{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Smycz treningowa dla psa

Smycz to podstawowe wyposażenie każdego psiaka. Jeśli opuszczamy dom z czworonożnym pupilem u boku, towarzysza naszego zawsze powinniśmy mieć na smyczy. Akcesorium to dopasowujemy do wielkości psa, do psiego temperamentu, ale i do funkcji, jaką ma ono spełniać. W końcu smycz nadaje się nie tylko do sprawowania kontroli nad zwierzakiem. Odpowiedni jej rodzaj spokojnie wykorzystać możemy też do celów treningowych.

Czym wyróżnia się smycz treningowa dla psa?

Smycz treningowa od spacerowej różni się przede wszystkim długością, ale i solidnością wykonania. Akcesorium takie spokojnie mierzyć może 10, a nawet 20 metrów. Stąd też często zahacza ona o zarośla bądź leży wprost na ziemi. Dobrze jest więc wybrać taki model, który wykonany jest z mocnego, wytrzymałego i odpornego na wilgoć materiału.

Do celów treningowych idealnie nadają się szersze smycze bądź węższe linki polipropylenowe. Te pierwsze dobrze sprawdzą się zwłaszcza w przypadku dużych i silnych psiaków. Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujemy, wybierzmy wersję, która zaopatrzona jest w nierdzewny, solidnie wykonany karabińczyk. Dzięki niemu będziemy mieć pewność, że smycz porządnie dopięta jest do szelek. Uwagę możemy zwrócić też na kończącą smycz rączkę. Ta wyściełana skórą z pewnością wygodniej będzie leżała nam w dłoni.

Jak wykorzystać możemy smycz treningową?

Jeśli chcemy nauczyć psa grzecznie chodzić przy nodze, sięgnąć możemy po spacerową smycz klasyczną (poczytaj więcej o tym, jak nauczyć psa chodzenia na smyczy KLIK). Niestety, gdy w planach mamy lekcję aportowania lub wracania na komendę, tak krótki sznurek już nam nie wystarczy. Długa smycz treningowa oferuje zwierzakowi sporą dawkę swobody, nam zaś wciąż pozwala ona sprawować kontrolę nad zwierzakiem. Z rozwiązania takiego skorzystać możemy nie tylko podczas aportowania, ale i ucząc psa wykonywania podstawowych komend, takich jak: leżeć, siad, stój, wracaj czy zostań. Długa, luźno puszczona smycz i wówczas okazuje się bardzo pomocna. Wykonując rozmaite ćwiczenia, smyczy nie musimy nieustannie dzierżyć w dłoni. Jej rozmiar sprawia, że w awaryjnej sytuacji będziemy mieć dość czasu na to, by schwytać jej koniec.

Smycz treningowa dla psa sprawdza się też wówczas, gdy zwierzakowi podarować chcemy nieco więcej swobody. Przyda się ona w parku podczas gry we frisbee (sprawdź, jakie frisbee wybrać dla psa KLIK) bądź w lesie, gdy pupil spokojnie powęszyć chce po okolicy. W takich sytuacjach dobrze jest wybrać smycz nie tylko wytrzymałą, ale i dobrze widoczną. Jaskrawy kolor sprawi, że rozciągnięty na ziemi sznurek bez problemu dostrzec uda się z daleka.

W wielu miejscach spuszczanie psa ze smyczy nie jest dozwolone. Oczywiście smyczy treningowej nie będziemy używać na zatłoczonej ulicy bądź gdy do czynienia mamy z agresywnym lub zupełnie niezdyscyplinowanym pupilem. Jeśli jednak zwierzak słucha się nas, a miejsce, które wybraliśmy na trening lub zabawę, jest spokojne i bezpieczne, swobodnie, nie naruszając prawa, skorzystać możemy z długiej smyczy.

W pakiecie ze smyczą treningową dobrze sprawdza się gwizdek na psa

Ucząc psa wracania na komendę, nasz głos spokojnie zastąpić możemy dźwiękiem gwizdka. Dzięki temu nie tylko oszczędzimy własne struny głosowe, ale i wydamy psu jaśniejszą, bardziej zrozumiałą komendę. Zdarza się, że w barwę naszego głosu wkrada się złość, zdenerwowanie czy panika. W przypadku gwizdka te niepotrzebne szumy wyeliminujemy zupełnie. Jeśli czworonoga nawołujemy w miejscu publicznym, rozważmy zakup specjalnego gwizdka ultradźwiękowego. Jego wysokie tony dobrze słyszalne są dla psich, ale nie dla ludzkich uszu.

↓ SMYCZ TRENINGOWA DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu