{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Smycze dla dużych psów

W każdym sklepie zoologicznym znajdziemy pokaźny dział z psimi smyczami. Wybór tego podstawowego akcesorium, wbrew pozorom, nie jest aż tak prostą sprawą – wiele różnorakich aspektów warto wziąć tu pod uwagę. Długość i szerokość smyczy oraz rodzaj materiału, z jakiego ta została wykonana, musi iść w parze z wielkością naszego zwierzaka. Labrador czy nowofundland posiada znacznie większą siłę niż np. cocker spaniel angielski. Smycz dopasować musimy więc do postury psiaka oraz do sposobu jej wykorzystania.

Jaką długość i szerokość powinna mieć smycz dużego czworonoga?

Długość smyczy zawsze powinniśmy dostosować do miejsca, w którym odbywamy spacer. Nasz czworonożny pupil podczas przechadzki musi poczuć nieco swobody, jednak nie może on dla innych psów, a przede wszystkim ludzi, stanowić zagrożenia. W przestrzeni miejskiej – w autobusie, bądź na zatłoczonej ulicy – powinniśmy zawsze trzymać psa na krótkiej smyczy. W ulokowanym na obrzeżach miasta parku lub w lesie dystans ten spokojnie możemy wydłużyć.

Smycz zapewniać ma bezpieczeństwo i umożliwiać nam zapanowanie nad zwierzakiem. Jeśli pupil nasz jest dużym i silnym stworzeniem, na zbyt długiej i rozciągającej się pod wpływem szarpnięcia smyczy, łatwo stracić możemy nad nim kontrolę. Klasyczna smycz zawsze jest dobrym rozwiązaniem, jeśli jednak chcemy swobodnie regulować długość, powinniśmy wybrać model regulowany. Wersja taka z obu stron zakończona jest karabińczykiem – jeden tradycyjnie wpina się w obrożę, drugim zaś manewrować można tak, aby samodzielnie ustawiać długość smyczy. Inną, podobnie działającą, wersją jest ta z dwoma uchwytami – poza tradycyjną rączką na końcu, mamy tu drugą dodatkową pętlę osadzoną tuż przy obroży. Dzięki takim udogodnieniom na spacer nie musimy zabierać ze sobą dwóch smyczy o różnej długości. Dodatkowo smycz regulowana sprawia, że to my kontrolujemy psa i sytuację. Poczucia takiego nie da nam z kolei model automatyczny – ten wspaniale sprawdzi się w przypadku małych psiaków (dowiedz się więcej, jak wybrać odpowiednią smycz dla psa KLIK).

Dobierając smycz, kierować powinniśmy się zasadą, że im większy czworonóg, tym smycz powinna być cięższa. Dla dużych psów wybierać możemy więc masywniejsze, szersze modele.

↓ SMYCZE DLA DUŻYCH PSÓW ↓

Smycze dla dużych psów – rodzaj materiału

Klasyczne smycze dla psów występują z reguły w trzech wersjach – w grę wchodzić mogą tu zatem modele nylonowe, skórzane lub łańcuchowe. Wybierając smycz dla dużego psa, raczej wystrzegać powinniśmy się opcji pierwszej. Smycze nylonowe przy mocnym pociągnięciu nieprzyjemnie wpijają się w dłonie, stają się też śliskie pod wpływem deszczu. Wszystko to utrudnia utrzymanie silnego psiaka i może być zwyczajnie niebezpieczne. Zdecydowanie wygodniejszą opcją są smycze skórzane. Wykonane są z solidnego materiału, który łatwo i wygodnie można utrzymać w dłoni. Decydując się na smycz łańcuchową, która to dedykowana jest dużym psom, koniecznie zwrócić powinniśmy uwagę na parę szczegółów. W przypadku takich modeli warto zadbać o własny komfort i wybrać wersję, która zakończona jest wygodnym skórzanym uchwytem. Ponadto dobrym rozwiązaniem są też amortyzatory łagodzące szarpnięcia. Smycz łańcuchowa może okazać się niebezpieczna dla psich zębów. Unikać powinni jej więc ci właściciele, których czworonogi z upodobaniem podgryzają smycze.

Smycze sportowe

Duże psy zazwyczaj potrzebują sporej dawki ruchu. Na swych życiowych kompanów często wybierają je osoby prowadzące aktywny tryb życia. Jogging, wędrówki po górach, bądź rowerowe przejażdżki to aktywności, w których jak najbardziej mogą nam towarzyszyć nasi rośli czworonożni przyjaciele. Chcąc zachować bezpieczeństwo, w takim przypadku zdecydować musimy się jednak na zakup specjalnej smyczy. W sklepach dostępne są modele, które przyczepić można do roweru bądź do pasa, który pozwala biegaczowi mieć wolne ręce. Dzięki takim rozwiązaniom wspólne uprawianie sportu stanie się prawdziwą przyjemnością (dowiedz się jak biegać z psem KLIK).

↓ SMYCZE DO BIEGANIA Z PSEM I PASY BEZPIECZEŃSTWA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu