{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Pielęgnacja uszu psa

Uszy to niezwykle wrażliwy fragment ciała naszego czworonożnego pupila. Szczególnie psiakom z długimi, swobodnie zwisającymi uszami oraz psim alergikom często doskwierają mało przyjemne zakażenia. Zapanowanie nad tym zdrowotnym problemem nie jest szczególnie trudnym zadaniem. Regularna pielęgnacja uszu psa to idealny środek zaradczy.

Dlaczego psy często miewają problemy z uszami?

Specyficzna budowa psiego ucha sprzyja rozwijaniu się rozmaitych infekcji. Nasi czworonożni pupile posiadają długi i zakrzywiony kanał słuchowy. Taka jego konstrukcja sprawia, że ciała obce wpadające do ucha mają problem z wydostaniem się na zewnątrz. Psiaki z upodobaniem kopią nory, biegają po wysokich trawach czy zażywają kąpieli. Wszystko to sprzyja zakażeniom bakteryjnym, grzybiczym i pasożytniczym. Infekcje szczególnie dobrze rozwijają się w ciemnym, wilgotnym i ciepłym środowisku. Zdecydowanie bardziej narażone będą więc na nie te zwierzaki, którym długa, luźno zwisająca uszna małżowina uniemożliwia swobodne wietrzenie uszu. Bassety, cocker spaniele czy pudle w tej dziedzinie zaliczane są do grupy wysokiego ryzyka. Jednak i w przypadku wszystkich innych psiaków nie powinniśmy rezygnować z regularnej kontroli i prostych pielęgnacyjnych zabiegów.

Po czym poznać, że psu doskwierają uszne problemy?

Codzienna obserwacja zwierzaka oraz cotygodniowa kontrola wiele powie nam o stanie zdrowia naszego pupila. Zapalenie ucha u psa może mieć wiele rozmaitych objawów. Drapanie uszu czy potrząsanie głową to symptomy, które dostrzec możemy gołym okiem. Inne oznaki świadczące o zakażeniu ucha to m.in.: nieprzyjemny zapach, zaczerwienienie, nadmierna ilość wydzieliny usznej, wosk w ciemnym kolorze czy bólowe objawy pojawiające się przy dotykaniu ucha. Z wszystkimi tymi i innymi niepokojącymi zmianami czym prędzej zgłosić powinniśmy się do weterynarza.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja uszu u psa?

Chcąc uchronić zwierzaka przed nieprzyjemną i groźną w skutkach infekcją, koniecznie zadbać powinniśmy o regularną pielęgnację uszu. Zabieg ten nie należy do specjalnie pracochłonnych i trudnych, początkowo wzbudzać może on jednak niechęć naszego zwierzaka. Duża doza cierpliwości, metoda małych kroczków i smakowita przekąska w zanadrzu z pewnością pomogą nam przekonać czworonoga do zachowania spokoju.

Do przeprowadzenia zabiegu niezbędne będą waciki i specjalne krople do czyszczenia uszu. Za „szorowanie” zabrać powinniśmy się w następujący sposób. Wpierw parę kropli wpuszczamy do przewodu słuchowego, później serwujemy psiakowi porządny masaż ucha w miejscu, w którym te styka się z głową, a następnie przy pomocy zwilżonego tym samym preparatem wacika wymiatamy wszelkie nieczystości. Duża ilość płynu i porządnie wykonany masaż są tu kluczem do sukcesu. Dzięki nim uda nam się usunąć nawet głęboko tkwiące nieczystości. Całą tę procedurę warto powtórzyć kilkakrotnie.

Wybierając krople do czyszczenia uszu psa » zdecydujmy się na taki środek, który nie zawiera antybiotyków, steroidów i alkoholu. Preparatów specjalnie przygotowanych do tego celu nie powinniśmy zastępować oliwą, mydłem czy szamponem. Zamiana taka naszemu milusińskiemu raczej nie wyjdzie na zdrowie. Pielęgnacja uszu psa musi być bezpieczna dla naszego milusińskiego. Z tego właśnie powodu zrezygnujmy z patyczków do uszu. Te nieczystości przepchnąć mogą w głąb ucha i doprowadzić do uszkodzenia błony bębenkowej.

↓ PREPARATY DO PIELĘGNACJI USZU PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu