Ryby do oczek wodnych

Coraz częściej w naszych przydomowych ogródkach pojawiają się oczka wodne. Zazwyczaj ich właściciele pragną, aby kwitło w nich życie niczym w prawdziwym stawie wielkiego przepięknego ogrodu.

Dekoracje naszego oczka, prócz samej jego formy, zazwyczaj stanowią wodne lub błotne rośliny oraz żyjące w nim zwierzęta. Mogą to być nasze rodzime gatunki owadów, płazów, mięczaków czy skorupiaków.

Jednak zapewne największą ozdobą są ryby. Od wiosny do jesieni w przydomowej sadzawce możemy hodować nawet te gatunki, które  żyją w cieplejszym klimacie. Jednak nie przetrwają one zimy, nawet gdy zabezpieczymy zbiornik przed zamarznięciem. Dlatego najlepiej do zbiornika wpuścić gatunki ryb ozdobnych, które przeżyją w naszym klimacie w oczku wodnym cały rok.

Najbardziej popularne to wyhodowane w Azji odmiany Karpi Koi oraz ozdobnych karasi. Poprzez wieloletnie krzyżowanie wyselekcjonowanych sztuk Chińczycy, już przed paroma wiekami, stworzyli ryby o przepięknych barwach i weloniastych płetwach bardzo różne od ich protoplastów żyjących w naszych jeziorach i rzekach.

Od kilku lat coraz bardziej popularnym gatunkiem wśród miłośników oczek wodnych jest starlet czyli odmiana jesiotra. Są one dostępne w  dwóch odmianach – zwykłej i albinotycznej. Ryba ta w naturze występuje wodach surowszego klimatu niż Polski, dlatego łatwo ją przezimować.

Tekst i film: Kakadu

sklep_akwarystyczny_ch_zielony_park

banerek-promocyjny-kakadu1

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.