Smakołyki dla szczeniaka

Smakołyki dla szczeniaka

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title
Smakołyki dla szczeniaka kup w e-sklepie Kakadu »

Smakołyki dla szczeniaka są wspaniałą nagrodą, smacznym urozmaiceniem diety, a często również dają mu zajęcie. Pamiętajmy tylko, by nie stały się głównym składnikiem diety naszego pupila, której podstawą jest karma dla psa.

Najmłodszym szczeniakom lepiej nie podawać zbyt dużo smakołyków. Szczególnie tych ciężkostrawnych, np. kości. Ich żołądki dopiero przystosowują się do trawienie stałego, różnorodnego pokarmu, dlatego delektowanie się takim smakołykiem mogłoby skończyć się biegunką.

Starszym szczeniakom natomiast możemy podawać już różnorodne smakołyki. W sklepach zoologicznych Kakadu znajdziemy mnóstwo psich przysmaków. Jest w czym wybierać.

Psie ciasteczka dla szczeniaka

Większość psów bardzo lubi psie ciasteczka, które podobne są do ludzkich herbatników, ale nie zawierają cukru. A przynajmniej nie powinny go zawierać. Tego rodzaju smakołyk, szczególnie o małych rozmiarach może doskonałą nagrodą, którą będziemy używać przy nauce dobrego zachowania.

Niektórzy producenci wypuszczają na rynek specjalnie przeznaczone ciastka dla szczeniąt. Są one wzbogacane o witaminy i minerały, które potrzebuje rozwijający się organizm psa. Przykładem mogą być ciastka Eukanuby Healthy Extras Puppy & Junior.

Niestety większość z tych przysmaków zawiera zboża. Nie nadają się zatem w ogóle dla szczeniąt, które wykazują reakcje alergiczne na białko zbożowe.

Kości ze skóry cielęcej lub wołowej dla szczeniaka

Produkowane ze skóry cielęcej lub wołowej „kości” są świetną przekąską dla nieco starszych szczeniąt. Takich, których układ trawienny radzi już sobie z różnymi pokarmami.

Kości ze skóry i inne tego typu przysmaki mają tę zaletę, że nie poddają się tak łatwo szczenięcym zębom. Nasz pupil musi się sporo natrudzić, by je pogryźć i zjeść. Są z tego dwie korzyści. Po pierwsze psiak ma zajęcie, a po drugie masuje sobie dziąsła, co sprzyja higienie jamy ustnej.

Ze skóry produkowanych jest wiele różnych smakołyków. Nie wszystkie mają kształt kości. Często nadaje im się wygląd na przykład butów. Niektórzy właściciele nie chcą jednak kupować takich bucików do gryzienia, ponieważ obawiają się, że ich szczeniak nauczy się w ten sposób niszczyć ich własne obuwie. Nie ma obawy! Dla psa wygląd nie jest ważny, liczy się zapach, a buty-gryzaki nie pachną tak, jak ich pierwowzór.

↓ PRZYSMAKI ZE SKÓRY DLA STARSZYCH SZCZENIAKÓW ↓

Mięsne przysmaki dla szczeniaka

Mięsne przysmaki dla szczeniąt miewają kształt kostek lub pasków. Nie są to jednak kawałki mięsa, lecz produkty, które wyrabia się głównie ze zbóż z dodatkiem mięsa lub nawet samych substancji smakowych i zapachowych.

Generalnie tego typu smakołyki przeznaczone są dla starszych szczeniąt, u młodszych mogą wywołać sensacje żołądkowe. Ze względu na zawartość zboża lub mięsa drobiowego, niektóre z nich nie nadają się dla szczeniąt, które wykazują reakcje alergiczne na te składniki.

PRZYSMAKI DLA SZCZENIAKA

Naturalne smakołyki dla szczeniąt

Starszym szczeniakom możemy podawać takie przysmaki, jak suszone mięso czy suszone żwacze wołowe ». One również dostępne są w sklepach zoologicznych Kakadu.

Ze wszystkich psich smakołyków, te są najbardziej naturalnymi produktami. Czyli najzdrowszymi, bo w minimalnym stopniu przetworzonymi.

↓ ŻWACZE WOŁOWE DLA SZCZENIAKÓW ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu