{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Pieluchy dla suczek

Na rynku dostępnych jest coraz więcej specjalistycznych akcesoriów dla psów. W sklepach zoologicznych zaopatrzymy się nie tylko w kagańce, smycze, posłania, zabawki, przekąski czy dobrej jakości karmę. Nawet pieluchy dla suczek są dziś już łatwo dostępnym asortymentem.

Kiedy pojawia się i jak długo trwa cieczka u suki?

Pierwsza cieczka u suczki pojawia się zazwyczaj między 18, a 24 miesiącem. Zdecydowanie szybciej dojrzałość osiągają niewielkie psiaki takie jak maltańczyk czy yorkshire terrier, później zaś przedstawicielki ras olbrzymich. W przypadku tych pierwszych cieczki spodziewać możemy się już w okolicach 5 miesiąca, te drugie mogą dostać ją nawet koło drugiego roku życia. Cieczka trwa zazwyczaj trzy tygodnie i regularnie powtarza się co 6 lub 7 miesięcy. Większość naszych domowych pupilek gotowa jest do zapłodnienia wiosną i zimą, a więc dwa razy do roku. Od reguły tej zdarzają się jednak odstępstwa – np. charty afrykańskie cieczki dostają tylko raz na 12 miesięcy.

Pieluchy dla suczek – niezawodny sposób na zachowanie porządku w mieszkaniu

Cieczka związana jest oczywiście z krwawieniem z dróg rodnych. To zaś może okazać się jeszcze większym kłopotem niż zmiany w zachowaniu naszej milusińskiej. Suczka podczas cieczki może być pobudzona, agresywna, ale może też więcej spać i być się lekko apatyczna. Niezależnie od tego, jak nasz domowy pupil zmienia się pod wpływem działania hormonów, dodatkowy stres w tym czasie z pewnością nie jest mu potrzebny. Pies niewiele zrozumie z nagłej zmiany domowych zasad. Zamiast więc zganiać go z kanap czy dywanów, zakupmy raczej odpowiednie pieluchy dla suczek. W ten prosty sposób skutecznie uda nam się zadbać o porządek i czystość w mieszkaniu.

Jak wybrać odpowiednie pieluchy?

Suczki budową anatomiczną różnią się od psów. Stąd niezależnie od tego, czy decydujemy się na zakup pieluch na czas cieczki, czy też tych, które założyć chcemy psim seniorkom, wybrać powinniśmy „żeński” model (przeczytaj więcej o majtkach dla psa KLIK).

Najważniejszą kwestią podczas doboru pieluch jest właściwy rozmiar. Poza określeniami XS, S czy M producenci na opakowaniach podają też obwód psiego tułowia. Jeśli w kwestii formatu chcemy mieć pewność, po prostu zmierzmy w talii zwierzaka.

↓ PIELUCHY DLA SUCZEK ↓

Na co warto zwrócić uwagę, używając pieluch dla suczek?

Pieluchy mogą powodować zaczerwienienia, podrażnienia i przetarcia nie tylko u niemowlaków, ale i u psiaków. Pieluchy dla suczek muszą być więc miękkie i delikatne. Szczególną uwagę zwrócić powinniśmy na wykończenia przylegające do pachwin, gdyż właśnie te miejsca najbardziej narażone są na powstawanie otarć. Pieluchy zmieniajmy regularnie. Lepiej zdjąć je też zwierzakowi przed wyjściem na dwór, co umożliwi mu normalne załatwienie podstawowych potrzeb.

Niektórzy właściciele, szczególnie w okresie rui, a więc w drugiej fazie cieczki, wykorzystują pieluchy jako dodatkową ochronę, zwiększającą bezpieczeństwo podczas spaceru. Pamiętajmy jednak, że w czasie tym nic nie sprawdzi się lepiej niż nasza własna czujność. Podczas cieczki zapomnijmy o spuszczaniu suczki ze smyczy. Nawet pozostawienie jej bez kontroli w przydomowym ogródku okazać może się wówczas ryzykownym przedsięwzięciem. Okoliczne psy zwęszywszy okazję, zdolne są wykazać się niebywałą wręcz pomysłowością. Płot na co dzień zdający egzamin, w tych szczególnych warunkach może być niewystarczającą przeszkodą. Lepiej więc wziąć pełną odpowiedzialność za suczkę i nie liczyć na to, że „napastnika” powstrzyma zamknięta furtka bądź pielucha.

↓ MAJTKI NA CIECZKĘ DLA SUCZKI ↓
{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu