Suche karmy dla psów i kotów a domowe jedzenie

Suche karmy dla psów i kotów a domowe jedzenie

Właściciele psów i kotów podzieleni są między zwolenników suchych pokarmów dla psów i kotów i ich przeciwników, którzy wolą samemu przygotowywać swoim pupilom posiłki. Istnieje oczywiście również trzecia grupa – tych, którzy w żywieniu zwierząt mieszają karmy suche z jedzeniem domowym. Którzy z nich mają rację?

Domowe jedzenia dla psów i kotów

Zwolennicy własnoręcznego przygotowywania posiłków dla psów i kotów przekonują, że domowe jedzenie jest zdrowsze, ponieważ jest najbardziej naturalne, nie zawiera konserwantów i dokładnie wiadomo, co zwierzę je. Jest w tym sporo prawdy, pod warunkiem jednak, że do przyrządzania posiłków dla pupila wybieramy tylko dobrej jakości produkty, które odpowiadają ich wymogom żywieniowym. A nie zawsze tak jest.

Przede wszystkim nie powinniśmy podawać naszym zwierzętom dań, które przyrządzamy dla siebie, ponieważ zupełnie się dla nich nie nadają. Kocia i psia dieta znacznie różni się od naszej, dlatego to, co dla nas jest zdrowe, dla naszych pupili już nie. Niektóre potrawy są dla nich bardzo szkodliwe lub wręcz trujące.

Określenie „domowe jedzenie dla psów i kotów” nie oznacza więc resztek ze stołu, ale specjalnie dla nich przygotowane posiłki, które zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze we właściwych proporcjach. Oczywiście samodzielne skomponowanie odpowiedniej diety dla psa i kota jest możliwe, ale nieco kłopotliwe i wymagające czasu. Ułożenie zdrowego kociego i psiego menu wymaga jednak od nas wiedzy na temat żywienia tych domowych zwierzaków, a czasu, który możemy na jego przygotowanie poświęcić mamy coraz mniej. O wiele wygodniej jest odwiedzić najbliższy sklep zoologiczny i kupić gotową suchą karmę.

Suche karmy dla psów i kotów

Uczciwie trzeba przyznać, że ogromną, niezaprzeczalną zaletą suchych karm dla psów i kotów jest to, że nie trzeba ich samemu przyrządzać. A skoro spełniają one również wymogi żywieniowe naszych zwierząt, to czego chcieć więcej? Jedyny problem w tym, że musimy wybrać taką karmę, które jak najlepiej dostosowana jest do ich indywidualnych potrzeb, co nie zawsze jest dla nas takie proste.

Drugą niewątpliwą zaletą suchych karm jest bowiem duże zróżnicowanie właśnie pod względem indywidualnych potrzeb żywieniowych psów i kotów. Są różne koty i są różne psy – małe, duże, chude, z nadwagą, długowłose i krótkowłose. Szczególnie psi gatunek jest cechuje się ogromną różnorodnością wielkości, temperamentów, itd, a co za tym idzie, także potrzebami pokarmowymi.

Sklepy zoologiczne Kakadu oferują wyjątkowo bogaty asortyment suchych karm dla psów i kotów. Wśród nich na pewno znajdzie się przynajmniej kilka, które spełniają Państwa pupili, nawet jeśli są one bardzo specyficznie. Ze znalezieniem odpowiedniego produktu również nie będzie problemu. Nie musicie się Państwo na tym znać, ponieważ pracownicy naszych sklepów zawsze chętnie służą swoją pomocą.

Kolejnymi pozytywnymi cechami suchych karma są ogromna wygoda w podawaniu i łatwość przechowywania. To ostanie produkty te zawdzięczają niskiej zawartości wody, co sprawia, że suche karmy nie psują się szybko i po otwarciu oryginalnego opakowania mogą być długo przechowywane nawet w temperaturze pokojowej.

Oczywiście nie wszystkie suche karmy są jednakowo wartościowe. Zdecydowanie najlepsze są produkty, które zaliczamy do klasy super premium. Mają nie tylko najbardziej optymalny skład, ale wyprodukowane są z najlepszej jakości składników. Nieco niżej plasują się karmy z klasy premium, a najniżej z klasy ekonomicznej.

Czy można mieszać suchą karmę z gotowym jedzeniem? Zdania na ten temat są podzielone. Wielu ekspertów jest zdania, że właściciele psów i kotów popełniają duży błąd, mieszając ze sobą te dwa rodzaje pożywienia.

Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu