preparaty przeciw kleszczom dla psow

Preparaty przeciw kleszczom dla psów

Wraz z nadejściem cieplejszych dni powraca problem kleszczy. Nie podlega dyskusji, że psy chronić trzeba przed tymi wywołującymi groźne choroby pasożytami. Aplikacja środków na kleszcze jest zadaniem, z którym szybko i sprawnie możemy się uporać. Nieco więcej trudności przysporzy nam jednak wybranie odpowiedniego preparatu.

Jak usunąć kleszcza?

Chemiczne specyfiki przeciw kleszczom

Przeznaczone do walki z kleszczami preparaty chemiczne działają w parciu o środki biobójcze. Najczęściej substancje zawarte w takich mieszaninach wywołują paraliż komórek nerwowych pasożytów, doprowadzając do ich wybicia. Nie da ukryć się, że im środek silniej ingeruje w organizm psiaka, tym efekt jego działania jest lepszy. Zdecydowanie najwyższą skutecznością pochwalić mogą się więc tabletki i preparaty typu spot on. Nieco słabiej działają zaś obroże przeciwkleszczowe i spraye.

Wybierając odpowiednią formę ochrony dla psiaka, pod uwagę musimy wziąć wiek, wagę, styl życia zwierzaka, jego podatność na łapanie kleszczy oraz na alergie. Niektórym psiakom w zupełności wystarczą antykleszczowe obroże. W przypadku innych jedyną skuteczną metodą ochrony będą tabletki. Substancje chemiczne zawarte w preparatach na kleszcze nie są obojętne dla organizmu zwierzaka. Stąd też skrupulatnie przestrzegać powinniśmy dawek zamieszczonych na ulotkach oraz terminów ponownej aplikacji.

Podstawowe wady i zalety chemicznych preparatów na kleszcze

Pamiętajmy, że wszystkie metody ochrony zwierzaka mają zarówno swe plusy, jak i minusy. Obroże przeciwkleszczowe dla psa » działają długo, bo zazwyczaj nawet przez 8 miesięcy. Najtańsze modele nie są jednak wodoodporne – szkodzą więc im zarówno deszcze, jak i kąpiele. Poważnym minusem jest też fakt, że czynne substancje w nich zawarte uwalniają się przez cały czas. Lepiej więc z tej formy ochrony zrezygnować wówczas, gdy w domu mamy wtulające się w psiaka dzieci.

↓ OBROŻA PRZECIWKLESZCZOWA DLA PSA ↓

Przeciwkleszczowe krople spot on chronią pupila tylko przez miesiąc – nie możemy zapominać więc o regularnej ich aplikacji. Przez trzy dni po nałożeniu kropli na grzbiet psiaka zadbać musimy też o to, by futro pupila nie uległo zmoczeniu. Podstawowym atutem tego rodzaju środków jest wysoka skuteczność działania. Dodatkowo możemy mieć pewność, że preparat ten nie zaszkodzi przytulającym się do psiaka dzieciom.

↓ KROPLE NA KLESZCZE DLA PSA ↓

Tabletki na kleszcze dla psa działają stosunkowo długo – do 12 tygodni, charakteryzuje je też naprawdę wysoka skuteczność. Dla domowników tego typu medykamenty są w pełni bezpieczne. Regularnie stosowane mogą one jednak nadmiernie obciążać psie nerki i wątrobę. Środek ten najlepiej więc podawać w porze najbardziej wzmożonej aktywności kleszczy, w pozostałych częściach roku zastępując go inną formą ochrony.

Spraye przeciw kleszczom mogą być stosowane jako dodatkowa forma zabezpieczenia psiaka, np. wówczas, gdy zabieramy go na spacer do lasu. Łatwo jest je nanieść na ciało pupila, a spryskany nim zwierzak bez obostrzeń może raczyć się wodnymi kąpielami. Same spraye nie chronią jednak tak dobrze, jak inne wspomniane powyżej preparaty.

↓ SPRAYE PRZECIW KLESZCZOM DLA PSA ↓

Naturalne środki przeciw kleszczom

Alternatywą dla chemicznych preparatów na kleszcze są środki bazujące na substancjach naturalnych oraz ultradźwiękowe odstraszacze, które przymocować możemy do psiej obroży. Te pierwsze działają zazwyczaj w oparciu o nieznośną dla kleszczy woń konkretnych ziół i olejków eterycznych – w grę wchodzić może tu szałwia, tymianek, mięta pieprzowa, miodla indyjska, eukaliptus czy ocet jabłkowy rozcieńczony wodą. Gotowe produkty, np. w postaci bazujących na naturalnych preparatach antykleszczowych obroży, dostępne są w sklepach zoologicznych. Druga metoda wykorzystuje określone fale dźwiękowe, które to dezorientować mają znajdujący się na odnóżach kleszczy narząd Hallera. Zabieg taki uniemożliwiać ma tym pasożytom zlokalizowanie swej ofiary.

Skuteczność naturalnych preparatów przeciwkleszczowych » nie jest aż tak wysoka, jak środków biobójczych. W pełni bezpieczne są one jednak zarówno dla psiaka, jak i dla jego otoczenia, w tym również dla ludzi. Ponadto w przypadku młodych szczeniaków, ale i psich uczuleniowców okazać mogą się one jedynym możliwym do zastosowania rozwiązaniem.

Wspomagająca broń w walce z kleszczami

Zabezpieczenie psa odpowiednimi dla niego preparatami na kleszcze jest podstawą troski o psie zdrowie. Pamiętajmy jednak, że to nie zapewni zwierzakowi 100% ochrony. Zdrowy i silny organizm znacznie lepiej daje sobie radę z atakującymi go intruzami, stąd też i w tym wypadku niebagatelną rolę w profilaktyce odgrywa zdrowa dieta. Dodatkowo pasożyty zewnętrzne rzadziej atakują te zwierzaki, które posiadają zdrową skórę i w pełni sprawny metabolizm.

Jeszcze innym sposobem wspomagającym walkę z kleszczami jest codzienny dokładny przegląd psiego futra. Dzięki niemu kleszcze możemy złapać jeszcze wówczas, gdy spacerować będą one po sierści zwierzaka. Również wczesne usunięcie wbitych kleszczy, zmniejsza ryzyko wystąpienia przenoszonych przez nie chorób.

↓ PREPARATY PRZECIWKLESZCZOWE DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

2 komentarze

Dodaj komentarz
 1. NAME
  lip 03, 2018 - 10:18 AM

  Ile kleszczy jest w tym roku to masakra!

  Reply
  • Mikołaj
   sie 02, 2018 - 01:32 PM

   Zgadzam się. Ja po jednym 1,5h spacerze na Polach Mokotowskich w Warszawie wyjąłem 45 kleszczy. Masakra!

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu