pokarmy i akcesoria dla gryzoni oraz krolikow

Pokarmy i akcesoria dla gryzoni i królików

Króliki oraz gryzonie to ciekawskie i energiczne stworzenia. Aby zawsze były zdrowe i radosne, należy zapewnić im bogate środowisko życia i zróżnicowaną dietę. W wyprawce dla małych ssaków i gryzoni nie może zatem zabraknąć różnorodnych akcesoriów, zabawek oraz przekąsek. Jak wyposażyć klatkę zwierzaków? W jaki sposób skomponować dietę królików i gryzoni?

Podstawowe akcesoria dla gryzoni i królików

Właściwie zaaranżowana przestrzeń życiowa może znacznie ułatwić zwierzakowi egzystencję w warunkach domowych i ograniczyć stres. Z tego względu warto postarać się odtworzyć w lokum pupila jego naturalne środowisko. Pomogą nam w tym oczywiście odpowiednie akcesoria. Kompletowanie wyprawki najlepiej rozpocząć od zakupu miseczek na pokarm i poidełek. Muszą one być dostosowane do gabarytów naszego podopiecznego, wytrzymałe i stabilne. Przydać może się też paśnik na siano oraz interaktywne karmidło, z którego pupil będzie musiał sam wydobyć pożywienie. Do niezbędnych elementów wyposażenia klatki gryzoni i królików należą akcesoria wypoczynkowe. Każdy milusiński musi mieć zapewnione poczucie bezpieczeństwa, dlatego powinien dysponować domkiem, który będzie pełnił zarówno funkcję schronienia, jak i sypialni. Gryzoniom warto zaoferować ponadto dodatkowe miejsca do odpoczynku. Hamaczki, półki czy platformy widokowe pozwolą pupilom podziwiać otoczenie z innej perspektywy, a przy okazji umożliwią relaks. Cennym wzbogaceniem mieszkanek królików i wielu gatunków gryzoni będą tunele. W naturze zwierzaki chętnie korzystają bowiem z podziemnych korytarzy. Dla podopiecznych możemy zakupić np. jadalną warzywno-ziołową tubę, która będzie jednocześnie kryjówką i pyszną przekąską. W lokum królików i świnek morskich dobrze także wydzielić część przeznaczoną na toaletę. Niezastąpiona będzie więc narożna kuweta, która znacznie ułatwi nam utrzymanie higieny w klatce. Warto pomyśleć ponadto o akcesoriach spacerowych, które pozwolą zwierzakom bezpiecznie poznawać środowisko poza klatką. Dzięki specjalnym szelkom i smyczy będziemy mogli zabrać uszatego pupila na niezapomnianą przechadzkę. Musimy zadbać także o pielęgnację futerka małego milusińskiego – koniecznie zaopatrzmy się w zgrzebło do wyczesywania martwych włosów.

↓ AKCESORIA DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW ↓

Zabawki dla gryzoni i królików

Króliki i gryzonie należą do zwierzaków, które nie znoszą nudy. Istotną rolę w ich życiu odgrywają zatem zabawki. Pomagają one rozładować energię i umożliwiają realizowanie wielu naturalnych zachowań. Wybierając gadżety dla zwierzaka, musimy mieć na uwadze przede wszystkim jego tryb życia i upodobania. Dla wyjątkowo aktywnych podopiecznych, np. myszy czy chomików, idealne będą metalowe lub plastikowe kołowrotki o średnicy dobranej do ich wielkości. Dla zapalonych alpinistów nie lada atrakcją będą natomiast drabinki, mostki czy linki umożliwiające wspinaczkę. Zarówno króliki, jak i wszystkie gryzonie, powinny mieć dostęp do różnorodnych gryzaków. Podgryzanie naturalnych gałązek, sizalowych zabawek czy jadalnych gadżetów dostarczy małym podopiecznym mnóstwa radości oraz wspomoże ścieranie zębów. Wspaniałym gryzakiem może być dla naszego pupila również kula wykonana z wierzby i sianka. Godne polecenie są też wszelkie zabawki interaktywne, które mobilizują zwierzaki do aktywności intelektualnej.

ZABAWKI DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW ↓

Ściółki dla gryzoni i królików

Ściółka to nieodzowny element mieszkanka każdego małego ssaka. Idealne podłoże musi odznaczać się wysoką chłonnością, naturalnością i miękkością. Ściółka nie powinna także pylić, przyczepiać się do łapek czy podrażniać zwierzaka. Jako wkład w kuwecie pupila można zastosować drewniany żwirek, który wyróżnia się doskonałymi właściwościami absorpcyjnymi. Jeśli chcemy stosować pellet w całej klatce, powinniśmy dodatkowo pokryć go innym podłożem, po którym nasz podopieczny będzie mógł się wygodnie przemieszczać. Wśród ściółek dla gryzoni i królików na szczególną uwagę zasługują te wykonane z włókien celulozowych. Są one przyjazne i bezpieczne dla zwierzaków, wolne od pyłów, a przy tym bardzo chłonne. Coraz większą popularnością cieszą się maty z konopi. Są one dla gryzoni i królików nie tylko świetnym, materiałem higienicznym, ale również budowlanym. Mali podopieczni chętnie wykorzystują je np. do tworzenia tuneli. Zwierzętom pustynnym, takim jak np. szynszyle czy chomiki syryjskie, oprócz ściółki trzeba zaoferować także piasek do kąpieli pyłowych.

↓ ŚCIÓŁKI DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW ↓

Pokarmy podstawowe dla królików i gryzoni

Podstawą jadłospisu królików i wielu gryzoni (np. świnek morskich, szynszyli) jest sianko oraz gotowa karma pełnoporcjowa. Pamiętajmy jednak, że domowi pupile znacznie różnią się pod względem wymagań pokarmowych. Pożywienie dla szynszyli, świnek morskich czy królików musi odznaczać się wysoką zawartością włókna. Z kolei pokarm dla myszy i szczurów powinien bazować na zbożach i zawierać niewiele błonnika. Zwykle najlepiej podawać pupilowi karmę w postaci ekstrudatu, który zapobiega selektywnemu wyjadaniu ulubionych składników. Skład pokarmów ekstrudowanych jest ściśle dopasowany do gatunku i wieku zwierzaka. Bez problemu znajdziemy więc karmę pełnoporcjową dla świnki morskiej, chomika czy młodego królika. Nie zapominajmy, że receptura dobrego pokarmu musi opierać się na składnikach, którymi zwierzak zajadałby się w naturze. W pożywieniu powinny znaleźć się też komponenty, które wspomogą odporność, trawienie czy poprawią wygląd futerka. Dobroczynne działanie wykazują m.in. prebiotyki, nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i ekstrakty roślinne.

↓ POKARMY DLA CHOMIKA ↓

↓ POKARMY DLA KOSZATNICZKI ↓

↓ POKARMY DLA MYSZOSKOCZKA ↓

POKARMY DLA MYSZY ↓

↓ POKARMY DLA SZCZURA ↓

POKARMY DLA SZYNSZYLI ↓

↓ POKARMY DLA ŚWINKI MORSKIEJ ↓

Przysmaki dla królików i gryzoni

Do menu gryzoni i królików warto włączyć smakowite przekąski. Pupilom należy podawać zwłaszcza przysmaki, które wzbogacą ich dietę o witaminy, minerały czy substancje prozdrowotne. Najbardziej wartościowe będą więc naturalne smakołyki na bazie ziół, kwiatów, traw, warzyw i owoców. Pokarmy tego typu występują m.in. w formie pralin oraz serduszek. Podopiecznym możemy serwować m.in. smakołyki z mniszkiem lekarskim, babką lancetowatą, pokrzywą, miętą. Świetną przekąskę dla gryzoni i królików stanowią przysmaki dentystyczne, czyli gałązki lub kora drzew (np. wierzby, lipy, jabłoni). Ścieranie zębów wspomóc mogą także chrupiące ciasteczka z mniszkiem lekarskim. Warto poszukać ponadto przysmaków funkcjonalnych, oddziałujących pozytywnie na skórę i sierść małych podopiecznych. Jadłospis gryzoni wszystkożernych (np. szczurów, myszy) należy uzupełniać również pokarmem pochodzenia zwierzęcego (m.in. owadami karmowymi, białym serem, gotowanymi jajami). Nie sposób pominąć smakołyków takich jak kolby czy dropsy. Są one niezastąpione w czasie treningu, zabawy oraz interakcji ze zwierzakami.

↓ PRZYSMAKI DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Terrarystyka
Psy
Małe ssaki
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu