pieluchy dla suczek 938x535 - Pieluchy dla suczek

Pieluchy dla suczek

Na rynku dostępnych jest coraz więcej specjalistycznych akcesoriów dla psów. W sklepach zoologicznych zaopatrzymy się nie tylko w kagańce, smycze, posłania, zabawki, przekąski czy dobrej jakości karmę. Nawet pieluchy dla suczek są dziś już łatwo dostępnym asortymentem.

Kiedy pojawia się i jak długo trwa cieczka u suki?

Pierwsza cieczka u suczki pojawia się zazwyczaj między 18, a 24 miesiącem. Zdecydowanie szybciej dojrzałość osiągają niewielkie psiaki takie jak maltańczyk czy yorkshire terrier, później zaś przedstawicielki ras olbrzymich. W przypadku tych pierwszych cieczki spodziewać możemy się już w okolicach 5 miesiąca, te drugie mogą dostać ją nawet koło drugiego roku życia. Cieczka trwa zazwyczaj trzy tygodnie i regularnie powtarza się co 6 lub 7 miesięcy. Większość naszych domowych pupilek gotowa jest do zapłodnienia wiosną i zimą, a więc dwa razy do roku. Od reguły tej zdarzają się jednak odstępstwa – np. charty afrykańskie cieczki dostają tylko raz na 12 miesięcy.

Pieluchy dla suczek – niezawodny sposób na zachowanie porządku w mieszkaniu

Cieczka związana jest oczywiście z krwawieniem z dróg rodnych. To zaś może okazać się jeszcze większym kłopotem niż zmiany w zachowaniu naszej milusińskiej. Suczka podczas cieczki może być pobudzona, agresywna, ale może też więcej spać i być się lekko apatyczna. Niezależnie od tego, jak nasz domowy pupil zmienia się pod wpływem działania hormonów, dodatkowy stres w tym czasie z pewnością nie jest mu potrzebny. Pies niewiele zrozumie z nagłej zmiany domowych zasad. Zamiast więc zganiać go z kanap czy dywanów, zakupmy raczej odpowiednie pieluchy dla suczek. W ten prosty sposób skutecznie uda nam się zadbać o porządek i czystość w mieszkaniu.

Jak wybrać odpowiednie pieluchy?

Suczki budową anatomiczną różnią się od psów. Stąd niezależnie od tego, czy decydujemy się na zakup pieluch na czas cieczki, czy też tych, które założyć chcemy psim seniorkom, wybrać powinniśmy „żeński” model (przeczytaj więcej o majtkach dla psa KLIK).

Najważniejszą kwestią podczas doboru pieluch jest właściwy rozmiar. Poza określeniami XS, S czy M producenci na opakowaniach podają też obwód psiego tułowia. Jeśli w kwestii formatu chcemy mieć pewność, po prostu zmierzmy w talii zwierzaka.

↓ PIELUCHY DLA SUCZEK ↓

Na co warto zwrócić uwagę, używając pieluch dla suczek?

Pieluchy mogą powodować zaczerwienienia, podrażnienia i przetarcia nie tylko u niemowlaków, ale i u psiaków. Pieluchy dla suczek muszą być więc miękkie i delikatne. Szczególną uwagę zwrócić powinniśmy na wykończenia przylegające do pachwin, gdyż właśnie te miejsca najbardziej narażone są na powstawanie otarć. Pieluchy zmieniajmy regularnie. Lepiej zdjąć je też zwierzakowi przed wyjściem na dwór, co umożliwi mu normalne załatwienie podstawowych potrzeb.

Niektórzy właściciele, szczególnie w okresie rui, a więc w drugiej fazie cieczki, wykorzystują pieluchy jako dodatkową ochronę, zwiększającą bezpieczeństwo podczas spaceru. Pamiętajmy jednak, że w czasie tym nic nie sprawdzi się lepiej niż nasza własna czujność. Podczas cieczki zapomnijmy o spuszczaniu suczki ze smyczy. Nawet pozostawienie jej bez kontroli w przydomowym ogródku okazać może się wówczas ryzykownym przedsięwzięciem. Okoliczne psy zwęszywszy okazję, zdolne są wykazać się niebywałą wręcz pomysłowością. Płot na co dzień zdający egzamin, w tych szczególnych warunkach może być niewystarczającą przeszkodą. Lepiej więc wziąć pełną odpowiedzialność za suczkę i nie liczyć na to, że „napastnika” powstrzyma zamknięta furtka bądź pielucha.

↓ MAJTKI NA CIECZKĘ DLA SUCZKI ↓
banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu