płaszczka 2 938x535 - Porada eksperta: Płaszczki i ich kolce

Porada eksperta: Płaszczki i ich kolce

„Chciałabym się zapytać o płaszczki słodkowodne. Czy można je kupić w Kakadu? Czym karmić i czy rzeczywiście mają kolec jadowy?” – Weronika G.

Płaszczki są dostępne w naszych sklepach zoologicznych. W tej chwili można je kupić w sklepie w CH  Zielony Park Targówek przy ulicy Głębockiej. Proponuje kontaktować się bezpośrednio z wybranym sklepem zoologicznym, w którym jest dział akwarystyczny (adresy i telefony wszystkich naszych sklepów znajdują się tutaj).

W ofercie Kakadu  znajdują się aktualnie trzy gatunki płaszczek: Potamotrygon motoro, Potamotryogon Hystrix i Potamotrygon reticulatus. Wszystkie chętnie pobierają naturalne pokarmy, np. stynki, krewetki, grubą ochotkę, grubego kryla. Można je nabyć w sklepach Kakadu w postaci mrożonek. Oczywiście przed karmieniem ryb, należy je rozmrozić. Płaszczki można także przyzwyczaić do jedzenia pokarmów mięsnych w postaci tabletek i granulatów dla ryb przydennych.

Jeśli chodzi o ten słynny kolec jadowy, to rzeczywiście wszystkie płaszczki go posiadają i ukłucie może być niebezpieczne dla człowieka. Niestety usunięcie kolca najprawdopodobniej skończyłoby się infekcją i śmiercią ryby. Na szczęście płaszczki nie są agresywne i używają jadu wyłącznie w samoobronie. Zachowując ostrożność, latami możemy się opiekować tymi rybkami i nigdy nie zostać ukłutym.

Tekst: Adam Wygralak
Zdjęcie: Kakadu

sklep_akwarystyczny_ch_zielony_park

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.