Pokarmy roślinne dla zwierząt terraryjnych

Pokarmy roślinne dla zwierząt terraryjnych

Wśród zwierząt hodowanych w terrariach znajdziemy również takie, które odżywiają się głównie lub wyłącznie pokarmem pochodzenia roślinnego. Pokarm roślinny dla zwierząt terraryjnych najlepiej podawać świeży, ponieważ taki jest najbardziej wartościowy, jednakże niektóre zwierzęta chętnie przyjmują go również w postaci suszonej.

Owoce

Owoce są bogatym źródłem witamin. Podaje się je żółwiom lądowym i typowo roślinożernym jaszczurkom. Kwestią sporną jest, jaki procent diety tych gadów powinny stanowić. Z pewnością trzeba uwzględnić naturalne środowisko, w jakim żyją i tryb życia, jaki prowadzą. Na przykład żółwie nie potrafią wspinać się na drzewa, więc zjadają tylko owoce, które spadły na ziemię, zatem w naturze mają ograniczony dostęp do owoców.

Warzywa

Stanowią podstawę diety wielu roślinożernych gadów. Przede wszystkim jest to tak zwana zielenina, np. kapusta pekińska lub natka pietruszki, ale podaje się również marchew i inne warzywa.

Zioła i inne rośliny

Są bardzo wartościowym pokarmem i powinny je otrzymywać do jedzenia wszystkie gady roślinożerne i wszystkożerne. Dla większości z nich są podstawowym składnikiem diety. Trawa, koniczyna, babka, mlecz, krwawnik, pokrzywa i inne powinny znaleźć się w menu hodowanych zwierząt. Im bardziej urozmaicone jest ich pożywienie, tym lepiej. W naszych sklepach dostępne są także zioła suszone dla gadów.

park targuwek sklep terrarystyczny

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu