Pokarmy dla szynszyli

Pokarmy dla szynszyli

Szynszyle są roślinożerne. Zrozumiałe więc, że w skład ich diety wchodzą produkty pochodzenia roślinnego. Ima bardziej urozmaicone jest pożywienie naszych podopiecznych, tym lepiej. Najważniejsze jednak, by podawany im pokarm był świeży.

Gotowe pokarmy dla szynszyli

Szynszyle są bardzo popularnymi zwierzętami domowymi, dlatego nie mamy trudności z kupnem dla nich gotowych pokarmów. W sklepach zoologicznych znajdziemy ich wiele – różnych producentów i różnej jakości. Jak zatem wybrać tę najlepszą?

Nie jest to takie trudne. Dobry pokarm dla szynszyli powinien być jak najbardziej urozmaicony, czyli zawierać jak najwięcej różnorodnych składników. Ziarna zbóż, zioła, warzywa, owoce – to wszystko powinno wchodzić w skład dobrej mieszanki dla naszych pupili.

Zioła dla szynszyli

Niezwykle cennym pokarmem dla szynszyli są zioła, które dostarczają organizmom naszych zwierzaków mnóstwa składników odżywczych. Latem możemy zbierać je sami. Na polach i w ogrodach znajdziemy między innymi mniszka lekarskiego, babkę, stokrotkę, pokrzywę, itd. Możemy również kupić gotowe mieszanki ziół dla szynszyli, które dostępne są w niemal każdym sklepie zoologicznym.

Kora i gałązki drzew dla szynszyli

Naszym podopiecznym podajemy korę i gałązki z drzew liściastych, najlepiej z drzew owocowych. Są one przede wszystkim źródłem soli mineralnych. Dodatkową korzyścią z ich podawania jest to, że podczas obgryzania ich szynszyle ścierają sobie siekacze.

Siano dla szynszyli

Siano jest również pokarmem uzupełniającym. Dostarcza szynszylom substancji balastowych, które regulują pracę przewodu pokarmowego.

Warzywa i owoce dla szynszyli

Warzywa i owoce są głównym źródłem witamin. Z warzyw szynszyle chętnie zjedzą marchewkę, brokuły, paprykę czy kukurydzę. Z owoców zaś jabłka, melony, winogrona, brzoskwinie, itd.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu