{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Pływające zabawki dla szczeniąt

Wodne zabawy dla małych psiaków mogą być wspaniałą przygodą. Wspólne spędzanie czasu na plaży okaże się jeszcze przyjemniejsze, gdy w zanadrzu będziemy mieć odpowiednią, unoszącą się na wodzie zabawkę. Nie każdy psiak lubi pływać. Jeśli jednak pupil nasz uwielbia harce w jeziorze, jak najczęściej zabierajmy go nad wodę.

Czy pływanie leży w psiej naturze?

Zdawać by się mogło, że każdy pies niezależnie od rasy da sobie radę w wodzie. W psiej naturze leży kopanie, szczekanie, a nawet silne przywiązanie do człowieka. Niestety zdolność pływania nie jest cechą typową dla każdego psiaka. Retrievery, spaniele, setery czy nowofundlandy są wspaniałymi pływakami. Umiejętności tych czworonogów szlifowane były zresztą na przestrzeni wieków – zwierzaki te wykorzystywano w myślistwie do przynoszenia ptactwa wodnego oraz w ratownictwie wodnym. Inne czworonogi, w tym m.in. jamniki czy buldogi mistrzami pływackimi raczej nie zostaną. Pływanie utrudniają im zbyt krótkie nogi. W wodzie szybko będą męczyć się też mopsy, a w przypadku małych psiaków, takie jak chihuahua, zbyt zimna woda łatwo doprowadzić może do wychłodzenia organizmu.

Jak nauczyć szczeniaka pływać?

Nawet jeśli nasz mały pupil zalicza się do ras pływających, wcale nie znaczy to, że szczeniaka od razu rzucać powinniśmy na głęboką wodę. Psy rozpoczynające przygodę z wodą, muszą mieć szansę pomału się z nią oswoić. Idealnym miejscem na to jest tylko trochę napełniony ogrodowy basen dla dzieci. Jeśli naukę pływania rozpoczynamy w terenie nad jeziorem, bacznie pilnujmy, by zwierzak nie wybiegał zbyt daleko. Wodne zabawy w pamięci szczeniaka mają zapisać się jako przyjemne doświadczenie. Zapomnijmy więc o wrzucaniu psa wprost na głęboką wodę i na początek postawmy na przyjemną przybrzeżną zabawę.

Pływające zabawki dla szczeniąt

Pies zawsze bacznie obserwuje nasze zachowanie. Jeśli więc zauważy on, że pobyt w wodzie jest okazją do wspaniałej zabawy, chętnie zmoczyć będzie chciał swe własne futro. Znakomitym akcesorium uatrakcyjniającym czas spędzony w wodzie, są zabawki pływające ». Podczas wyjazdu nad jezioro wykorzystać możemy unoszące się na powierzchni piłki, frisbee (jakie frisbee wybrać dla psa KLIK) czy rozmaite inne dostępne na rynku przedmioty. Oswajając szczeniaka z wodą, zabawek nie rzucajmy zbyt daleko. Gdy tylko pies pływać będzie coraz pewniej, pomału zwiększać możemy dystans. Pływające zabawki dla szczeniąt powinny też dobrze unosić się na wodzie. Dla starszego wiekiem wytrawnego psiego pływaka możemy też nabyć zabawki zanurzające się i wymagające nurkowania.

Wybierając odpowiednią zabawkę, zadbajmy o to, by wielkością dopasowana była ona do naszego zwierzaka. Maluch musi swobodnie złapać ją do pyska i doholować do brzegu. Nie kupujmy więc przedmiotów ani zbyt dużych, ani za ciężkich. Psie zabawki powinny być wykonane z solidnego, przyjaznego psim zębom materiału. Zabawki nabywane w dziecięcym sklepie w przypadku psów często nie zdają egzaminu. Warto więc postawić na pływające zabawki dedykowane specjalnie szczeniakom.

↓ PŁYWAJĄCE ZABAWKI DLA SZCZENIĄT ↓

Zadbaj o bezpieczeństwo, zabierając szczeniaka nad wodę

Nie wszystkie psy muszą być fanami wodnych kąpieli. Niektóre zwierzaki, choć ze względu na posturę idealnie nadawałyby się na pływaków, po prostu boją się wody. Drobne zachęty do wspólnej zabawy nie zaszkodzą, w żadnym wypadku nie powinniśmy jednak wywierać na psiaku presji i zmuszać go do polubienia tej formy aktywności.

Szczenięta, podobnie zresztą jak starsze zwierzaki, męczą się dość szybko. Z czasem spędzonym w wodzie nie powinniśmy więc przesadzać. Przed rzuceniem zabawki po raz kolejny, warto skontrolować kondycję zwierzaka. Chwila relaksu na plaży jest konieczna. Zadbajmy jednak o to, by psiak nie leżał w pełnym słońcu, tylko skrył się w cieniu.

Dla wodnych nowicjuszy bądź zwierzaków niepewnie czujących się w wodzie nabyć możemy kamizelkę ratunkową. Akcesoria takie produkowane są również dla psiaków – wystarczy tylko wybrać odpowiedni rozmiar.

↓ PŁYWAJĄCE ZABAWKI DLA SZCZENIĄT ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu