie będące koncentratami. Przed użyciem należy je rozcieńczyć w ciepłej wodzie w proporcjach podanych na opakowaniu.

Szampony dla psów różnych maści

Biorąc pod uwagę umaszczenie psa, dostępne na rynku szampony dla psów możemy podzielić na cztery główne grupy.

Szampony dla psów o wszystkich umaszczeniach

Te szampony dla psów są kosmetykami uniwersalnymi, które w żaden sposób nie wpływają na kolor futra.

Szampony dla psów o bialym umaszczeniu

Szampony dla psów o białym umaszczeniu Mogą mieć właściwości wybielające i usuwające przebarwienia często widoczne na białym włosie. Większość z tych produktów można bez problemu stosować na umaszczenia: kremowe, jasnoniebieskie, jasno srebrne.

Szampony dla psów o brązowym umaszczeniu

Szampony dla psów o brązowym umaszczeniu utrzymują i wysycają barwę. Nadają się do wszystkich odcieni brązu.

Szampony dla psów o czarnym umaszczeniu

Szampony dla psów o czarnym umaszczeniu usuwają brązowe przebarwienia i wysycają czarną barwę. Część z tych produktów nadaje się także do umaszczeń: ciemnobieskiej, ciemnosrebrnej.

Szampony z odżywkami dla psów

Psia sierść, szczególnie ras długowłosych o delikatnym włosie, ulega zniszczeniu przez różne czynniki. Jedną z metod pielęgnacji, zresztą podobnie jak włosów na ludzkiej głowie, jest stosowanie różnych odżywek lub szmponów z odżywkami.

Zawierają one składniki pielęgnujące, ułatwiające rozczesywanie oraz nadające psiej sierści połysk. W ofercie sklepów zoologicznych można znaleźć wiele szamponów z odżywkami dla psów.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne
Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 42 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »
Zoologiczny sklep internetowy
Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»
Prezenty
Wybierz prezent do zakupów w e-sklepie! Obejrzyj katalog prezentów»
Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta
Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »
Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy
Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.

Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota » Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.

Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni » Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.

Wszystko dla ptaków egzotycznych » Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.

Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium » Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.

Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu