Pokarmy dla kanarków

Pokarmy dla kanarków

Kanarki zaliczane są do ziarnojadów, co sugeruje, że podstawa ich diety to ziarno traw i zbóż. Nie wystarczy ono jednak, by utrzymać te ptaki w idealnej kondycji. Zgodnie ze współczesną wiedzą na temat prawidłowego żywienia kanarków, w skład ich codziennych posiłków powinny wchodzić rozmaite warzywa, owoce, zioła i skiełkowane nasiona.

Ziarno dla kanarków

Ziarno jest podstawą diety kanarków. Naszym ptakom możemy podawać rzepik, proso, owies, kanar, siemię lniane, owsik, mak, słonecznik, konopie, niger. Źródła różnią się jednak co, do procentowej zawartości poszczególnych ziaren w dziennej dawce. Zwykle są jednak zgodne, że dla kanarków śpiewających ważna jest duża zawartość rzepiku, który pobudza ptaki do śpiewu.

Urozmaiceniem pożywienia kanarków mogą być nasiona dziko rosnących traw i ziół, takich jak rdest ptasi, mietlica zbożowa, starzec zwyczajny, babka zwyczajna, babka lancetowata, lebioda, gwiazdnica pospolita. Warto podawać również dostępne w sklepach zoologicznych proso senegalskie, które fachowo nazywamy włośnicą ber.

Warzywa i owoce dla kanarków

Warzywa i owoce są doskonałym źródłem witamin, i nie tylko. Jabłka gruszki, brzoskwinie, winogrona, brokuły, marchew, papryka, ogórki, pomidory będą doskonałym i zdrowym urozmaiceniem codziennej diety kanarków.

Twarde warzywa, jak marchew najlepiej podawać starte. Miękkie warzywa i owoce wystarczy pokroić na małe kawałeczki.

Inne pokarmy dla kanarków

Niezwykle cennym i bogatym w składniki odżywcze pokarmem dla kanarków są skiełkowane ziarna zbóż. Gotowe kiełki dostaniemy w każdym niemal sklepie spożywczym. Warto jednak samemu je przygotowywać. O tym jak przygotować skiełkowane ziarno piszemy w osobnym tekście.

Oprócz kiełków kanarki chętnie zjedzą gotowe przysmaki, takie jak kolby, które można kupić w sklepach zoologicznych. Nie pogardzą odrobiną ugotowanego na twardo jajka lub kawałkiem biszkopta. Od czasu do czasu można podawać odrobinę miodu.

Gotowe pokarmy dla kanarków

Gotowe pokarmy dla kanarków, które możemy nabyć w każdym sklepie zoologicznym, składają się głównie z ziaren zbóż. Przede wszystkim są to różne gatunki prosa i kanar. Te lepszej jakości są bardziej bogate w składniki i mogą zawierać również warzywa i owoce.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Ptaki
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu