pellet dla gryzoni kakadu

Pellet dla gryzoni

Kompletując wyposażenie do klatki gryzonia nie sposób zapomnieć o ściółce. Odpowiednie podłoże musi zapewniać komfort i wygodę małemu pupilowi, a przy tym być całkowicie neutralne dla jego zdrowia. Istotną cechą dobrego podłoża jest również jego trwałość oraz wydajność, a co się z tym wiąże – łatwość sprzątania. Która z dostępnych na rynku ściółek spełnia wszystkie te kryteria? Jednym z najlepszych rozwiązań tego rodzaju jest właśnie pellet dla gryzoni.

Ściółki dla gryzoni i królików

Pellet dla gryzonia – co to takiego?

Żwirek drewniany w formie pelletu to ostatnimi czasy jedna z najczęściej wybieranych ściółek dla gryzoni. Wytwarza się go ze sprasowanych trocin drzewnych, zbitych w granulki o charakterystycznym podłużnym kształcie. Warto wspomnieć, że do produkcji pelletu wykorzystuje się jedynie naturalne surowce, takie jak trociny oraz żywice, bez dodatku jakichkolwiek substancji sztucznych czy toksycznych. Co więcej, procesowi produkcji towarzyszą wysokie temperatury, które usuwają pył oraz neutralizują szkodliwe bakterie. Dzięki temu pellet jest materiałem przyjaznym środowisku, a przy tym całkowicie bezpiecznym zarówno dla nas, jak i dla naszych podopiecznych.

Jeszcze do niedawna pellet wykorzystywano głównie w branży grzewczej, obecnie natomiast doskonale sprawdza się również w roli podłoża do klatek małych zwierzaków, takich jak gryzonie czy króliki. Ze względu na wysokie właściwości absorpcyjne z powodzeniem stosuje się go także jako żwirek do kocich kuwet lub podściółkę dla zwierząt domowych. Jakie właściwości sprawiły, że pellet stał się tak uniwersalnym rozwiązaniem? Jakie są główne zalety ściółki typu pellet dla gryzoni?

Dlaczego warto wybrać pellet dla gryzonia?

Największą zaletą pelletu jest jego niesamowita chłonność. Materiał ten doskonale absorbuje wilgoć, a co więcej zatrzymuje nieprzyjemne zapachy. Podłoże tego rodzaju jest stabilne, a jednocześnie elastyczne, dzięki czemu dobrze sprawdza się jako ściółka dla drobnych i delikatnych zwierzaków, takich jak gryzonie. W przeciwieństwie do tradycyjnych podłoży pellet nie przyczepia się do sierści pupila, co bywa uciążliwe zarówno dla samego zwierzaka, jak i dla nas. Materiał dobrze trzyma się wewnątrz klatki, nie rozsypuje wokół niej ani nie roznosi po mieszkaniu.

↓ PELLET DLA GRYZONI ↓

Tym co wyróżnia pellet dla gryzoni jest także łatwość sprzątania i usuwania go z klatki. Zabrudzone lub zawilgocone granulki stają się bardziej sypkie, nie przyklejają się do kuwety, więc nie trzeba ich zeskrobywać lub odklejać od ścianek.

Warto dodać również, że w odróżnieniu od innych ściółek, takich jak siano czy zwykłe trociny, pellet nie pyli. To dosyć istotna cecha, bo jak wiemy niektóre gryzonie miewają tendencję do alergii na pył, kurz i roztocza. Wszelkie potencjalnie szkodliwe bakterie oraz pył usuwane są z pelletu podczas produkcji. Co więcej, produkuje się go wyłącznie z naturalnych substancji, jest więc całkowicie bezpieczny i nietoksyczny dla zwierzęcia.

Ze względu na stosunkowo niską cenę pellet stanowi także wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę jakość oraz wydajność tego produktu.

Jak często wymieniać pellet w klatce gryzonia?

Trwałość pelletu zależy w głównej mierze od rodzaju surowca, z którego go wykonano. Pamiętajmy, że pellety wyprodukowane z drzew iglastych, zwłaszcza sosny lub cedru, mogą pylić po tym, jak rozpadną się pod wpływem wilgoci. Wybierając pellet dla gryzonia warto więc zwracać uwagę na jego jakość oraz rodzaj trocin, z którego został wytworzony. Dla dobra pupila warto sięgać po podściółki produkowane z drzew liściastych, o mniejszym poziomie pylenia.

Jak już powiedzieliśmy, pellet to ściółka słynąca z doskonałej chłonności oraz właściwości maskowania nieprzyjemnych zapachów. Pamiętajmy jednak, że i ona nie może w nieskończoność zalęgać w klatce pupila. Większość gryzoni nie przepada za życiem w brudnej, cuchnącej klatce, zadbajmy więc o to, by jego lokum zawsze było czyste i wygodne. Nie zapominajmy o regularnej wymiennie podłoża oraz dokładnym czyszczeniu klatki, przynajmniej raz w tygodniu. Chodzi tu nie tylko o komfort zwierzaka, ale również jego bezpieczeństwo. Miejmy na uwadze, że w zabrudzonej, długo nie wymienianej ściółce mogą rozwijać się groźne dla zdrowia zwierzaka bakterie, grzyby oraz roztocza.

↓ PELLET DLA GRYZONI ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu