sciolki dla szczura

Ściółki dla szczura

Utrzymanie właściwej higieny w mieszkanku szczura to bez wątpienia jedno z najważniejszych wyzwań, jakim muszą sprostać wszyscy właściciele małych podopiecznych. Czystość klatki nierzadko decyduje bowiem o zdrowiu i dobrym samopoczuciu gryzoni. Aby lokum pupila zawsze pachniało świeżością, warto zatroszczyć się o wybór odpowiedniego dla zwierzaka podłoża. Jakie ściółki można zaoferować szczurom?

Jak długo żyją szczury?

 

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając ściółkę dla szczura?

Ściółka to przede wszystkim produkt ułatwiający zachowanie czystości w otoczeniu zwierzaka. Z tego względu dobre podłoże powinno odznaczać się przede wszystkim wysoką chłonnością i zdolnością do niwelowania nieprzyjemnych zapachów. Bardzo ważne jest również, by ściółka nie pyliła się nadmiernie. Czasami zdarza się bowiem, że pyły wywołują u szczurów alergię. W przypadku gryzoni lepiej zrezygnować też z silnie pachnących ściółek, bogatych w olejki eteryczne. Tego typu produkty mogą bowiem podrażniać delikatne drogi oddechowe zwierzaków. Zawsze należy upewnić się, czy wybrane podłoże na pewno jest nietoksyczne i całkowicie bezpieczne dla małego pupila. Ściółka dla szczura nie może składać się z ostrych lub chropowatych elementów, które mogłyby poranić łapki zwierzaka. Nie mniej istotna jest miękkość podłoża. Chodzenie po zbyt twardej ściółce może być dla gryzonia niezbyt przyjemne. Warto mieć na uwadze także łatwość wymiany i wydajność podłoża.

Trociny dla szczura

Trociny należą do najpopularniejszych ściółek stosowanych przez właścicieli gryzoni. Ich podstawową zaletą jest wysoka chłonność. Trociny są ponadto dość łatwe w wymianie i stosunkowo wydajne. Co więcej, tego typu podłoże jest z reguły miękkie, dlatego podnosi komfort gryzoni i zapobiega problemom z łapkami. Trocin nie można raczej stosować u szczurzych alergików. Wybierając trociny dla szczura, warto zwrócić uwagę na ich powierzchnię chłonną. Grubsze wióry zazwyczaj sprawdzą się dużo lepiej niż drobne. Nie zapominajmy również, by kupować wyłącznie trociny odpylone i oczyszczone. Najlepsze dla szczura będą te wykonane z osiki.

↓ TROCINY DLA SZCZURA ↓

Żwirek dla szczura

Drewniany żwirek w przypadku szczura może okazać się świetnym rozwiązaniem. Tego typu podłoże nie tylko doskonale pochłania wilgoć, ale również wiąże nieprzyjemne zapachy. Ściółka w postaci granulatu zazwyczaj nie wymaga tak częstej wymiany, jak trociny. Dla szczurów trzeba wybierać żwirki wykonane z naturalnych surowców, niezawierające żadnych sztucznych dodatków i środków zapachowych. Żwirek dla szczura zwykle jest dosyć twardy, dlatego jeśli chcemy go stosować, powinniśmy wymieszać go z innym, miękkim podłożem.

Ściółki z bawełny dla szczura

Dla szczególnie wrażliwych małych podopiecznych warto poszukać naturalnych i ekologicznych ściółek. Godne polecenia dla szczurzych alergików są zwłaszcza podłoża wykonane z bawełny, które na ogół nie wywołują uczulenia. Bawełniane ściółki odznaczają się też dobrą chłonnością i nie pylą. Ich największym atutem jest jednak miękkość. Chodzenie po bawełnianym podłożu jest dla każdego szczura prawdziwą przyjemnością. Ze względu na średnią wydajność, ściółka tego typu może nie sprawdzić się jako podstawowe podłoże w klatce gryzonia. Z pewnością warto stworzyć z niej jednak wierzchnią warstwę szczurzej podłogi.

↓ BAWEŁNIANE PODŁOŻE DLA SZCZURA ↓

Siano i słoma dla szczura

Zarówno sianko, jak i słoma nie radzi sobie zbyt dobrze z pochłanianiem wilgoci i neutralizowaniem przykrych woni. O ile z pewnością lepiej nie stosować ich jako jedynego podłoża, nic nie stoi na przeszkodzie, by przy ich użyciu wzbogacić nieco otoczenie zwierzaka. Warto zatem wygospodarować w lokum pupila niewielki kącik, w którym umieścimy odrobinę słomy lub siana. Możemy też wymieszać tego typu podłoże z innym, które dobrze absorbuje wilgoć. Gryzoń na pewno będzie chętnie podgryzał słomę i sianko, co zapewni mu mnóstwo frajdy i umożliwi pielęgnację zębów. Sianko może być ponadto świetnym wyposażeniem szczurzej sypialni. Naturalne i jadalne ściółki nie zawierają żywicy, dlatego są bezpieczne dla zwierzaków mających problemy z układem oddechowym.

↓ SIANO DLA SZCZURA ↓

Jak często wymieniać ściółkę w klatce szczura?

Aby zachować należytą czystość w klatce szczura », zadbać musimy o regularną wymianę ściółki. Sygnałem do usunięcia podłoża jest najczęściej nieprzyjemny zapach unoszący się w pobliżu lokum małego pupila. Lepiej jednak nie narażać zwierzaka na przebywanie w tak nieprzyjemnych warunkach. Częstotliwość wymiany ściółki zależy przede wszystkim od jej chłonności. Pamiętajmy, że sianko oraz słomę trzeba usuwać z klatki każdego dnia. W przypadku innych ściółek można stosować stopniową podmianę. Dzięki temu w klatce zawsze pozostanie trochę starego podłoża, o znanym dla gryzonia zapachu. Pozwoli to zredukować u małego pupila stres związany z gruntownymi porządkami przeprowadzanymi w jego lokum.

↓ ŻWIREK DREWNIANY DLA SZCZURA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu