{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Suplementy dla psa

Psi organizm podlega nieustannym zmianom. Wraz z wiekiem, stanem zdrowia czy porą roku u czworonogów zmienia się też zapotrzebowanie na niektóre składniki pokarmowe. Zdarza się, że nawet najlepiej zbilansowana dieta nie jest w stanie zaspokoić szczególnych potrzeb naszego pupila. W takiej sytuacji warto sięgnąć po suplementy diety. Jakie preparaty możemy podawać naszym podopiecznym?

Czym są suplementy diety dla psów?

Suplementy to preparaty, które mają uzupełnić dietę czworonoga o niezbędne składniki. Choć najczęściej są to produkty zawierające witaminy i składniki mineralne, w ich składzie może znaleźć się także szereg innych substancji. W dodatkach dietetycznych dla psów stosuje się często m.in. kwasy tłuszczowe, zioła, prebiotyki. Suplementy mają za zadanie chronić psiaka przed ewentualnymi niedoborami cennych składników lub zlikwidować już istniejące braki. W rezultacie ich stosowanie ma usprawnić pracę psiego organizmu i poprawić samopoczucie czworonoga. Zauważalne efekty można na ogół jednak zaobserwować tylko, gdy preparaty stosuje się regularnie przez dłuższy czas.

Suplementy dla psów spotkać możemy w różnej postaci. Najpopularniejsze są oczywiście tabletki. Część produktów występuje też w formie kropli, past, płynów i proszków. Niektóre z preparatów można podawać wraz z pożywieniem, co często ułatwia ich zaaplikowanie podopiecznym.

Kiedy warto podawać psu suplementy?

Odpowiednio zbilansowana dieta powinna dostarczyć psu wszystkich niezbędnych substancji w odpowiednich proporcjach. Dlaczego więc w diecie czworonogów często brakuje pewnych składników? Każdy psiak to wielka indywidualność. W życiu czworonogów nierzadko zdarzają się sytuacje, w których ich zapotrzebowanie na witaminy czy składniki mineralne znacznie wzrasta. Jeśli jest to stan przejściowy, czasem nie trzeba dokonywać gwałtownych zmian w diecie, lecz wystarczy zaspokoić psie potrzeby przy pomocy suplementów. Dodatku witamin i minerałów wymagają zazwyczaj zwierzaki, które zmagają się z przewlekłymi schorzeniami lub przechodzą rekonwalescencję po chorobie. Szczególne potrzeby żywieniowe mają też szczenięta, ciężarne samice i psi seniorzy. Wzbogacić dietę pupila warto również wtedy, gdy jest narażony na stres lub zmaga się z problemami behawioralnymi. Czasami to, że pies potrzebuje suplementu, zaobserwujemy sami. O braku witamin świadczy nadmierne wypadanie sierści, problemy ze skórą czy trudności z koncentracją.

↓ WITAMINY DLA SZCZENIĄT ↓

Suplementy na różne psie potrzeby

Aby suplement był rzeczywiście przydatny, musimy starannie dopasować go do potrzeb naszego ulubieńca. Oczywiście możemy zdecydować się na preparat zawierający cały zestaw witamin i minerałów. Dużo lepsze wydaje się jednak określenie rzeczywistego zapotrzebowania czworonoga na poszczególne składniki i uzupełnienie jego diety o substancje, których naprawdę potrzebuje. Wbrew pozorom nie jest to wcale skomplikowane. Często wystarczy sama znajomość ogólnego stanu pupila.

Wśród preparatów dla czworonogów znajdziemy dodatki dietetyczne dla zwierząt w różnym wieku. Dla szczeniąt i młodych psów możemy zatem zakupić produkty bogate w wapń wspomagający budowę szkieletu i zębów. Z kolei dla psich seniorów zostały opracowane np. suplementy zawierające związki wzmacniające odporność (np. flawonoidy). Wykazują one silne działanie przeciwutleniające, dzięki czemu opóźniają u czworonogów procesy starzenia, a także chronią przed chorobami.

Niektóre suplementy powstały z myślą o psiakach obarczonych problemami zdrowotnymi. Szczególną popularnością cieszą się preparaty wspomagające stawy. Tego typu produkty zawierają m.in. chondroitynę (poczytaj więcej o chondroitynie dla psa KLIK), glukozaminę i kolagen. Warto je podawać nie tylko starszym zwierzakom, ale również tym, które są narażone na dysplazję stawów » (np. psy ras olbrzymich).

Wiele czworonogów zmaga się z nadmiernym wypadanie sierści, jej matowieniem i schorzeniami dermatologicznymi. Problemy ze skórą i okrywą włosową często świadczą o niedoborach pokarmowych. Prawdziwym antidotum w takich przypadkach może okazać się olej z łososia. To nieocenione źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych – Omega 3 i Omega 6. Przy kłopotach z sierścią warto też podawać psu suplementy z drożdżami piwnymi.

Po dodatki dietetyczne dla pupila powinniśmy sięgnąć, gdy cierpi on z powodu problemów trawiennych. Dobroczynne działanie na układ pokarmowy mają prebiotyki, a także preparaty ziołowe.

↓ PREPARATY Z HMB DLA PSÓW ↓

Szczególne potrzeby żywieniowe wykazują psy pracujące i sportowe. Ich dietę często trzeba uzupełnić o aminokwasy, witaminy i nienasycone kwasy tłuszczowe. U prawdziwych psich sportowców dobrze sprawdzą się też suplementy z HMB, korzystnie oddziałujące na mięśnie.

Nie tylko dolegliwości fizyczne można łagodzić za pomocą suplementów. Tego typu preparaty bywają niezwykle przydatne dla zestresowanych i lękliwych czworonogów. Właściwości uspokajające wykazują preparaty na bazie tryptofanu, rumianku i waleriany.

↓ PREPARATY WITAMINOWE DLA PSÓW ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu