Szampon dla psa alergika

Szampon dla psa alergika

Alergia to niezwykle uciążliwa dolegliwość, która dotyka coraz więcej czworonogów. Uczulone psiaki niejednokrotnie muszą zmagać się z dokuczliwym świądem i problemami skórnymi. Aby ograniczyć przykre objawy alergii, często konieczne są zmiany w codziennej pielęgnacji. Jedną ze skutecznych metod wspomagających leczenie uczulenia jest szamponoterapia. Jakie są jej zalety? Jaki szampon wybrać dla psa alergika?

Jaki szampon dla psa jest najlepszy?

 

Co może wywołać alergię u psa?

Alergia to bardzo złożony problem, który nierzadko trudno zdiagnozować, a jeszcze trudniej wyeliminować. Lista czynników wywołujących u czworonogów uczulenie jest bardzo długa. Psiaki mogą cierpieć z powodu alergii pokarmowej, kontaktowej czy wziewnej. Reakcje alergiczne często występują u zwierzaków po spożyciu pokarmów zawierających zboża, drób, ryby czy wołowinę. U niektórych czworonogów nieprzyjemne symptomy pojawiają się po kontakcie skóry z określonymi kosmetykami czy materiałami. Problematyczne bywają też pyłki roślin. Uczulenie może wywołać ponadto kontakt ze śliną pcheł. Zdarza się także, że zwierzaki wykazują genetyczną skłonność do atopii.

Wpływ alergii na skórę psa

Niezależnie od przyczyny alergii objawy nadwrażliwości są zwykle dość podobne. Dominującym symptomem jest uciążliwy świąd, który skłania zwierzaki do intensywnego drapania się, wygryzania lub wylizywania sierści. U psa można też zaobserwować zaczerwienie skóry. Z czasem na ciele czworonoga pojawiają się zmiany skórne. Widoczne są ranki, strupy, zmiany zapalne i wyłysienia. Skóra staje się bardziej podatna na wtórne infekcje bakteryjne czy grzybicze. Naruszona zostaje jej naturalna bariera ochronna, przez co jest szczególnie wrażliwa i podatna na podrażnienia. W przebiegu alergii do problemów dermatologicznych często dołączają się również kłopoty z uszami, w których obrębie rozwija się stan zapalny.

↓ SZAMPONY VET EXPERT DLA PSA ALERGIKA ↓

Rola szamponoterapii w leczeniu alergii u psa

Podstawą leczenia alergii jest wyeliminowanie lub ograniczenie kontaktu zwierzaka z czynnikiem uczulającym. Nie zawsze jednak jest to możliwe, przez co wiele psiaków okresowo doświadcza dolegliwości alergicznych. Z tego względu istotnym elementem kuracji antyalergicznej może być szamponoterapia. Jej głównym zdaniem jest zredukowanie u psiaka przykrych objawów uczulenia. Szamponoterapia ma przede wszystkim złagodzić świąd i podrażnienia oraz ograniczyć zmiany zapalne. Jej dodatkowe funkcje to: wspomaganie regeneracji skóry i sierści, wzmacnianie naturalnej bariery ochronnej skóry poprzez jej właściwe nawilżenie, skuteczne usuwanie alergenu z powierzchni ciała, ograniczanie namnażania się mikroorganizmów chorobotwórczych.

Jaki szampon wybrać dla psa alergika?

Psi alergicy mają szczególne potrzeby pielęgnacyjne. W ich przypadku podstawą jest unikanie silnych kosmetyków, które mogłyby dodatkowo podrażnić skórę. Szampon dla psa alergika powinien składać się wyłącznie z naturalnych, łagodnych substancji myjących. Musi mieć także neutralne pH. Kluczowa jest jednak hipoalergiczna receptura. W skład kosmetyku dla czworonoga cierpiącego z powodu uczulenia nie powinny wchodzić sztuczne dodatki zapachowe ani substancje drażniące. Wskazane jest ponadto, aby szampon hipoalergiczny dla psa miał właściwości lecznicze. Bardzo dobrze sprawdzą się zatem kosmetyki przeciwświądowe i przeciwzapalne. U czworonożnych alergików z powodzeniem można też stosować szampony przeznaczone dla psów obdarzonych wrażliwą i skłonną do podrażnień skórą. Jeśli alergii u zwierzaka towarzyszą wtórne infekcje i problemy dermatologiczne, warto sięgnąć po kosmetyki antyseptyczne, przeciwgrzybicze, wzmacniające i regenerujące.

Wybierając szampon dla psa alergika, powinniśmy zwrócić uwagę na znajdujące się w nim substancje czynne. Terapię alergii mogą wspomóc kosmetyki ze składnikami o właściwościach łagodzących i hamujących swędzenie – np. owsem, aloesem, lukrecją. Szampon dla czworonoga zmagającego się z uczuleniem powinien zawierać komponenty wzmacniające barierę ochronną skóry, takie jak np. nienasycone kwasy tłuszczowe czy polisacharydy (np. chitozan). Aby nie dopuścić do przesuszenia wrażliwej skóry pupila, najlepiej wybrać preparat wzbogacony o substancję natłuszczającą (np. lanolinę). W leczeniu problemów dermatologicznych związanych z alergią przydać mogą się również szampony z jodoforami, chlorheksydyną, olejkiem z drzewa herbacianego. Składniki te hamują rozwój grzybów i bakterii, a także przyspieszają gojenie się ran.

↓ SZAMPON DLA PSA ALERGIKA ↓
{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © tcsaba — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu