Przysmaki odklaczajace dla kota

Przysmaki odkłaczające dla kotów

Specjalne przysmaki odkłaczające to jeden z najlepszych sposobów na oczyszczenie organizmu pupila z zalegających w nim włosów. Warto podawać je regularnie, by nie dopuścić do powstawania tak zwanych kul włosowych, mogących zablokować przewód pokarmowy mruczka. Jakie przysmaki odkłaczające dla kotów są najlepsze i jak często można je podawać?

Karmy odkłaczające dla kotów

Dlaczego trzeba odkłaczać kota?

Koty regularnie wyczesują swoje futerko za pomocą szorstkiego języka. Ten codzienny rytuał pozwala oczyścić sierść z kurzu, różnego rodzaju zanieczyszczeń oraz martwych włosów. Dzięki temu futro mruczka jest czyste, błyszczące i zawsze pięknie wygładzone. Oczywiście ma to też swoje minusy. Jednym z nich jest fakt, że podczas wylizywania sierści wiele włosów przedostaje się do gardła, a następnie żołądka i jelit zwierzaka. Część z nich zostanie wydalona wraz z kałem, ale przy dużej ilości sierści mogą powstawać zatory. Zalegające w przewodzie pokarmowym włosy zbijają się w tak zwane bezoary », będące poważnym zagrożeniem dla zdrowia czworonoga. Przy dużym zakłaczeniu może dojść nawet do niedrożności układu trawiennego oraz szeregu innych dolegliwości. Jak rozpoznać zakłaczenie u kota?

Objawy zakłaczenia u kota?

Niestety zakłaczenie to dosyć poważny problem, którego nie powinniśmy lekceważyć. Sierść zalegająca w żołądku i jelitach zwierzaka, zaczyna je drażnić i powodować różnego rodzaju nieprzyjemne dolegliwości. Jednym z najczęstszych objawów zakłaczenie u kota są wymioty. Zwierzak prowokuje je próbując pozbyć się kul włosowych obciążających żołądek. Mogą pojawić się także wzdęcia, zaparcia oraz bolesność brzucha. Kot zwykle traci apetyt, staje się osowiały i niechętny do ruchu czy zabawy. Dosyć charakterystycznym objawem jest także kaszel oraz poruszanie się w tak zwanej pozycji odbarczajacej, czyli z wygiętym grzbietem.

Przysmaki odtłaczające dla kotów

Istnieje wiele sposobów na to, by pomóc pupilowi w pozbywaniu się kłaczków. Do naszej dyspozycji są między innymi specjalne przysmaki odkłaczające dla kotów, typu hairball control. Większość z nich dostępna jest w formie niewielkich dropsów lub kocich ciasteczek, które nie tylko bardzo smakują zwierzakom, ale i skutecznie rozwiązują problem zakłaczenia (poczytaj więcej o odkłaczaniu kota KLIK).

↓ PRZYSMAKI ODKŁACZAJĄCE DLA KOTA ↓

Przysmaki tego rodzaju zawierają dużą dawkę błonnika, a także składniki takie jak lignoceluloza czy psyllium, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Składniki te poprawiają pracę żołądka i jelit, ułatwiają wydalanie zalegających w żołądku włosów i zapobiegają powstawaniu nowych złogów. Porządne przysmaki odkłaczające dla kotów zawierają także zestaw witamin i mikroelementów, oraz substancje takie jak nienasycone kwasy tłuszczowe.

Pasty i inne sposoby na odkłaczenie kota

Innym rozwiązaniem są specjalne pasty odkłaczające dla kotów. Dzięki dużej zawartości włókna oraz substancji oleistych ułatwiają one wydalanie sierści z przewodu pokarmowego zwierzęcia. Taki preparat możemy podać bezpośrednio do pyszczka pupila lub dodać odrobinę do jego posiłku. Warto serwować ją profilaktycznie, zwłaszcza u kotów długowłosych oraz niewychodzących.

↓ PASTA ODKŁACZAJĄCA DLA KOTA ↓

W sklepach zoologicznych Kakadu znajdziemy także trawę dla kota », która także wspomaga pracę jelit. Źdźbła trawy drażnią żołądek pupila, dzięki czemu ułatwiają wydalanie zalegających w nim włosów (dowiedz się, do czego potrzebna jest trawa dla kota KLIK).

↓ TRAWA DLA KOTA ↓

Jak nie dopuścić do zakłaczenia u kota?

Jak jeszcze można pomóc pupilowi? Oczywiście najważniejsza jest właściwa profilaktyka. Aby nie dopuścić do zakłaczenie kota, warto pamiętać o podstawowych zabiegach pielęgnacyjnych. Chodzi tu przede wszystkim o regularne wyczesywanie sierści pupila. Dzięki temu usuniemy namiar martwych włosów i ograniczymy ilość futra połykanego przez mruczka. Zabieg ten jest szczególnie ważny w okresie linienia, gdy koty gubią najwięcej sierści. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, takie jak grzebienie odkłaczające, furminator » (poczytaj więcej o tym, jak działa furminator dla kota KLIK) czy szczotkę dla kota. Posługując się nimi nie tylko dokładnie wyczeszemy futro, ale i nadamy mu blasku oraz przyjemnej miękkości.

↓ FURMINATOR DLA KOTA ↓{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title


Zdjęcie: © jakubzak — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu