Podłoża do terrarium

Podłoża do terrarium

Odpowiednio dobrane podłoże nie tylko ma pomagać w utrzymaniu w terrarium czystości. Przede wszystkim, razem z elementami dekoracji, skałkami, korzeniami, roślinami, powinno tworzyć środowisko jak najbardziej zbliżone do naturalnego, takiego w jakim zwierzę żyłoby na wolności.

Piasek

Piasek stosuje się do terrariów suchych, odzwierciedlających biotop pustynny lub półpustynny. Powinien być czysty i zdezynfekowany, by nie zawierał jaj pasożytów, którymi mogą zarazić się mieszkańcy terrarium. W naszych sklepach dostępny jest piasek całkowicie sterylny i w różnych kolorach, co jeszcze lepiej pozwala odzwierciedlić naturalne środowisko życia hodowanego gatunku. Wszak w naturze piasek też nie wszędzie jest tej samej barwy.

Kora

Bywa stosowana we wszystkich rodzajach terrariów, jednakże najlepiej nadaje się do terrariów odzwierciedlających środowiska leśne. Można użyć tylko kory, ale lepiej mieszać ją z piaskiem, drewienkami lub torfem, w zależności od tego, jaki konkretny biotop ma zostać przedstawiony w terrarium.

Drewienka

Podobnie jak kora, drewienka bywają stosowane we wszystkich typach terrariów. Terraryści dbający o jak najbardziej wierne oddanie w terrarium środowiska naturalnego, stosują je tylko w terrariach odzwierciedlających biotop leśny, ewentualnie stepowy.

Torf

Dzięki swoim właściwościom torf pomaga utrzymać w terrarium dużą wilgotność, dlatego stosuje się go głównie do terrariów wilgotnych lub paludariów. Najczęściej jest jedynym składnikiem podłoża, ale można stosować także mieszankę torfu z korą, z drewienkami, a nawet z piaskiem, jeśli tylko zachodzi taka potrzeba.

Ziemia

Ziemia jest rzadko stosowana, jednak w terrariach, w których mają rosnąć żywe rośliny jest niezbędna. Najlepiej jednak sadzić rośliny w pojemnikach i tylko do nich nasypać ziemi. Oczywiście pojemniki trzeba zamaskować elementami dekoracji, by były niewidoczne.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu